Auta (2006)

Skveli talianski mechanici a ten odtahovac vyzeral ako Forrest Whitaker.. Pozoruhodna pixarovina s drvivym zaverom

Temný rytíř (2008)

Zle som videl alebo to naozaj namiesto dvoch terminatorov proti sebe v temnych kulisach bojovali netopieri muz a zmachleny vtipalek? Lebo ten kamion by tomu nasvedcoval... Nuz, toto urcite nie je na viac ako osem pointov, ani s Baleom a Ledgerom. Tradicne nolanovske atributy kvality kazi neprehladnost a zbytocna komplikovanost deja, (aj na komix privelka) nerealnost situacii ci zdlhavost priebehu. To vsetko ma privadza k necakanemu zisteniu - Batman Begins bol filmom kvalitnejsim a jeho prva polovica strci do vrecka celeho rytiera temnoty, sorry Heath aj ked tie tvoje cinorode pohyby jazyka boli velmi zabavne..

Baader Meinhof Komplex (2008)

Velmi zaujimava, nemecky precizna, technicky prepracovana a najma poucna snimka, ktorej prva stvrtina je na absolutorium - zasah proti demonstrantom na pozadi zaberov historickych udalosti roku 68 v Europe a vo Vietname s velmi putavym strihom a audiom. Neznamena to vsak, ze by snad film potom polavoval zo svojho tempa - naopak, az do konca atakuje najvyssie mety, no celkovych 5 nakoniec napadlo. Kazdopadne to bol treti vynikajuci nemecky film v poslednej dobe, to snad bude aj trend....

Klub rváčů (1999)

Zhmotnenie opovrhnutia spolocnostou, jej stereotypmi a konvenciami, ktore nutia cloveka viest iny zivot, ako by sam chcel a preto im treba vyhlasil vojnu - This is War a ucinkujuci Jared Leto vie, o co ide. A pan Fincher ani netusil, ako velmi vela sa mu podarilo...

Žít po svém (2005)

Ved preco nie nakoniec, pokojne na sedem. Malo to svojho ducha, no skutocny punc tomu davali Bobby s Freemanom. A okrem ineho mi zhliadnutie tejto snimky opat pripomenulo, preco nepozerat filmy s dabingom, kukolar

50/50 (2011)

am sorry, ale toto sa velmi nepodarilo - a tak som sa tesil. Pocas prvych dvadsiatich minut som zasol, no s Radiohead prisiel aj koniec skutocnej kvality. Namet dobry, spracovanie tiez nie chybne, herci povedzme - ale pytam sa, kde zostala atmosfera, pani??? Dokonca by som bol ochotny odpustit aj viacero rusivych momentov vacsinou z dielne pana rogena, ale absenciu atmosfery tak potrebnej pre filmy tohto druhu NIKDY! Preto aj nemilosrdne vestim pozvolny pokles aktualneho 85-percentneho kurzu, smola...

Batman začíná (2005)

Nolanova dynamicka batmanovska temnota s brilantnou hudbou, kamerou a hercami (predovsetkym Liamom) - velmi obstojne

Batman navždy (1995)

Silou mocou som to tlacil do styroch, ale rezignoval som po poslednej polhodinke - neda sa. Schumacher je vyborny rejžo, co vsetkym dokazal Telefonnou budkou, ale tu bolo mnoho, povedzme chujovin dvihajucich obocie. Tradicne temna atmosfera dua ElfTon sa vytratila velmi rychlo, zostavali iba slusni herci s tradicne vyborne vystrelenym Džimom a macickou Nicole, ostatne je minimalne velmi kontroverzne. Nehovoriac o oDonnelovi, ten je fakt dost katastroficky a preto volam - Batman/Burton, Return!

Batman se vrací (1992)

Elfman dodal (temny) CAS a Burton (podmanivo ponury) PRIESTOR, ktory vyborne zuzitkovali predovsetkym pingu DeVito a latexom obalena, v cizmickach obuta a bicikom vybavena Michelle, miaaau! No a potom nedajte 5-ku

Batman (1989)

Tak, po jednom bodiku za zvuk a atmosferu, jeden a pol za Jacka Jokera Nicholsona a polbodu za batMOBIL - to je dokopy priliehave stvorhviedzickove hodnotenie - aj ked na zahodenie nebola ani Kim a BatJET. Problemom vsak zostava, ze nikto neodpovedal na onu palcivu Jokerovu otazku -"Have you ever danced with the devil in the pale moonlight?"