Americký gangster (2007)

Zajímavý film. Trochu mě zklamal, ale zase je podle skutečné události, proto asi nelze moc namítat. Jinak Denzel i když hraje v podstatě hajzla je od začátku spíše sympaťák a Russel je zase spíše za osla. Film je sice dost dlouhý, ale děj je celkem svižný, takže délka neobtěžuje.

Kolja (1996)

Občas jsem rád sentimentální. Když přidáte rychlé střídání smíchu a smutku, výbornou práci s obrazy a hudbou, vynikající scénář, vynikající herce... Občas sleduji hlášky typu . sázka na jistotu, či vypočítavě na Oskara - kašlete na to. Výborný film.

Policajt v Beverly Hills II (1987)

Svou dobu mě film dost bavil, je dobře, že hodnotím s odstupem. Patří k nejlepším filmům EM (tedy pokud ho máte rádi).. Líbí se mi trošičku více, než I.

Policajt v Beverly Hills (1984)

Záměna (1983)

Vtipná komedie, dobře vypracovaná od začátku do konce. Film nestojí na jediné osobě, ale je kolektivním dílem, což je příjemné. 111 minut vtipu.

48 hodin (1982)

kdyby se film natočil po roce 2000, byl by technicky dokonalejší. To je jediné, co mi na filmu výrazně vadilo, jeho vizuál byl slabý. Jinak měl film napětí, akci, vtip, překvapení.

Bláznivá školka (2003)

Eddie Murphy určitě natočil lepší filmy, ale jde o rodinnou komedii, která není tak ztřeštěná a je celkem vtipná.

Aljaška v plamenech (1994)

Nemám moc rád, když je něco černo-bílé. Chytrý, silný, uvědomělý, zelený, geniální proti tupému, egoistickému, bohatému a bezcitnému. Jakpak to asi zkončí? Není na jiném programu něco lepšího? Ne? Tak se to dá vydržet bez usnutí.

Asterix a Olympijské hry (2008)

Opět je podivné, jak se původní předlohy či kreslené verze liší od filmových verzí. Z filmu by se dal udělat celkem zajímavý trailer či minifilm na 15 minut, u kterého byste se smáli, ale celkem je to trochu zklamání. Pro koho je to vlastně film? Díval jsem se na něho s dcerou a v jejich 8 letech tipuji tak polovinu forků nepochopila a já jsem neocenil tu druhou půlku. Na druhou stranu ... holka se bavila a já jsem taky zrovna neusnul, takže za dceru 3*.

Válka Roseových (1989)

Danny DeVito zrežíroval možná trochu přehnaně, ale v podstatě přesně vztah muže a ženy. Nejde o konkrétní situace, které se nám zdají být k smíchu (pochcat rybu), jako spíše o to ukázat, jak přemýšlejí o vztahu ženy a muži, a že v tom je rozdíl... (ta soška je moje...). Až z toho mrazí. Vždyť i popis filmového žánru o mnohém vypovídá - komedie/drama.