Umírající zvíře (2008)

Možná jsem čekal více (příliš). Ne, nemám co přímo vytknout, ale prostě mi po tom filmu nezůstala žádná chuť. A to mám oba hlavní představitele rád. Ale emoce mi prostě nevlezly tak pod kůži. Pro mě je to typický představitel hodnocení 3,5*, tzn. lepší než průměr, ale 4* jsou u mě už pro filmy, které rád uvidím vícekrát. A bohužel tady to není...

Pokání (2007)

Výborné. Nabité emocemi, ale ne v Hollywoodském stylu. Samotný příběh je zajímavý, jeho umístění do předválečné, následně válečné a samotném závěru do současné doby je osvěžující. Vlastně ani netušíte, čí je to příběh. Ale vše funguje báječně. Výhal jsem mezi 4 a 5*, nakonec jsem přidal.

Kuře na švestkách (2011)

Další z řady "trochu jiných" filmů. Vždy jsem rád, když je film jiný. Vzdáleně jsem si vzpomněl na Amélii. Zvláštní práce s kamerou, zajímavé ztvárnění (setkání s Azraelem). Trochu mi vadilo neustálé kouření cigaret, kterými se snad autor snaží přidat na atmosféře. Ale celkově pochvala právě za tu odlišnost od běžné filmové tvorby.

Nezapomenutelné prázdniny (2013)

Plus body pro Steva Carella, který hrál sice jemně zápornou roli, ale zároveň úplně jinou, než ho znám z jiných filmů. Jinak jsem čekal trochu větší vzrušení. Film plyne stejně jako prázdniny, pořád čekáte na vrcholný zážitek, až je konec prázdnin.

Musím tě svést (2002)

Film jsem viděl před 10 lety a asi jsem opomněl ho hodnotit. Teď byl znovu v TV a ani po 10-ti letech neztratil. Film byl překvapivý, protože představa námětu s Chýlkovou jako ministryní, a dvojicí Kraus-Trojan jako killeři - očekával jsem to špatné. A nakonec to nebylo tak špatné. I když to mohlo být lepší. 2 a 1/2.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Možná proto, že jsem čtyřicátník a mám rád romantické filmy... Zasmál jsem se, film mě občas překvapil, bavil jsem se. Některé dialogy mě pobavili - kolik jsi měl ženských - myslím na sex - ne na člověče nezlob se... Ideální pro sobotní večer :-)

Černobílý svět (2011)

Výborný film . Neubráním se pomysleni na to jak se zmenila Amerika za 50 let. A taky srovnani se situaci Romu u nas. Jiste nejsme vsichni bili ci cerni, hodni ci zli. Ale k zamysleni to vede. Smerem k predsudkum a jasnym zaverum obou komunit.

Argo (2012)

Krom jineho se mi libilo nasazeni pro divaka neznamych tvari. Ben se nesnazil byt nade vsim a vsemi...

Láska je láska (2012)

Podle zdejsiho hodnoceni jsem cekal horsi film. Dal bych pul hvezdy navic za snahu. Na druhou stranu mi vadi ve filmech klise a tento film jich je plny. Každopádně film stojí za shlédnutí. Malé příjemné české překvapení.

Warrior (2011)

Trochu mě překvapuje tak skvělé hodnocení filmu. Váhal jsem mezi 3* a 4*. Ne, že by film nebyl dobrý, ale pořád mi něco v tomto filmu chybělo. Možná trochu toho překvapení, místo toho jsem po 30 minutách tušil, jak to všechno dopadne.