Kamarád do deště (1988)

To, co se dalo vidět v komunistickém filmu se po převratu stalo normou. Z vexláků a grazlů jsou ctihodní podnikatelé, z komunistů, SSMáků jsou ODSáci, ČSSDáci, TOPkaři...

Turbotarantule: Láva poraženým (2015) (TV film)

"je to podivnější než fikce." Říká reportérka. Je to parodie, u které jsem se bavil. Ziernick mě rozsekal: "rád bych pomohl, ale mám problém se žraloky". Povedená blbinka.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Tento skvost československé kinematografie jsem měl možnost vidět jako kluk na premiéře v kině Kotva v Praze.

Ostrov (2005)

Film z roku 2005 o roce 2019... Docela mimo realitu... Ale když se člověk nad to povznese, je to celkem svižný akční film.

Kouř (1990)

Nemám rád muzikály. Nemám moc rád "rádoby alternativní umění". Miluji Sklep. Trošku oxymorón. Vím. Tenhle film je pro mne prostě Boží. Šimon Caban jako Arnoštek na diskotéce je prototyp gaye :-) Jejich disco dance s Luckou jsem si pouštěl snad 10x a pořád jsem se tlemil jak debil. A Lucka sama o sobě? Tenkrát ještě slibovala, že bude hééérečka. Kdy se na to vykašlala nevím. Asi prachy, no. Honza Slovák je prostě Honza ze Sklepa. Nejde nemít rád. Dušek... Jóóó... komunističtí přicmrdávači mu jdou skvěle, což podtrhl a sečetl v Pelíškách a Pupendu. Mám ho rád. I pro jeho bosé nohy a názory. Jiří Fero Burda? Docela dost prostoru na to jak byl nezábavný. No nevím, snad hůř napsaná role? Nebo blbý den na place? Ale ve výsledku... Sklep je prostě Sklep... Víš co? Tak to tady moc nerozbal, ať je tady všechny neztrapníš.

Špunti na vodě (2017)

Docela nevyužitý potenciál herců i námětu. Taková trošku nuda.

Taxi 121 (2016)

Tak když pominu fakt, že tenhle film nemá se skutečností společné téměř vůbec nic a budu se na něj dívat jen jako na film, tak nemůžu nevidět námětovou více než podobnost s filmem mých pubescentních VHS let Stopař https://www.csfd.cz/film/13180-stopar/komentare/, který tady má mnohem lepší hodnocení než tenhle film. Když bych zůstal u příměru se Stopařem, tak bych řekl, že Dušan Sitek se zhostil role usurpátora snad i lépe než Rutger Hauer ve Stopaři a myslím, že to je hlavně jeho zásluha, že druhá polovina filmu je něco, co jsem v českém filmu snad ještě neviděl. Seděl jsem u TV a všiml jsem si, že celou druhou půlku jsem měl sevřené břicho a v mozku mi probíhal boj mezi nenávistí k únosci a touhou pomoci taxikářovi. Mimochodem Filip Tomsa to podle mne nezahrál také vůbec špatně, jen asi snad díky malinko necitlivému střihu (režii?) byly ty přechody ze strachu a horečného přemýšlení jak se zachránit do strnulého vytřeštění takové možná trošku moc skokové. Ale to jen kdybych musel něco zkritizovat. Hvězdička dolů za 1. půlku, která byla taková prostě nezáživná.

8 MM (1999)

Jedná z nejlepších kriminalek ve stylu americké drsné školy. Řekl bych i jeden z nejlepších hereckých výkonu Cage.

Bláznivá škola (1996)

Vcelku to šlo, až na tu zázračnou proměnu sígrů v ukázněné studenty...