Pozemšťan (2007)

Náměty, které pracují s realitou a fikcí, přičemž se snaží dle fikce vysvětlit realitu, mohou být velice silné.Velmi povedené zpracování je například Šifra mistra Leonarda. Zde se námět povedl, co do vysvětlení původu pozemštana a převyprávění historie (už tam se pouští na tenký led). Zpracování je hrozné, všechno jiné je hrozné!!! "jsem na světě čtrnáct tisíc let " - on to říká jako chleba! Zvolené prosředí je naprosto nevhodné, celé to vypadá jako seance nějaké sekty. Rozdíl mezi myšlenkou filmu a samotným zpracováním je stejný jako kdybyste chtěli Terminátora převyprávět kámošům na školním záchodě: T-800 by byl fialový plyšák Barney, Connorová Barbie a její ochránce Ken. Při závěrečném souboji byste místo tisíci tunového lisu mačkali Barneyho mezi prkýnko a hajzl... tento film se žánrem sci-fi nemá nic společného, to už králící s lítajícím kloboukem jsou tajemnější.

Posel budoucnosti (1997)

Strasně dlouhý film o něčem jako "važ te si poštáků, jsou věrní své uniformě". Jejich tlachání, hraní si na koních trvá bez mála tři hodiny a troufám si říci, že animovaný Pošták pet (pravda nemá koně, ale kočku a vozí se v pěkném červeném autě) je zajimavějš podívaná. Navíc jsem alergický na jejich tendenci protlačit všude tu svojí vlajku a plno keců o zachování loajality státu. Jen za toho Costnera 45%

Záchranáři (2006)

Hezky odvyprávěný film s Costnerem, zařazující se pro malou uvěřitelnost a plochost charakterů k těm průměrnějšim.

Vodní svět (1995)

Mrzí mě, že film nesklidil takový úspěch, který by si zasloužil. Úvodní scény z katamaránu, potápění do zatopeného města a ulovení "nečeho k snědku" vyhoupl Vodní svět mezi povedené postapokaliptické filmy. Škoda těch najivních scén na tankeru a potyček na vodním městě. Příjemný film s trochou dobré fantazie- 75%

Králové ro(c)ku (2006)

K neuvěření, jak moc vás tato blbost dokáže pobavit. Scény v muzeu ("use your cock") a rockový souboj s dáblém si budu pamatovat dlouho... btw ten dábel jako kdyby byl mladší brácha Pána temna- Lord darness z Legendy R. Scotta.

Legenda (1985)

Legenda je pohádka podle mého očekávání. Nesnaží se oslovit všechny členy rodiny a být tzn all family film. V příběhu jsme přeneseny do nádhérné, fantasy krajiny s jednorožci a lesními bytostmi, taktéž se dostáváme do prostředí věčné tmy. Přechod od světla ke stínu je velice působivý, všechny ty zvuky, barvy jednoznačně ukazují na zkušenou ruku režiséra. Dynamika mýtu a obraznost srovnatelná snad jen s Nekonečným příběhem nebo Pánem prstenů. Slova pána zla na začátku mi nahání husí kůži. 100% "I am the Lord of Darkness. I require the solace of the shadows and the dark of the night. Sunshine is my destroyer. All this shall change. Tonight the sun sets forever. There shall never be another dawn."

Hvězdná brána: Atlantida (2004) (seriál)

Přiznávám Atlantida oživila děj a přinesla do seriálo novou krev, nové hračky, nové prosředí, ale je to jen nový kabát a nakonec to zabředne do podobného strereotipu jako původní Hvězdná brána. Mohlo se to i zhoršit, tak budme rádi.

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Po delší době mi přešel děj dost stereotipní. Kazdý díl nějaká záchrana lidstva, pseudo vědecká hláška od Certerové, trocha skepse od O'neilla a zvednuté obočí od Teal'ca. Nicméně hlavní dějová linie si zaslouží obdiv, celé filozofie hvězdné brány je dotažená. Zaostává za favority oboru jako Krajní meze nebo Akta X...Hvězdná brána se hold vydala trochu zprofanovanější cestou

Jake a Tlusťoch (1987) (seriál)

Jako malej jsem se na to koukal a i dnes si pamatuji, že to mělo svůj osobitý styl.

Top Gear (1978) (pořad)

Autosalony a jim podobné automoto revue jsou nudné. Top gear neni ani moc o těch autech, spíše o komediantských kouscích prováděných na autech. Dívat se na Top gear s tím, že se něco dozvíte o autech je jako snažit se postavit dům podle pořadu Tima kutila. Vše myslim jen v dobrym.