Příšerky s.r.o. (2001)

Velmi originálna snimka, s vtipnymi hlaskami, no urceny predovsetkym (vystrasenym) detom, ktorych cest zachranuje male dievcatko nebojace sa ziadnych strasidiel

Králové ro(c)ku (2006)

zaciatok vyborny, nadupany hudobne aj humorne, nasledny pokles urceny minimalnym dejom a posolstvom, no rockovych fanusikov nenecha chladnym po cely cas..Vyvrcholenie v podobe Diabla Davea Grohla je skvely zavrsenim gitarami a melodiou nadupaneho filmu, ktory spada do kategorie neparnych siedmich hviezdiciek. School of Rock taktiež s Jackom Blackom je vsak o nieco kvalitnejsi..

Vzhůru do oblak (2009)

Vyborna hudba Michaela Giacchina, hudobneho architekta Lost, zaujimava a dojimava prva polovica, po krorej sa Up zvrtne na Indianu Jonesa s nahanackou na vzducholodi, ale inak velmi pozeratelne

Sedím na konári a je mi dobre (1989)

Tradicne zaujimava hra so svetlom, zvukom a kamerou v podani Jakubiska, slusne herecke obsadenie, zaujimava doba na spracovanie - no stale malo.. Tisicrocna vcela sa podarila o poznanie lepsie. Nezabudnutelnym zostane tragikomicky vykrik postara kriciaceho - "Amerika má novú bombu! Zhodila ju na Haraši-mu! Milión mŕtvych Číňanov!"

Duel Frost/Nixon (2008)

Strhujuca konverzacna drama smerujuca k temnemu koncu filmu a aj vtedy uz byvaleho prezidenta USA Richarda Nixona, stelesnenia republikanskej politiky. Nixon sa po vynutene dobrovolnom odchode z Bieleho domu a amnestii prvykrat objavuje v mediach a planuje "zozrat" svojho vyzvatela. Nanestastie, nestane sa tak... Skvele vykony oboch hlavnych protagonistov, najma Franka Langellu v ulohe Nixona, ktoreho prekonal legendarnym vykonom iba Anthony Hopkins v Stoneovom Nixonovi, a vyborne spracovana historicke pozadie udavaju kvalitu celeho filmu, umocneneho burcujucou hudbou Hansa Zmmera... Vyvrcholenie filmu s Nixonovou večnou vetou - "When the President does it, that means it is not illegal" - ma priklincovala, no neprekvapila...Nasledna reakcia Frosta vsak bola na nezaplatenie, rovnako tak Nixonov zmuceny výraz na konci vysielania, ktorý mohol Americanom priniesť aspon aké-také zadostucinenie, kedze ospravedlnenia sa z jeho ust nedockali nikdy

Cena za něžnost (1983)

Jack je moj oblubeny cinovnik a nebyt jeho prispevku Cena za neznost by za ziadnu neznost nestala. Nicholson je osviezenim celeho pribehu a jeho diabolsky smiech spojeny s mcmurphyovskym humorom film zachranuje. Stale som ocakaval, kedy sa to cele prelomi a naberie na sile. Nestalo a zostal mi v ustach iba neprijemny pach sklamania. Dve z troch hviezdickek udelenych za Cenu za neznost iba kvoli Jackovi. Ine hodnotenie by bolo vysokou cenou aj za neznost...

Osudový dotek (2004)

Okamzite po dopozerani Motylieho efektu som hladal niekoho, kto by mi vratil dve hodiny mojho zivota. Samozrejme, dodnes sa nenasiel... Vysoke hodnotenia renomovanych uzivatelov mi preto zostavaju (zavadzajucou) zahadou, nastastie moji oblubeni to celkom zvladli. Pretoze rematika detailu, ktory meni nas zivot kazdy den, je velmi osuchana a preto sa treba na nu aj pripravit. Tvorcovia Butterfly efectu to však vobec nezvladli a obsadit Kutchera do hlavnej ulohy bolo klincom do ich rakvy.

Na dotek (2004)

Ak sa clovek tesi, vsetky nasledne sklamania su este bolestivejsie. Lepsiu charakteristiku preto pre Closer nepoznam. Dejovy ramec pozostava zo zlepenca viacerych vztahov, podotykam dospelych ludi. Ti sa tak vsak ani zdaleka nespravaju a miestami vytvarali dojem sledovanie telenovely. Dve hviezdicky boli udelene ako ucta k hereckemu obsadeniu, predovsetkym k Julii Roberts. Dodavam, ze uprimne lutujem ludi, ktori sa v Closer nasli. S kvalitou filmu si to vsak netreba zamienat. Varovanie ministra zdravotnictva - Kto nezvlada Closer, neoplati sa velmi stracat cas s Absolventom

Absolvent (1967)

Netusim, co mi uslo, no Absolvent Benajmin bol na vypnutie už po menej ako hodine, kedy bolo jasné, že to cele nikam nepovedie. Zjavne mi zlataniny pana Nicholsa nesedia, nema to srdce a schovavať sa za tabu sexu so starsou zenou ako "zakazaneho ovocia" povazujem za lacne a nijak putave. Autor filmu po pocine Closer mi zrejme chcel definitivne dokazať, že ma zjavne dokonaly prostriedok ako mi narusat nervovu sustavu. Jediným plusom Absolventa zostava zaujimavy Hoffmanov vykon a pozoruhodny soundtrack s dominantnym versom - Hello, Darkness, my old Friend" . Inak by to nebolo na tie tri hviezdicky, a to je v porovnani s oficialnym, velmi vysokym hodnotenim velke sklamanie. A pritom tak pekne a slubne sa to cele zacalo, ked v pozadi hral uvodny song... Varovanie - Kto neznesie Absolventa, urcite nepozerat Closer