Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Opakovaný vtip není vtipem, to už víme, teď už se jen naučit, že někdy je třeba včas přestat a do pokračování prostě nejít. Bohumil sice pořád sype hlášky ale už to nezní vtipně, celé je to vyumělkované a divné. Docela jsem se modlil, aby film skončil a to jsem byl v půlce. Karel Gott je sice fajn ale řemeslo které předvedla Věra Chytilová už Robert prostě nedožene i kdyby se snažil sebevíc. Jsem zklamán a bojím se, že to je typ filmu, který nemá cenu vidět vícekrát než jednou. Ale farmu má Bolek krásnou :)

Kristy (2014)

Docela fajn - až na to, že banda vrahů byla na mě až moc cool a ready. Když už jim "Kristy" utekla, tak se ji za dva momenty objevily opět za prdelí - nebo v ideálním případě rovnou před ní, tomu říkám zabijákovo štěstí - nejvíc mě však dostalo, když se Justine dostala od zabijáků skutečně daleko a oni ji přesto našli, respektive moc dobře věděli, kde hledat - náhoda? (možná zabudované GPS v prdeli, protože jinak už to muselo bejt čichem). Když už se hlavní protagonistka dostane k telefonu, tak nevolá 911 ale nějaký školní číslo, na jehož konci se ozve opět jeden z vrahů - nečekaně. Prostě mi to kolikrát přišlo trošku přehnaný, banda magorů byla až moc na všechno připravená a internát znali lépe jak sekuriťáci či hlavní herečka....Bylo to koukatelné, zábavné, atmosferické ale právě tyhle komické chvíle mi nedovolují dát víc, než tři hvězdy.

Sabotáž (2014)

Zklamání - tohle už Arnie prostě neutáhl. Inu, není se ani čemu divit, tak prdelní scénář a jeho podání jsem dlouho neviděl :) Ale jinak fajn podívaná se svalnatcem v solidní dědkovské formě! Nicméně zklamaný nejsem úplně, jistou béčkovost už jsem pochytil z traileru, takže jsem to překousl a snímek poctivě dokoukal a až budu sjíždět Arnoldovu filmografii tak na něj možná mrknu i podruhé :) Za větší zábavu považuji "Plán Útěku" (sice mimo mísu, ale připomínám kvůli obsazení - z mísy pak třeba "Patrola", která je naprosto skvělá), kde se mimo jiné objeví po boku rakušana i Sly. Ale abych to úplně nestrhal, parádní kamera, solidní triky a spousta fajn hlášek tvoří tu druhou a tentokrát světlejší stránku filmu. Za pokus nic nedáte, nicméně kroťte svoje očekávání a pakliže tak učiníte, můžete být ještě mile překvapeni.

Wolf Creek 2 (2013)

Mick Taylor je zpět a kupodivu v plné parádě, protože dokázal zastínit první snímek. K dobrému zážitku mi stačilo málo, uřezané části těl, lítající kamion a klokani, němečtí turisté, australský humor, policista co doslova ztratil hlavu, atd. Samozřejmě toho bylo mnohem více, ale tohle bych vypíchl za parádu. Domnívám se, že Mick ještě neřekl poslední slovo a pokud se film bude líbit alespoň tak jako mě, trojka je skoro jasná věc.

Záhada Hory mrtvých (2013)

Měl jsem trošku strach se do toho pustit protože hodnocení uživatelů není valné. Nicméně nakonec zvítězila zvědavost a snímek jsem si pustil. Chtěl bych jen říct, že bych to shrnul do dvou písmen a to PP a nebude to product placement nýbrž příjemná podívaná. Ano, je to fakt za vlasy přitažený nízkorozpočtový béčko, ale opravdu jsem se nenudil ani minutu. Pokud máte strach ze shlédnutí, tak ho zkuste překonat, třeba budete pozitivně překvapeni.

Kukuřičné děti 5: Pole teroru (1998)

Zatím nejhorší díl co jsem viděl, to je bez debat. Ale co už, nedá se svítit, lepší už to nebude. Ten scénář, to bylo žrádlo, neříkám nic. Jsem zvědavej na šestku, jestli na ni teda někde narazím. Jedna hvězda a to protože nevím proč. Možná snaha...

Kukuřičné děti: Zjevení (1996)

Nuda, ale mělo to docela dobrou atmosféru. Párkrát jsem se přistihl, že jsem se bavil, ale nestalo se tak mnohokrát. Řekl bych, že je to i celkem zbytečný díl, ale to je jen můj názor. Nicméně co čekat od hororového béčka s označením videofilm a datem vydání 1996.

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá část povídky o nymfomance ubrala na tempu a nedokázala mě tak dobře bavit jako první díl. Nakonec jsem ale rád, že jsem si příběh poslechl do konce, ač byl velmi rozporuplný. Nicméně pokud máte za sebou part jedna, tak do dvojky určitě jděte, jen nečekejte to samé co se týče kvality.

Lake Mungo (2008)

Lake Mungo je poctivá duchařina s prvky found footage, které nejsou nikdy na škodu. Má to pekelnou atmosféru, pochopitelný děj a ve svém celku to tvoří velmi zajímavý počin. Pokud si potrpíte na horory nebo záhady jako takové, určitě se na to mrkněte a vykašlete se na nízké hodnocení, protože byste mohli být ještě mile překvapeni. Za mě palec nahoru!

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Tohle se mi líbilo zatím asi nejvíc. Sice to mělo trošku praštěnej konec, ale co už. Jinak to je přijatelný snímek, který má dobrou atmosféru a nápad. Neodehrává se tentokrát na farmě ale v samotném Chicagu a toto zasazení filmu docela sedlo. Už se těším na čtyřku.