AspireHD

AspireHD

Filip Matoušek

Česko
Student

homepage

5 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Spisovatelé (2012)

  Někdo si může říct, že jde pouze o klasickou romantiku, která není ničím zajímavá. S tím bych na první pohled snad i dokázal souhlasit, ale když se nad filmem pozastavíme a zkusíme o něm přemýšlet do hloubky, tak zjistíme něco jiného. Film má obrovskou hloubku a všechny výroky, které zde padnou, jsou něčím strašně zajímavé a člověk se v nich dokáže najít. Proto neberu film jako klasickou romantiku, ale spíše jako pohled na život každého normálního člověka. Pohled na to, jak třeba já osobně vnímám život. S každou postavou jsem se dokázal ztotožnit a už jen to mě přesvědčuje o tom, že film je perfektní. Film jsem viděl už asi 10x.

 • poster

  Bojovník (2015)

  Já jakožto člověk obdivující herecké výkony Gyllenhaala, filmy s tématikou boxu a kruté životní cesty - musím tento film ohodnotit maximálním počtem hvězdiček, protože tomu skutečně nemám co vytknout. Příběh, herecké výkony, soundtrack, graduace atd.. > Vše je pro mě naprostá špička. Jediné, co mi přišlo poněkud matoucí a hektické je hlavní dějový zvrat, kdy Hope ztratí svou ženu, protože tam pořádně nevidím, kdo to vlastně udělal. Každopádně tento film je opět stavěný hlavně na Gyllenhaalově výkonu, což je v poslední době většina filmů, kde Jake hraje. A dokáži si představit to, že by film nebyl tak dobrý, kdyby hlavní postavu hrál někdo jiný.

 • poster

  Seznamte se, Joe Black (1998)

 • poster

  Zmizení (2013)

  Hledáte nějaký skvělý thriller podobný old school filmům jako je třeba Sedm? Tak určitě sáhněte po tomto kousku, protože nebudete litovat. Jsem člověk, který čte nonstop nějaké detektivky a thrillery, proto jsem tento snímek vyhlížel rok dopředu než byl vůbec v kinech. Už jen ta informace, že Gyllenhaal bude hrát jednu z hlavních postav, mi naznačila, že půjde skutečně o skvost, což se skutečně stalo. Od samotného příběhů a zápletky až po detailní tik Lokiho je vše skvělé - U tohoto filmu bych dal snad poprvé více hvězd než je možné.

 • poster

  Zmizelá (2014)

  Ben Affleck je skvělý. Rosamund Pike je taky skvělá. Všechno je to vlastně naprosto skvělé. Ani nevím, co bych k tomu všemu řekl, protože jsem byl u konce filmu úplně "paf" a nemohl jsem skoro ani mluvit. Původně to začalo tak, že jsem si chtěl pustit filmu jen tak k obědu a v půlce to stopnu, abych splnil povinnosti. To se však nestalo. Seděl jsem na židli jako opařený, skoro jsem se nedotkl jídla a jen jsem hltal každou část tohoto filmu. Atmosféra je tak "hustá", že by se dala krájet. Člověk by si snad i řekl, že člověk, který tohle vymyslel musí být sám trochu magor, protože tohle nemůže napadnout obyčejného člověka. Ale co? Já to žeru a chci další porci takovéhle věci!

 • poster

  Warrior (2011)

  Zpočátku jsem si myslel, že půjde o řadový film o bitkách, který potkáváme na každém rohu, ale tenhle film je něco víc. Já si nemohu pomoct, ale beru tenhle film, jako jeden z nejlepších, které jsem kdy viděl. Nechyběly mi zde emoce, které jsem často v takových filmech postrádal, dokonce vás to zde nutí přemýšlet, zda Tommy nereaguje přehnaně vůči svému otci, jelikož tam není ukázané, co se přesně stalo když byl Tommy a Brendan ještě děti. Nutí vás to měníit během celého filmu názory na postavy, které zde vidíte. Fandil jsem Tommymu, ale v posledních několika minutách jsem změnil svůj názor a fandil Brendanovi. Zkrátka emocionální stránka filmu bych řekl, že je výborná. Co se týče bojů v kleci, tak možna trošku snižuje mou radost, že Tommy vlastně celý turnaj "překnokautoval" a tudíž v jeho části nešlo o nějaké napětí a ani o žádné hezké na oko triky, ale spíše o ránu zuřivosti, která ho vždy jen posunula o stupínek výše. Kdežto Brendan neměl svůj postup vůbec lehký a to hlavně ne v souboji s Kobou, který by ho porazil nebýt Brendanově obří touze vyhrát a velkému důvodu, který Brendana naburcoval. Nejvíc by mě však zajímalo, jak to pak bylo mezi Tommym, Brendanem a jejich otcem, jelikož ke konci to vypadalo, že se usmíří, ale pak už se objevily jen závěrečné titulky, což mě také dost zamrzelo. Kvůli tomuto filmu si jednoznačně dám pozor na režiséra, protože pokud má takových filmů více a nebo další chystá, tak to bude jedinně dobře. Tenhle film vřele doporučuji, pokud máte rádi dobré boje a velkou dávku emocí, které naprosto vybuchly ve scéně v kasínu. Tenhle film byl prostě velice silny!

 • poster

  Kamarád taky rád (2011)

  Zřejmě jsem do téhle doby nevěděl, jak by měla vypadat asi má ideální partnerka. Jakmile jsem tento film viděl, tak jsem si neuvěřitelně oblíbil postavu Jamie, která ztvárnila Mila Kunis. Jamie je typická pohodářka, která mě dostala svoji povahou, kterou ani nedokáži popsat. Pokud jste si film pouštěli i v originálnim znění, tak i její hlas vás dostane, tak jako mě. Každopádně ikdyž je Ashton Kutcher můj nejoblíbenější herec, tak musim uznat, že Kamarád taky rád je mnohem lepší než film Hlavně nezávazně. V tomhle filmu je totiž ukázaný humor z normálního běžného života a romantická koncovka, o které víte, že přijde, tak i přesto vás naprosto překvapí a ohromí. Na tomto filmu jsem prostě nemohl šetřit hvězdičkama a musel jsme jich dát 5. Pokud Justin nebo Mila budou hrát podobných filmů více, tak bych byl nadmíru spokojen.

 • poster

  Drive (2011)

  První věc která mi proběhla hlavou? "Tak to je mazec!". Ze začátku si říkám, že to nebude něco extra, ale čim více jsem poznával hlavního hrdinu, tak se mi čím dál tim víc líbilo jeho chování a hlavně jeho způsob komunikování s lidma. Nikdy toho moc neřekl a nevypadal na osobu, která se může nějak naštvat, ale zdání klame a my v jednu chvíli vidíme uplně klidného člověka, kterého nic nerozhází a během dvou vteřin už bodá do chlapa kus železa nebo rozbíjí prsty kladívkem z opravny aut. Děj se rozjíždí pomalu, zpočátku to vypadá na drama, které nebude mít nic společného s thrillerem, ale ve chvíli kdy se nepovede jedna loupež se vše nastartuje a dá do pohybu věci, které by jste od filmu v žádném případě nečekali. A v neposlední řadě mě dokonale potěšil soundtrack. Autoři dali na "V maličkostech je krása", a proto jsou zde snad jen tři písničky, které jsou však dokonale zasazeny do filmu, že nepotřebujeme, aby se ve filmu tolik mluvilo, protože ty písničky to zvládnout za herce. Na film jsme se moc netěšil, řekl jsme si, že to bude beztak nějaká blbost, ale po dokoukání jsem si musel dát facku, protože teď Drive řadim do mých nejoblíbenějších filmů. Opravdu doporučuji!

 • poster

  Soudce (2014)

 • poster

  30 dní dlouhá noc (2007)