Sinister (2012)

Čekal jsem tedy podle zdejšího hodnocení větší nářez. Atmosféra celkem fajn, ale na můj vkus docela špatný střih a pár nelogičností. Za všechny jen jedna. Hlavní hrdina propadne v noci z půdy stropem za velkého rachotu a nikoho nevzbudí?

Skvělý plán (2012)

Příjemné překvapení. Vážně inteligentní romantická komedie. Skoro protimluv, ale pobavil jsem se skvěle.

Skyfall (2012)

Tak pro mne, jako fanouška 007, velké zklamání. Je to vcelku dobře zpracovaný akční film. Je to všechno, jen ne Bond. Výpravě navíc v půlce filmu asi došly peníze. Spolu s křečovitými výkony herců, povrchním nakousnutím všech hlavních postav a ne moc velkou nápaditostí scénáristy to pro mne nakonec vyznělo jako remake tuctového akčňáku s Melem Gibsonem z 90-tých let. Slabých 50%. A to mi Craig jako 007 nevadí, spíše naopak.

S ledovým klidem (2012)

Nebyl to takový průser, jaký jsem čekal. Bruce Willis tam moc nehraje a hlavní hrdina celkem sympatický.

Sousedská hlídka (2012)

Ploché, nevýrazné a celkem nevyužitý potenciál. Pár vtipných momentů, čekal jsem ale více.

Spring Breakers (2012)

Na to fakt nemám... 20' a dost. Snad někdy příště... 4 "drsné" bárbíny, barevné scény, odhalená prsa, fuckování, plochá kamera, nenápaditá režie. Nuda, nuda, nuda...---...nuda...---... ...---... ...---... ...---... ...---...NUDA. A ještě: -·/··-/-··/·-//-·/··-/-··/·-//-·/··-/-··/·-

Svatá čtveřice (2012)

2/3 mi připadaly celkem zábavné i vtipné (i když si dovedu představit vtipnější zpracování), poslední 1/3 už je taková nějaká nástavba kvůli stopáži, až teda na samotný konec, který je ale celkem dost předvídatelný. Prostředí karibského ostrova i námět se dal vytěžit určitě více.

Šťastný smolař (2012) (TV film)

Viděl jsem to poprvé až v roce 2020. Za mne je to příjemná pohádka.

Talisman (2012)

TV film na neděli po obědě, když je venku psí počasí a chcete si schrupnout. Veliký zločin, najít fotku a nechat si ji. To je nenapadla lepší zápletka?

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Ten film má prostě smysl... Pohlazení po duši. Díky. Nemyslel jsem si, že tohle někdy napíšu u Hollywoodského teen filmu.