Senna (2010)

Zimomriavkovy zivotopis o zrejme najtalentovanejsom pilotovi za volantom monopostu formuly 1 s dobovymi zabermi, rozhovormi, pohladmi do fungovania celeho formuloveho soubiznisu, kde vládnu zaujmy bohatych a mocnych, ktori su vo večnom konflikte s principmi sportu. Senna bol nadherne kontroverznym geniom za volantom a tento film vzdal hold jeho pamiatke, ktora je stale ziva pre mnohych aktinych ci zacinajucich moto-pilotov. Jeho tragická smrť je symbolicky koncom jednej ery, kedy vo formule 1 išlo naozaj o všetko a to o ŽIVOT

Rozmarné léto (1967)

Skvely Rudolf Hrušínsky a krasna Jana Preissová predstavujú vlastne cely film, inak (iba) prijemna letna zalezitost

Nutné k přežití (2006) (pořad)

To, co Bear so svojim vybornym britskym prizvukom predvadza, je doslova udivujuce. Man vs Wild je originálny projekt zalozeny na charizmatickom a sympatickom Gryllsovi, vtipnom cloveku s velkou odvahou a vybornym odhadom. Nejdem tvrdit ze ide o realityshow, pretoze to nie je vobec podstatne. Podstatne je, co vsetko sa clovek dozvie, co vsetko ma moznost zhliadnut a cim vsetkym sa moze pokochat pri pohlade na krasne kuty nasej planety. Mojim osobnym favoritom su tie snehove casti, predovsetkym Bearova expedicia v Patagonii. Man vs Wild by mal byt povinnou vybavou kazdeho muza a Bear jeho inspiraciou. Jeho vtipne postrehy, odhad situacie, chladnokrvny postoj v hranicnych situaciach ci jeho znalosti a respekt k prostrediu, v ktorom sa pravenachadza, su aromatickym korenim s prichutou nebezpecentva a vnutornej tuzby po navrate k prirode, ktore robi tuto sou neodolatelnou

Svět podle Prota (2001)

Strhujuca herecka symfonia dua Bridges-Spacey predstavuje chrbtovu kost celeho filmu, ktory doplnaju vyborne fungujuce dalsie časti organizmu ako skvostne dialogy, pamatne sceny (najma ta v planetariu), verbalne suboje Prota a doktora Powella ci zaver otvoreny pre rozne vysvetlenia. To je koncert s názvom K-PAX či Svet podla Prota, ktoremu som bez vacsich problemov uveril ním deklarovane miesto povodu. and REMEBER- "Every being in the universe knows right from wrong!"

Melancholie (2011)

Podla Triera sa Melancholia schováva za Slnkom (aky to pekny obraz), je DOBRA napriek tomu, že moze znicit Zem, ktoru sice najprv minie no nakoniec sa k nam predsa len vrati. Takze dalsi faktom teda je, ze Melancholia znici Zem - aka to pekna predstava. Trierova Melancholia je originalny a na sugestivne temne obrazy bohaty film, ktory citliveho divaka zasiahne. Kirsten Dunst je velmi presvedciva, pritazliva a samozrejme velmi pekna co sposobilo ze prvu hodinu som mal velke problemy s ustrazenim svojho pohladu neustale padajuceho do jej decentne bujneho vystrihu. Uchvatna je hned zaciatocna sekvencia filmu, ktora omracuje svojim pinkfloydovsky apokalyptickymi sceneriami a krasne eroticka je aj scena ked sa Kirsten v celej svojej NADHERE vyhrieva vo svetle (svojej) Melancholie, co jej sestra sleduje so symbolickym nepochopenim. Melancholia je typickym 9* filmom o krasnom konci sveta, ktory nekazi hlupa panika verejnosti ani prejav americkeho prezidenta a preto si ho treba uzit "WHILE IT LASTS". Thanx, Lars

Milk (2008)

Posledna polhodinka a Pennov vykon ma napokon presvedcili prihodit jednu hviedzu navyse, inak ma film rezisera mojho Willa Huntinga nijako neocaril..Milk je efektoch - pozorujeme takzvany Penn-efekt, Elfman-efekt, gay-efekt, boj za ludske prava-efekt ci obohacujuci historicky efekt. Nic viac, nic menej Co vsak obdivuhodny zivotny pribeh Harveyho Milka opatovne dokumentoval je sposob, akym sa "vlastenecky zalozeni mocni" v USA zbavuju nebezpecne popularnych a pre ich zamery nepohodlnych ludi - guľkou a najlepsie nie jednou..vid JFK, jeho brat ci Luther King. Presne mierenej gulka totiz ma potencial menit dejiny

Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

nesmierne zaujimavy no rovnako tak nesmierne tazkopadny a zbytocne predlzovany a nevyrazny film, ktory vsak uspokoji narocnejsieho divaka skvelymi vykonmi oboch hlavnych predstavitelov. Mann urobil medvediu sluzbu tabakovemu priemyslu, jednej z nahorsich masinerii na celej planete a poukazal na to co sa vsetko za nou stoji a co vsetko su jej podielnici v zaujme zaistenie jej vplyvu urobit..

Collateral (2004)

Originálny kusok a vyborne vykony Cruisa a Foxxa, vyborna taziva atmosfera nocneho mesta s emotionless zabijakom na zadnom sedadle. Prebehnutie osameleho kojota pred taxikom s oboma nocnymi jazdcami a nasledne akordy Audioslave a hlas Chrisa Cornella spravia Collateral len tazko zabudnutelnym... (a ten Cruise naozaj zahra vsetko a nie len tak hocijako)