Magnolia (1999)

Jeden z těch filmů. kterým bych dala šest hvězdiček. Je v něm všechno. Viděla jsem po moc letech a úplně stejný dojem jako po prvním zhlédnutí. A ještě jedna drobnost: Souhlasím s tím, co napsala Kleopatra o Tomu Cruisovi. Také ho nemusím, ale tady mu to žeru.

Led Zeppelin – Celebration Day (2012) (koncert)

Jak jinak než za "5" pro nejlepší kapelu ever. Stále je na nich vidět, že je to baví a nás to baví taky. Moc.A mladý Bonham to má prostě v krvi. Více takových projektů.

Život je krásný (1997)

Hodně silné. Smích a slzy zároveň, mrazení v zádech. Komentáře, které podepíšu : Tosim a J*A*S*M. Dávám 95%.

Rammstein: Völkerball (2006) (koncert)

Rammstein!!! Navazujji na komentář Kulmona - to není jen hudba a show. To je pocit a hlavně NÁZOR. BOMBAAAA!

Jasmíniny slzy (2013)

Woody Allen mě vůbec nezklamal, spíš naopak. Úžasné dialogy, nádherně vykreslené postavy a absolutně neskutečná Cate Blanchett. Top hodnocení nedávám jen z jediného důvodu. Tento svět je mi úplně cizí a jsem za to ráda. Emoce se nedostavily, takže za dokonalost každým coulem dávám 80%.

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

Drsný film o životě v divočině se všemi překážkami, které takový život přináší. Také o tom, že bychom neměli nikoho přesazovat do jiného prostředí, když v tom svém se cítí svobodně. A o svobodě je tento film asi nejvíce. Nezáleží na formě, ta se může nebo nemusí někomu líbit, ale touha po svobodě je v každém z nás. I když si ji představujeme odlišně.Výkon malé herečky ohromující a i když zde nebylo navenek moc emocí, ve mně se jich během sledování filmu nahromadilo spousty.90%

Hypnotizér (2012)

Jde o zfilmovaný román Larse Keplera, takže nemůžeme čekat, že se režisérovi (ač se jedná o velikána jako je Lasse Hallstrom) podaří dostat do filmu úplně všechno. A o to snad ve filmových adaptacích ani nejde. Přesto se mu podařilo udělat film, který mě zaujal a určitě neupadne v mém zapomnění. Vysoce hodnotím především kameru. Místo prázdných dialogů nám nabízí úžasné záběry a prostor pro naše vlastní pocity. Ale na to jsme si už nějak u severských filmů zvykli a bohužel to opomíjíme při hodnocení. Vidím to na 85%.

Lovci hlav (2011)

Tento severský mix se mi z hlavy asi jen tak nedostane. Hodně jsem se bavila, i přesto, že jsem byla připravena na kriminální thriller. Scéna s latrínou korunovaná výletem (úletem) na traktoru… a pak už se to jen stupňovalo. Tento humor můžu, ostatně jako seveřany vlastně skoro vždycky. Jsou tak nepředvídatelní, a to mě na nich baví.

Stockholm East (2011)

Film o dávání, braní a dostávání. O tom, že láska může vzniknout z čehokoli a kdykoli. Určitě není dokonalý, ale za úžasnou hudbu, kterou jsem měla v uších ještě dlouho po skončení filmu a myšlenku, že člověk dokáže přežít opravdu asi všechno, nemůžu jinak než 80%.

Stoupenci zla (2013) (seriál)

Pilot dost překvapil, po dlouhé době opět podobný pocit, který jsem měla při sledování pilotního dílu 24. Moc by mě potěšilo, kdyby dokázal i Following udržet svoji atmosféru napětí, překvapivých zápletek a dějových zvratů. Po prvním dílu moc nadějné. Však už bylo načase, aby se objevilo něco jako 24 nebo Prison Break. Dobře rozjeto, takže zatím 85%.