• Western

Xena (1995) (seriál)

1. Hriechy minulosti (Sins of the Past) **** 2. Bojové vozy (Chariots of War) ***

Rambo: První krev (1982)

Chcel sa len niekde najesť... Oni ho zatkli ako tuláka a neľudsky s ním zaobchádzali...

King Kong (2005)

Zviera dáva lekciu ľuďom... Muž by mal byť pre svoju ženu obetavým ochrancom...

Dračí války (2007)

Ľudia si myslia, že časy drakov sú už preč... Ale časy drakov práve nastávajú... Veľmi zaujímavá myšlienka, ktorá zaznieva hneď na začiatku filmu. Mocnosti dobra, ale aj zla sú tu a bojujú o každého človeka... A čas beží... A každý z nás sa svojím životom aktívne dennodenne zúčastňuje týchto "bitiek". Na ktorej strane som? Vo filme si môžeme všimnúť ako sa kresťanské pravdy vtelenia a vykúpenia - aspoň v náznakoch - dajú nájsť aj v starej východnej legende, či východnom náboženstve, ktoré má aj svoje nedostatky, napríklad neprijateľný a nelogický fenomén - reinkarnáciu. Boh vložil do každého človeka kompas na dobro... A v našej snahe bojovať po jeho boku nám pomáha, aj so svojimi anjelmi a svätými víťaziť nad diablom a jeho pomocníkmi. ĽUDIA SI MYSLIA, ŽE ČASY DRAKOV SÚ UŽ PREČ... ALE ČASY DRAKOV PRÁVE NASTÁVAJÚ... A nastáva aj čas krásnej hudby, či výborných leteckých záberov vo fantastickom dobrodružstve filmu.

Náhlá smrt (1995)

Film s veľkými logickými prešľapmi.

10 přikázání (2007)

Prekrásna hudba, kvalitná priestorová animácia, veľmi dynamické a zaujímavé spracovanie biblického príbehu. Film osloví nielen deti, ale aj dospelých. Škoda jednej nepresnosti ohľadom pomenovania Boha - aj slovenský, aj český dabing asi 2-3 razy namiesto biblického "Jahve" použil výraz "Jehova".

Prison of Secrets (1997) (TV film)

Film je inšpirovaný skutočnými udalosťami. Vyznieva veľmi presvedčivo, možno aj vďaka menej známym hereckým tváram. ODPORÚČANÁ PRÍSTUPNOSŤ: Od 15 rokov.

20 let poté (2008) odpad!

Obal DVD a apokalyptická téma sľubujú zaujímavé dobrodružstvo, no skutočnosť je iná - ide o neuveriteľne nudný film.

Sexbomba od vedle (2004) odpad!

Je síce pekné, že hlavný hrdina sa snaží oslobodiť svoju novú mladú susedku zo sveta porno-priemyslu, no používa na to zlé prostriedky - namiesto nej dostáva do tohto sveta iných. Okrem toho aj vzájomný vzťah tejto dvojice je poriadne mravne rozpustilý.

Lara Croft - Tomb Raider: Kolébka života (2003)

Pandorina skrinka by mohla symbolizovať tajomstvo života. Človek doteraz sám nevytvoril ani jediné zrnko, vždy si ho musí dopestovať. Mal by teda k tomuto tajomstvu pristupovať so všetkou vážnosťou a nemá právo s ním experimentovať!