Příšerky s.r.o. (2001)

Spíše zklamání, opakované. pokus o to udělat z příšerek klaďasy je sice zajímavý, celkem ale v záplavě animovaných filmů nakonec tato rodinná komedie zapadne.

Sám doma (1990)

Nejzdařilejší z celé série má dobré hodnocení i proto, že se jedná o celkem inovativní pokus, kteří ostatní jen kopírovali. V našich podmínkách něco jako Za trnkovým keřem:-) Komedie je místy až příliš rychlá, celkem vtipná a rodinná. Zajímavá kombinace.

Nekonečný příběh (1984)

Zajíavé dílko. Kdo má rád fantasy, ten zaplesá. Já tomuto nehodluji, přesto se mi film líbil, asi proto, že není určen přímo dospělým, ale spíše dětem a je tak pochopitelnější a "hezčí".

Ecce homo Homolka (1969)

Klasika, kterou by měl vidět každý filmový fajnšmekr. Už jen ptoto, aby měl přehled o tom, jak jsme kdysi žili. A proč při tom dějepise hledat nudné dokumenty, když máme komediální dokument své doby?

Četník ze Saint Tropez (1964)

Nevidět tento film a mít nad 30 let je skoro nemožné. V 10 letech film k popukání, v 15 letech už méně. Ve 20 letech a později se už smějí jen milovníci komedií a ve 40 letech se smějí už jen milovníci Louise de Funése. Když k tomu připočteme skvělého Františka Filipovského, zisk 2 hvězdiček bude odpovídat.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Film mě zklamal. Alespoň jednu hvězdu získává jen díky tomu, že nejsem fanoušek fantasy akčních filmů a proto si říkám, že pro milovníky tohoto formátu má film nějakou cenu. Já jsem se nudil.

Město andělů (1998)

Mám hodně rád Nicolase Cage i Meg Ryan, v tomto filmu to ale nebylo ono. Ano, jedná se o romantický film, ale chybělo mu troch více vtipu. Film je předvídatelný, ale i pohodový. Opět jeden na deštivé odpoledne.

Dnes neumírej (2002)

Milovníci bondovek jsou spokojeni, ti, kterým se bondovky nelíbí budou stejně přepínat. Váhal jsem mezi 2 a 3 hvězdami. Nakonec lepší hodnocení pro hlavní aktéry Pierce a hlavně Halle.

Top Gun (1986)

Nikdy jsem neměl rád absolutní frajery, musím ale uznat, že v podání Toma Cruise můžou být pro ženy neodolatelní. Film je ale prvoplánový, vždy můžete být 5 minut před dějem. Pro odpolední špatné počasí se ale občas hodí.

Tanec s vlky (1990)

Ve své době mě uchvátilo dolby surround ozvučení, kdy mi za zády začalo dupat nekonečné stádo bizonů. Film je dost dlouhý, ale nedá se říct, že by některé obrazy nudily, či se měly vystrřihnout. Vše naopak čape tak jak má. Své si najde každý, láska, pacifismus, odpovědnost, zlí bílí a hodní rudí, sepětí s přírodou atd. Každopádně 3 hodiny strhující podívané neztrácejí ani 20 let po svém natočení.