Bitva v Ardenách (1965)

Stupidní propagandistická historicky falešná slátanina. Pattona vydávat za Tigera II je silná káva. A mnoho dalších historických nepřesností dělá z toho snímku jedno z nejhorších valecnych dramat vůbec. Horší snad už byl jen Fury.

Lásky jedné plavovlásky (1965)

Tosim použil TT (terminus technicus) "formanův cit pro trapno" (malé f, protože to beru už jako zobecnělý termín). Docela se mi to vyjádření líbí, ale... Co je to Formanovo trapno? Možná to cítíme jako "trapno", protože ve Formanových postavách nedobrovolně každý podvědomě vidí kousek sebe, a ne zrovna tak, jak bychom se rádi viděli (nebo i vidíme). Já osobně vidím vlastnosti jím ztvárněných postav jako zveličené, vypíchnuté, zdůrazněné, ale přesto vlastnosti většiny skutečných lidí. Pokud Vás charaktery postav Formanových ranných filmů přinutí k zamyšlení se nad sebou samým, tak podle mého skromného názoru filmy splnily účel.

Růžový panter (1963)

Počátek jedné z nejslavnějších filmových legend. A i když není film tak skvěle potroublý jako další části, je důležitou součástí tohoto celku a proto nemůžu jinak, než 5*.