Captain America: První Avenger (2011)

Nemal som moc veľké očakávania no až taký prepadák som nečakal. Pre mňa plné hnusu a neznesiteľného amerického patriotizmu, plné hrdinov a uvedomelých kladných postáv ktoré obetujú všetko pre vyšší cieľ. Aj z prihliadnutím nato že išlo o sfilmovaný komiks ktorého vnímanie sveta bolo poznačené atmosférou v dobe vzniku nemôžem dať viac ako dve. Nenadchla ma ani technická stránka filmu ani modifikovaná história a nenašiel som si ani cestu ku klišovitému charakteru postáv. Celkovo tieto nové hollywoodské veľkovýpravné filmy vo mne zanechávajú skôr zhnusenie ako silný filmový zážitok. Slabšie dve hviezdy.

Mechanik zabiják (2011)

Jason Statham ako Mechanik to znelo ako veľmi dobrý námet pre komédiu a možno aj tým smerom sa mohli tvorcovia uberať. Ale ak to mám poňať vážne tento prídel necenzúrovanej permanentnej akcie bol od pôvodného Mechanika na míle vzdialený. Statham postrádal Bronsonovu eleganciu,remeselnú zručnosť,charizmu a predovšetkým mu chýbala uveriteľnosť. Statham je pózer a tak to aj vypadalo,remake Mechanika je porovnateľný z väčšinou akčných filmov súčasnosti, bol len bezduchou akčnou oddychovkou na odľahčenie, pôvodná verzia však mala v sebe viac.

The Ledge (2011)

Čisto úvahový snímok ktorý podnecuje k zamysleniu, nastavuje zrkadlo charakteru a konfrontuje hodnoty. Nesnaží sa odpovedať nato čo je správne iba tú otázku otvára a dáva priestor širokej verejnosti nech sa s ňou individuálne vysporiada. Pre splnenie takéhoto cieľa to bolo príliš sentimentálne a primálo filozofické, určite to však prinútilo nachvíľu sa nad tým pozastaviť.

Náš den přijde (2010)

V podstate mizantropický manifest v ktorom sa vzbúrili duše odsúdencov pre mňa jedinečné takmer 5hviezdičkové veľký podiel mal na tom najmä vždy geniálny Vincent Cassel

Red (2010)

Určite vhodné ako akčná oddychovka nenáročná na rozmýšlanie no tam to asi aj končí. Podobné projekty točené s nadhľadom to už boli a v mojich očiach boli určite úspešnejšie, RED v porovnaní s nimi utrpela najmä na menšom množstve akcie, priveľa obkecávačiek a omáčok slabá gradácia miestami nudné navyše mi nesadol ani Willis ktorý rolu drsňáka zvláda stále ťažšie a ťažšie. Veľmi dobrá postava Johna Malkovicha a to je asi tak všetko. Rovné tri hviezdy.

Rychlejší (2010)

Silno mi to pripomínalo filmy Chucka Norrisa v ktorých si hlavný geroj napísal scénar o sebe ako najlepšom,najsilnejšom najspravodlivejšom najčestnejšom superzabijákovi ktorý zosobňoval dobro a nakonci vždy porazil to pomyselné zlo. Aj toto bolo také masírovanie ega The Rocka ktorý zviedol niekoľko bitiek prežil niekoľko striel do hlavy aby napokon učinil pomstu. Veľmi plytké.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Veľmi velké sklamanie. Ten inovatívny spôsob akým to bolo točené mi absolútne nesadol, rovnako hlavný protagonista M.Cera ma vôbec nepresvedčil, skôr som si dokázal vypracovať odpor k jeho permanentnému šokovanému výrazu v tvári, navyše samotný dej bol veľmi nezáživný,nudný ako keby bez pointy a aj po 112 min som nevedel určiť žáner ,ani to o čom v tom filme vôbec išlo. Musí sa uznať že efektné a okulahodiace to bolo no mne to ale nestačí. Zaslúžené dve.

Andělé a démoni (2009)

Vo viacerých aspektoch určite lepšie ako Da Vinciho kód. Aj napriek prijatelnému hereckému podaniu, viacerých svetlých scén, zápletok , správneho gradovania, film si zachoval tú veľmi nesympatickú tvár...neviem nakoľko má na tom zásluhu knižná predloha no už pri prvom sfilmovaní Brownovej knihy som mal negatívne ovplyvnený celkový dojem. Povedal by som že niekde medzi 3-4 *.

Bratislavafilm (2009)

Slabá záležitosť nie s práve najšťastnejším výberom prostredia a hercov. Neviem či išlo o úmysel no Batthyanyho rola mi velmi prekážala, išlo síce o komédiu ale myslím že nebola práve najvhodnejšia volba vsunúť sem Banána. Celkovo však o ničom. Podpriemer.

Crazy Heart (2009)

Opäť taký ten pokus zahrať na citlivú strunu. Predovšetkým by som ale vyzdvihol nominovanie Jeffa Bridgesa pre ktorého je rola takého zbitého psa ako vyšitá. S tohto pohľadu skutočne skvelá, ťahal tu loď po celý čas a hlavne vďaka nemu som sa nenudil. Horšie to už bolo s Farrellom, ináč velmi dobrý herec nemal v contry dráme čo hladať, rovnako tak Gyllenhaal ktorá mi tam nesedela. Treba uznať že aj keď to bolo silene predsa len to zanechalo istý dojem a minimálne trojhviezdičkovo to ja vidím.