Kamarád taky rád (2011)

já jsem tak bavil, že jsem neměl příležitost heldat chyby. Některý srandovní scény jsem si musel přetočit =) . 100% zábava pro mě =) Pro ty co mají náladu vyměknout to pravé ;-)

Sanctum (2011)

Naštěstí jsem nekoukal na hodnocení na csfd, kde většina lidí hodnotí jakoby, potom co vystudovali UCLA natočili dva, tři celosvětový trháky. Protože bych se potom co tady, někteří tito hyperkritici vyprodukují z tlamy asi neměl chuť dívat. Viděl jsem to na HBO bez nějakých předešlých studii a že to je z produkce Jamese jsem se dověděl z titulků na konci. K filmu: nemám rád stísněný prostory, obdivuju všechny extrémní sporty, ještě víc ty co se týkají vody - proto pro mě zajímavý téma. Průvodce dějem je epický, jsou tam k vidění neuvěřitelný věci na který se 99,9% lidí co to tu hodnotí na vlastní oči nikdy nepodívá. Obsazení je úplně v pohodě, nevytýkám nic. Není to napěchovaný předvídatelností, jak tomu často bývá u většiny filmů. Pro mě to bylo napínavý vcelku od začátku do konce, protože bych se posral v jeskyni po pěti minutách a ani by mi nemuselo jít o život. Pro mě min. 75% ale dám pět hvězd kvůli hovňákům co tomu dali jednu =P naserte si =)

Seznam smrti (2011)

Přesně ještě nevím jak si to ujasnit. Zhnusení protkaný deprézí, obrovsky negativní podpis na mysli. Málokterý film má takový vliv. Jestli šlo o destrukci diváka, tak splnili na 110%. Jestli šlo i o umění a točení dobrého filmu, tak už je to horší. Což znamená sečteno a potrženo 50% ale nikdy bych nikomu tenhle film nedoporučil. Zmasakrování hlavy kladivem a ke všemu pro peníze není můj šálek čehokoli.

Kletba z temnot (2012)

shlédnuto v kině: Nemám ve zvyku číst o filmech nebo koukat na jejich trailery předem. Jestli se podle něčeho rozhodnu, tak je to režisér, doporučení nebo zdejší hodnocení. Mimochodem, když jsem šel na tento film (v současnosti hodnocený na 64%) očekával jsem něco průměrného, možná trošku nadprůměrného. Takže děkuji zdejším kritikům, protože na bázi tohoto hodnocení, jsem byl o to víc příjemně překvapen a o to víc jsem si užíval tu pecku do hlavy. O realnosti vzhledem k tomu, že je to "podle skutečné události" nemluvím. Jakákoli kniha nebo film inspirovaný skutečným příběhem je ve výsledku hodně pozměněn, protože je jen "inspirovaný". U jiných žánrů (krimi, drama, akční) je např. více nebo méně zúčastněných či mrtvých postav, více či méně faktických skutečností a okolností. A zde, protože je to horor je více vizuálních efektů, než tomu mohlo být v reálu... Což mi absolutně nevadí =) ! Hodně se mi taky líbilo! Obsazení a to konkrétně dvou mladých hereček, které hrály sestry a jejich otce. Obzvlášť potom epický výkon mladší z nich! Viděl jsem stovky hororů. Tenhle spadá do mých TOP 10. Nic mi na tom nevadilo. Nejslabší článek byla asi herečka - matka. Jinak dynamický, kreativní, dokonce tomu chybí špatná vlastnost hororů a to je extrémní předvídatelnost. Tenhle film hodnotím jako nejlepší horor za poslední léta vedle "Chaty v lesích", "Rec", "La Cara Oculta", "Stáhni mě do pekla", "The loved ones", "Grave Encounters", "Paranormal Activity" Pro mě je to 95%

Grave Encounters (2011)

tímhle jsem si právě teď (sám doma) vylepšil večer. Ošklivej mazec. Doporučuji zkusit. Nekoukat na trailer a nečíst popis filmu, pak je to ono.. A houkání do palice může začít =) copak romantického se mi teď asi bude zdát. Je to zase o něco víc namakaný než mnoho podobně ztvárněných snímků (real kamery, paranormal aktivity, lekačky). Připomělo mi to Kostku a dokonce je to stejně perfektní.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Viděl jsem 50% u filmu jehož 1. díl jsem žral v dětství, asi jako většina z mé generace.. 3 hvězdy, že se mi to líbilo, 1 hvězdu za kurevský překvápko (pač jsem tomu nedával naděje po těch kecech tady) a 1 hvězdu abych nasral pičulíny ;-) Režie se vyhla klišé předvídatelným akcím ..!! Naopak v různých situacích dokázala pořádně překvapit až celkem sympaticky zaskočit.. Je to surový a chladný, tak to má být! Dobrá kompilace vcelku výborně (reálně) vypadajících fajtů a přehlídka Musada jedna dvě, Honza de... !! Mě to přišlo spíš jako akční thriller. Nejen, že jsem pocejtil napětí, ale ve chvílích, kdy jsem čekal útlum, se to drželo dál, mělo to pěknej spád, to mám rád....! No a celkově mě sere to hodnocení tady.. Nejčastěji u thrillerů a hororrů se na hodnocení z CSFD nesmím ani dívat... Jasně, pomalu vše už je klišé, navíc béčka a céčka se točej jak na běžícím páse.., ale mnohokrát tu jsou u těchto žánrů nesmyslný komentáře, jako např. nereálný, moc krve, moc drsný... Lidi na takovýdle sračky koukaj, aby se pohoršili, báli a aby to snima hlo. Ne aby se lekli "Jejku ...... KREEEEEV, noha, oko .... a běželi na csfd ohodnotit hororr,.... "mě se to moc nelíbilo, já jsem se děsně bojinkal.. a měl jsem z toho potom bobky pod peřinkou...." Jedná se o žánr, podle toho něco očekávám a nejsem zaskočenej, že je v komedii moc humoru a v hororu moc krve. nazdar

Útěk ze Sibiře (2010)

Hodně jsem se na to těšil. Pak jsem u toho několikrát usnul. Takže jsem to pouštěl celkem 3x. Název je víc vzrušující, než celý film. Navíc mi to přišlo jako nepovedený remake na Bílé peklo. Velké očekávání se změnilo ve velké zklamání.. Nuuuuuda

Uvězněni v čase (2007)

NEVIM. Dobrý jedině, když to roztlačíš z kopce necháš jet a neřešíš kde je řadící páka, pedály a volant.. Takže děravý. A navíc klišé..

Drive (2011)

Bryanu Goslingovi věříš každou grimasu. Chlapeckej výraz a přitom takovej satan, když se nasere (stejně jako ve filmu Believer). Násilné situace předchází nebo doprovází nezvykle příjemná, uklidňující doprovodná hudba, která vytváří v divákovi soustředěnost a o to větší pohoršení. Násilí je také vedeno převážně chladnokrevně - (zblízka) s citem pro detail. Každá oběť tak má svůj konec, jež důkladně vnímáš (kdežto v běžným krváku můžou umírat tucty a skoro nikoho nelituješ). Kladivo jako instrument bolesti je zde taky velice zajmavý, v jiných filmech klišé, ale v rukou Goslinga je to nový dojem. 2 třetiny filmu působí jako odpočinkový snímek. 3. třetina se soustředí na vendetu a krveprolití, za skoro, zde neprůhledným motivem láskou. Na kukačku s přítelkyní doporučuji jiný filmy. ;-) Ryane, seš pěknej prasák