• Western

Dožeň, co se dá! (1999)

Veľa krásy je okolo nás. Vieme sa z nej ešte tešiť, alebo ju už berieme ako samozrejmosť?! Nadchneme sa ešte pri pohľade na slnečnú oblohu? Sme Bohu vďačný za všetky tieto dary? Aj tieto otázky nám môžu prísť na um pri pozeraní zaujímavého filmu, ktorý vysoko vyzdvihuje hodnotu rodiny a slušnosť. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

Mr. Bean (1990) (seriál)

1. Mr. Bean (skúška, pláž, kostol) ****

Šťastné a Veselé (2005)

OBSAH: Film je nakrútený podľa skutočných udalostí. Je venovaný pamiatke nemeckých, britských a francúzskych vojakov, ktorí sa na štedrý večer 1914 na mnohých miestach frontu spriatelili. A práve o jednom takomto mieste rozpráva film. KOMENTÁR: Na začiatku nás čaká krásna úvodná hudba a letecké zábery na krajinu. Celkove ide o pekný film, ktorý by bol ešte krajší, keby bol bez úplne zbytočnej posteľnej scény, ktorá je ale aspoň pomerne krátka. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

Navajo Joe (1966)

Dávajme si v živote pozor na zaslepenosť peniazmi a zaslepenosť pomstou!

Paříž v ohrožení (2006) (TV film) odpad!

Nebyť niekoľkých logických a morálnych prešľapov, mohol to byť veľmi pekný film.

Z pekla štěstí 2 (2001)

Veľká škoda, že rozprávka je zavádzajúca ohľadom pekla a čertov, ktorých skôr predstavuje ako neškodných, milých, priateľských, pritom realita je taká, že sú našimi najväčšími nepriateľmi (aj keď, samozrejme, sa tak navonok tváriť nemusia). Nešťastným riešením bolo aj to, že Lucifera a Pána Boha hral ten istý herec. Podobne peklo je v skutočnosti nepredstaviteľná hrôza, no to v rozprávke je skôr na smiech. Naozaj škoda, lebo bez tohto bludu to mohla byť veľmi pekná rozprávka. Pochváliť treba napríklad veľmi vydarených drakov, aj záverečnú pieseň. Vo filme zaznela aj krásna myšlienka, že láska sa nedá kúpiť.

Taxi, taxi (2000)

Nebyť niekoľkých morálnych prešľapov a jedného logického, mohla to byť výborná akčná komédia.

Butch a Sundance: Začátky (1979)

Filmu môžeme dodať výchovnú hodnotu premostením na podobenstvo O nepoctivom správcovi z Evanjelia: Je obdivuhodné, čo všetko dokážu ľudia vymyslieť a uskutočniť pre získanie pominuteľného bohatstva. Iste, samotná krádež, či lúpež sú zlé veci. My si tu chceme všimnúť vynaliezavosť a nasadenie s akým synovia sveta myslia na svoju budúcnosť. O čo viac by sa mali synovia Svetla usilovať konať dobro, aby tak pomáhali sebe, aj ostatným ľuďom získať oveľa väčší poklad - večné šťastie - nebo! ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

Attila (2001) (TV film)

Dvaja veľkí vodcovia Attila a Aetius - ich surové podmaňovanie národov a intrigy sa nakoniec obrátia proti nim... Svetská sláva - poľná tráva...

V sobotu večer, v neděli ráno (1960)

Skaza pýchy a ďalších hriechov, ktoré za ňou nasledujú je ako smrtiaca lavína. Treba ich čo najskôr zo seba striasť a objaviť krásu zodpovednosti a čností.