Půlnoc v Paříži (2011)

Vela naladickosti, mnoho presne mierenych obrazov, zvukov, dialogov, osobnosti ci posolstiev. No najma neuveritelne mnozstvo peknych zien - asi to bude tym Francuzskom... Kazdopadne, konecne pozeratelny Allen aj pre mna,. Na jeho mieste by som sa vsak tiez vratil v case a zvazil obsadenie Wilsona do takej dolezitej ulohy, napriklad taky Adrien Dalí Brody by urcite sadol lepsie

Opravdová kuráž (2010)

Tam, kde film zlyhava, na scenu prichadza Mr Bridges a panuje

Interview s upírem (1994)

Posobivo strasidelne podla mojho vkusu a navyse so skvelym Cruisom

Vteřiny před katastrofou (2004) (seriál)

Historicko-vedecka sonda do katastrof sposobenych kombinaciou zlyhania ludskeho a mechanickeho faktora s nevyhnutne hrozostrasnymi nasledkami. But "Disasters don't just happen happen, they are a chain of critical events.." a potapaju sa tak "nepotopitelne" lode, padaju "neohrozitelne" lietadla a zlyhavaju "dokonale" stroje a systemy - a clovek sa stava okamzite bezmocnym pasazierom tragickych udalosti. Dychvyrazajuca kombinacia hrozy a fascinacie...

Americká krása (1999)

Symfonia, krasa, oda na zivotny pocit a fantasticky Kevin - pisat viac by bolo zneuctenim...

Obvyklí podezřelí (1995)

Neni o com, ujo oscar v absolutne spravnych paprciach pana Keysera Sözeho, ktoreho zazracne uzdravena noha na zaver vyvolava zavrat a uznanlive pokyvovanie hlavou nad skostnym prevedenim takmer genialneho scenara.. "Greatest trick Devil ever pulled was convincing the world he did not exist.."

Život Davida Galea (2003)

Mohutna vec s kralom Kevinom a krutym posolstvom co sa tyka obsahu aj formy, nutne zopakovat

Cvokař (2009)

Ked uz nic naozaj ine tak atmosfera vdaka velmi dobre davkovanej hudbe bola posobiva, a samozrejme Kevin to cele potiahol. Zabudnut neradno ani na Robina coby fungujceho Alkoholica, na mojej strane spokojnost

Skála (1996)

Akcaky nejem, ale tu si dam hocikedy repete. Pani herci ako Sean C. a Ed H. robia z holyvudskeho soire skvelu pozeranu, ktora trva celych 136 minut.

Obchodník se smrtí (2005)

Jaredova Ukrajina z koksu ci prehliadka tankov su len dva z mnohych posobivych momentov velmi zaujimaveho filmu, ktory otvara dvere do najlepsieho biznisu na svete. LORD po vas chnapne hned od uvodu, cestujuci náboj za tonov Simply Red je ozaj cynicky famozny..