Dukla 61 (2018) (TV film)

Jako dlouholetý zaměstnanec Dolu Dukla a jako syn otce, který jen díky náhodě přežil tuto katastrofu, protože si ten den vyměnil šichtu s kamarádem, který tam zůstal, nemohu jinak než dát 5*. Měl jsem silné obavy, že jako člověk poměrně dost znalý věci budu mít hodně připomínek, ale poradci (a v titulcích bylo pár mých starších kolegů i uvedeno) zřejmě odvedli skvělou práci, takže až na nějaké detaily mne nic na filmu technického až tak neuráželo. Autoři se chytře vyhli přílišným technikáliím a v podstatě nechávají pro další vývoj jen nejdůležitější detaily, které snad pochopí úplně každý. Lepší řešení, než se snažit popsat podrobně problém, o kterém vím prd. Co mne ale dokáže spolehlivě naštvat, a to zdaleka ne jen v tomto filmu, je pražskými herci znásilněná "ostravština". Ano, "mluvime kratce, bo neni čas pi*o", ale přirozeně. Tak jak se toho zhostili herci z Prahy tahá za uši jak moje učitelka z 1. tř. Tak to asi žerou pražáci, ale ostraváka to musí v lepším případě rozesmát. Zajímavou výjimku v tomto ohledu tvoří Martha Issová, která byla téměř autentická. Záběry z Havířova potěší, i když jako rodilý Havířovák samozřejmě poznávám věci, které v té době nemohly být. Ale to by se muselo prostředí dotvářet počítačově a asi by to přesáhlo finanční rozpočet. Taclík i Martha Issová oba výborní. Otázkou je, jestli se autoři měli pouštět do popisu "havířského manželského soužití", protože na tak malém prostoru to je zkreslující a vytržené z kontextu. Celkový dojem z filmu ale příjemné překvapení.

Ztracen v džungli (2017)

Divím se negativnímu, respektive průměrnému hodnocení tohoto filmu. Podle mne jde o hodně silný film, který mě v podstatě od začátku do konce udržoval v napětí. Hodně dobré časování děje. Pravda, třeba kamera by mohla být nápaditější, ale neurazí. A Daniel Redcliffe? Tak ten mě překvapil hodně. Neznal jsem ho prakticky z jiných než cca 1. 3 dílů Pottera (ostatní jsem radši neviděl), takže jsem ani nevěděl, že hraje i jinde. Řekl bych velké a milé překvapení. Film je jednak o drsnosti opravdové přírody a o tom, že dnešní "civilizovaný" člověk se do ní nehodí, ale je zároveň i o tom, že spoustu věcí si musíme vybojovat sami se sebou a v sobě, abychom dokázali zdánlivě nemožné.

Bláznivá střela (1988)

Jedna z nejlepších parodii vůbec. I po létech, i po už snad 10. shlédnutí. Směji se ještě stále...

Štěstí je... (2015)

Perfektní projekt. Moc se mi to líbilo. Nic, co by tady už nebylo, ale řemeslně téměř dokonalé a nenudil jsem se.

7 pádů Honzy Dědka (2012) (pořad)

Dědek je příjemný, vtipný a přirozený posunovač monologů pozvaných hostů, kteří tak na sebe prásknou mnohem více, než když má moderátor potřebu zviditelnit hlavně sebe jako egoista Kraus.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Má to byt sice víc zábavná než poučná soutěž (co taky čekat od pořadu v sobotu ve 20h), ale to neznamená, že se nedozvím pokaždé něco nového. Navíc je to výběrem kapitánů i soutěžících opravdu zábava. Ovšem nic pro intelektuální odborníky na ČSFD.

Fešák Hubert (1984)

Když si uvědomíme, že fešák je vykastrovaný pes podobně jako vůl je vykastrovaný býk a valach vykastrovaný hřebec, tak tomuhle filmu rozhodně koule nechybí.