Keďže sa Kristy potrebuje pripraviť na jednu zo záverečných skúšok, ostáva počas Dňa vďakyvzdania osamote na internátnej škole. Potom, čo jej dôjdu nápady na zabitie nudy, rozhodne sa, že odbehne zo školského areálu, aby si tesne pred spaním na neďalekej benzínke zakúpila jedlo a pitie. Pri platení účtu dochádza medzi Kristy, predavačom a neznámou, podivnou ženou k nedorozumeniu. Následky budú pre mladú študentku hrozivé. Príjemný večer sa s odstupom času mení na krutý boj o život proti partii násilníkov. (*CARNIFEX*)

Honzek

Docela fajn - až na to, že banda vrahů byla na mě až moc cool a ready. Když už jim "Kristy" utekla, tak se ji za dva momenty objevily opět za prdelí - nebo v ideálním případě rovnou před ní, tomu říkám zabijákovo štěstí - nejvíc mě však dostalo, když se Justine dostala od zabijáků skutečně daleko a oni ji přesto našli, respektive moc dobře věděli, kde hledat - náhoda? (možná zabudované GPS v prdeli, protože jinak už to muselo bejt čichem). Když už se hlavní protagonistka dostane k telefonu, tak nevolá 911 ale nějaký školní číslo, na jehož konci se ozve opět jeden z vrahů - nečekaně. Prostě mi to kolikrát přišlo trošku přehnaný, banda magorů byla až moc na všechno připravená a internát znali lépe jak sekuriťáci či hlavní herečka....Bylo to koukatelné, zábavné, atmosferické ale právě tyhle komické chvíle mi nedovolují dát víc, než tři hvězdy. ()

darkrobyk odpad!

Tak to zase jednou byla hovadina...scénář musel napsat úplný magor. Hlavní postava - Justine - se chová jako blbá kráva (a to ani není slušivá blondýna), která vrší jednu chybu za druhou. Jenže, světe div se, tahle křehká dívka se všemi útočníky hravě zatočí! Neuvěřitelně hloupý film, kde je divák strašen nesmyslnými zvukovými efekty, kde by ve skutečnosti oběť neměla šanci, kde nám hrdinka skočí ze střechy budovy (kam si hloupě naběhla), chvíli kulhá, ale pak běhá jak laňka, a kde se hovadsky chovají snad všichni. Mé doporučení - nechte tenhle blábol být a ušetříte si promrhaný čas... ()

peiton

A lov sa môže začať.Chytať alebo byť chytený??!Otázka problematiky filmu.To som netušila,že opustená miestna internátna škola môže byť v noci tak desivá.V Amerike majú psychopatov plné sklady a toto je ten žáner ,u ktorého sa nevylučuje,že by sa aj v reále mohol odohrať.Snímka,ktorá ma ani na malú chvíľu nenudí a ten šťastlivec,ktorý nie je ,,prekávičkovaný" klasickými naháňačkami a skrývačkami ju isto ocení.Tiež by som chcela vyzdvihnúť hudbu,ktorá by mala byť nosným pilierom všetkých hororov.A,že aj bola!A bola navyše umne načasovaná a zvolená.Dokázala ma vyľakať viac ako samotná sekta v maskách.Kričala na mňa z každého rohu internátnej školy.Wua-wua..Mám pocit,že aj môj štvornohý miláčik bol vystrašený spolu so mnou.Postrehla som jednu zhodu s ktorou so mnou určite bude veľa ľudí súhlasiť a síce,skrývačka v bazéne je skoro identická ako tá z filmu Gothika.Scénu zo zvieraťom si mohli odpustiť.Aj ked skoro nič nebolo vidno,nemám to rada!Vo všeobecnosti celkom pekne mi to odsýpalo,až sme prišli k samotnému záveru,kde som čakala nejakú BOMBA pointu.Lenže kde nič,tu nič.Po pointe ani chýru..Podme teda dať 4 hviezdy nech si nemyslia.. ()

Astaroth12

Príbeh sa sústreďuje na jedno dievča,ktoré na ubytovni cez sviatky zostane sama,lebo všetci aj známi odišli za rodinami.Bola si niečo nakúpiť a mala potýčky z takou opeercingovanov primadonou.Len myslela že na ubytovni je v bezpečí ale to bol omyl.Príbeh je jedno veľké klišé,ktoré ma už nemôže prekvapiť.Ale má to svoju úroveň čo sa týka kamery.A dej tiež nenudí.Je tam pár hluchých miest,ale vo víre podobných snímok to je skoro nemožné nájsť dokonalý film.Ale jedno filmu neodpustím a to totálne zlé masky,neviem či im chýbal rozpočet ale aj vo fíhatralala disponujú lepšími maskami ako len na tvári mať navlečený alobal.Tak to posrali.Film disponuje dobrým napätím a aj atmosférou,nie zas toľkým ako som navyknutý u podobných filmov ale ináč v poho.Aj keď to nieje taký horor že krv srší zo všetkých strán ale je tu dobre vyvážený strach a napätie.Je pravda že jedna študentka pozabíja organizovaný gang,ktorý ako vidíme na začiatku už má viacero obetí,ale bavil som sa a tak sa cez to poľahky prenesiem.Chcel som dať 3* ale za tú upálenú piču dávam o jednu hviezdu navyše,lebo som jej to brutálne prial. ()

maddy

Chápem, že v subžánri „home invasion“ sa v dnešnej dobe už ani nedá vymyslieť nič nové a originalitu u toho nečakám, ale občas sa dokáže urodiť veľmi slušný kúsok, ktorý vie s pravidlami žánru nápadito pracovať (napr. You're Next). Práve kvôli tomu nenachádzam dôvod prečo v dnešnej dobe akceptovať ďalšiu z tisíce podobných variácii, ktoré sa absolútne nesnažia o nijaké ozvláštnenie. A Radnom (aka Kristy) je presne tým prípadom. Bezduchá naháňačka po internátu, ktorej chýba jediný moment napätia, akákoľvek atmosféra, prípadne gore scénka alebo keď už nič iné aspoň rozumne uvažujúca hrdinka! Navyše má film cca 80 minút a z toho len rozbeh trvá dobrých 40, kým sa začne tá „invasion“ časť. Remeselne to je síce zvládnuté bez problémov a vyslovene to neurazí, ale celé je to také nijaké. Čo mi v tomto prípade príde horšie ako keby to bol vyslovený odpad, ktorý by bolo možné hneď odstreliť. K tým dvom hviezdam by som sa pri troche snahy bez problémov dopracoval, ale ja v tomto prípade skutočne nenachádzam jediný dôvod prečo sa o to vôbec pokúšať a uvažovať nad tým filmom, čo by len o minútu dlhšie. Som rád, že si z neho po cca 6 hodinách aspoň kúsok pamätám. Ono to je totálne fádne, nezaujímavé, nudné, obyčajné, jednoducho také nijaké. CELKOVO: 1,5* (3/10) ()

• Po záverečných titulkoch nasleduje ešte jedna scéna. (GTS_PUNK)