Quantum of Solace (2008)

Stále jsem s tímto Bondem spokojený, protože se drží dál od všech možných špionážních vychytávek a to se mi líbí! Tenhle Bond je brutální, chladnokrevný a nebojí se svůj cíl bez milosti zastřelit. Nespoléhá na žádné vychytávky, které se mu porouchají, jediné čemu věří jsou jeho ruce, zbraň a kulka! Když poprvé přišel Daniel Craig v roce 2006, byl jsem nadšený. Spousta mých vrstevníků však nadávala na to, že to není už ono, že se nejedná o klasického Bonda, ale mě tohle vyhovuje. Co se týče samotného dílu, tak je pravděpodobně nejslabší z celé Craigovy série, ale čemu to vadí? Stále se dočkáváme dobrých akcí a soubojů. Příběh je také super, protože to staví Bonda na tu špatnou stranu a většina lidí si myslí, že on je ten špatný, tudíž se může spolehnout jen na sebe a to podle mě funguje.

Skyfall (2012)

Dlouho jsem chtěl napsat pár řádků ke všem Craigovým bondovkám, protože i když jsem ročník 94, tak jsem spíše vyrůstal na jeho verzi Bonda, jelikož mi prostě neseděl Bond s různými "spešl" vychytávkami. Ale stále jsem si říkal, že k mé recenzi něco chybí a to čerstvá vzpomínka na všechny dosavadní tři díly. Proto jsme si udělal menší maraton a zhlédl všechny hned za sebou. Musím říci, že co se týče kvality a mé libosti řadím Skyfall na první místo, poté Casino Royale a poslední je u mě Quantum of Solace. U každé se vyjádřím solo, takže se teď zaměřím na Skyfall. Jak to popsat pár slovy? Zřejmě takto: Návrat ke kořenům! A to ve dvou smyslech. Prvním je pohlédnutí na Jamese Bonda v nostalgickém ohledu, kdy se vrací do svého rodného domu a využívá veškeré "plody" domu, kde se odehrává finální bitva - skutečně se jedná o bitvu, kde nechybí ani jedna věc, které taková událost musí mít. A druhý návrat ke kořenům je příchod Q a několika různých vychytávek, která úplně nebijí do očí a spíše jsou to takové maličkosti, které nás pohladí po tváři. Upravená zbraň, která funguje jen u jednoho uživatele. Malý vysílač, kterým najdou dotyčného, který jej použije. Narážka na vystřelovací sedačku v autě a hlavně kulomety schované za světly u auta! Prostě super. Avšak se teď bojím toho, že nedokáží trumfnout tak skvělého záporáka, kterým byl Javier Bardem, který byl skutečně famózní, jelikož miluji záporáky, kteří mají vše promyšlené a dokáží diváka ohromit! Další zvláštností je to, že z Bonda udělali "starouše", který vyšel ze cviku, takže jsem skutečně zvědavý, jak si s tím poradí v dalších dvou dílech a jestli se opět dočkáme zabijáka, který umí se svým tělem nemožné kousky a nebo zůstanou u Skyfallského chytráka, který si vždy poradí rozumem. Uvidíme.

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Mě tohle prostě baví. Všichni to srovnávají s Hunger Games nebo s Divergencí, ale tohle je jiné. Není to tak "měkké" nebo jak to nazvat. Svět je drsnější, všechno nasvědčuje tomu, že se dá těžko někde delší dobu přežít. Nikdo se tam s ničím nesere a klidně zabije jednu z důležitých postav. Důležitá postava zase podrazí ostatní, kteří ji věřili. Takhle to má být. Jde sice o PG-13 rating, ale i ten je využitý až až. Člověk by si řekl, že filmy s tímto ratingem nemohou mít v sobě ani trochu drsnosti, ale tomu tak není. Ball si s tím pohrál fakt perfektně a využil ratingu co nejvíce mohl. A že je to blbost proti teenagery? Proč? Však se tu nedočkáme žádné velké a složité lásky, nevidíme tu žádné vlkodlaky ani upíry. Jediné co je podle kopíráku je volba mladších herců (Ale proč by ne, alespoň se nám tu vyklubou nové filmové hvězdy, kterou Dylan určitě jednoho dne bude) a motiv mladší vs. jedna velká nemesis. Jinak mi přijde vše odlišné a zajímavé. Možná jsem trochu zaslepený tím, že jsem četl knihy a strašně se mi líbily.

Zmizelá (2014)

Ben Affleck je skvělý. Rosamund Pike je taky skvělá. Všechno je to vlastně naprosto skvělé. Ani nevím, co bych k tomu všemu řekl, protože jsem byl u konce filmu úplně "paf" a nemohl jsem skoro ani mluvit. Původně to začalo tak, že jsem si chtěl pustit filmu jen tak k obědu a v půlce to stopnu, abych splnil povinnosti. To se však nestalo. Seděl jsem na židli jako opařený, skoro jsem se nedotkl jídla a jen jsem hltal každou část tohoto filmu. Atmosféra je tak "hustá", že by se dala krájet. Člověk by si snad i řekl, že člověk, který tohle vymyslel musí být sám trochu magor, protože tohle nemůže napadnout obyčejného člověka. Ale co? Já to žeru a chci další porci takovéhle věci!

Zmizení (2013)

Hledáte nějaký skvělý thriller podobný old school filmům jako je třeba Sedm? Tak určitě sáhněte po tomto kousku, protože nebudete litovat. Jsem člověk, který čte nonstop nějaké detektivky a thrillery, proto jsem tento snímek vyhlížel rok dopředu než byl vůbec v kinech. Už jen ta informace, že Gyllenhaal bude hrát jednu z hlavních postav, mi naznačila, že půjde skutečně o skvost, což se skutečně stalo. Od samotného příběhů a zápletky až po detailní tik Lokiho je vše skvělé - U tohoto filmu bych dal snad poprvé více hvězd než je možné.

Fantastická čtyřka (2015)

Co to sakra bylo? Tohle fakt nefunguje. Skutečně jsem čekal trochu více a ne takhle natahovaný děj kvůli finální bitce, která byla dlouhá tak 4 minuty a obsahovala spíše více klišé než akce. Human Torch a Thing úplně vyřízení, že nemohou dál bojovat a najednou, jako kdyby na ně někdo sáhl kouzelným proutkem a dodal jim veškerou sílu, zničí to, co jim brání v boji a jsou zase neskutečně silní. Doom mi přijde vizuálně fakt absolutně nepovedený a Thing zase jako dětská hračka než něco fakt badass. Opravdu nechápu, proč se nepoučili z předchozích dílů a nezapracovali na tom více - trochu té akce nebo alespoň něčeho, co ten film zpříjemní a po dokoukání na to budete myslet a později vzpomínat, ale to tam prostě nebylo. Chyběla akce, napětí i humor, který však nebyl tak důležitý. Zlaté předchozí dvě verze.

Daredevil (2015) (seriál)

Člověk by nikdy neřekl, že by Daredevil mohl utáhnout vlastní seriál. Čím to je? Osobně jsem milovníkem komiksů a Daredevil prostě nikdy neměl moc silnou storyline a spíše se řadil mezi ty slabší superhrdiny. Každopádně Netflix - Díky bože za tuto stanici! Uchopili Daredevila z geniálního hlediska a dle mého se jim skutečně povedlo stvořit něco skvělého. V dnešní době, kdy je celý svět zblázněný do superhrdinů a můžeme sledovat dějovou linku Green Arrowa, Flashe atd.. tak stačilo, aby někdo udělal seriál, který bude pro náročnějšího diváka a je to tady - Daredevil. Musím vyzdvihnout vývoj seriálu, kdy můžeme vidět Daredevila v jeho počátcích, kdy byl brán jako terorista, chvíle kdy dostal brutálně na prdel a pak si musel chvíli poležet v posteli a hlavně moment, kdy se vše dozví jeho nejlepší kámoš - bez chyby. Každopádně jednu věc musím přeci jen zkritizovat. Až moc keců. Strašně moc se tam povídá a člověka to v jednu chvíli začne trochu unavovat. Většina dialogů je zajímavých a člověka fakt baví, ale pak tu jsou chvíle, kdy postavy mluví furt o jednom a tom samém a prostě to nudí. A dost mě mrzí, že jsme se nedočkali za celou tu dobu vystoupení Fiska jakožto Kingpina. Těšil jsem se na potenciální: "I am Kingpin!"

Arrow (2012) (seriál)

Ze začátku to bylo fakt super a to kvůli tomu, že prostě miluju lučištníky ve všech komiksech (Hawkeye a Green Arrow). Seriál si držel celkem temnou atmosféru a veškerá romantika šla stranou. Hlavní dějovou linkou bylo dostávání záporáků a vývoj nekompromisního Olivera. Pak se to ale začalo zamotávat a tvůrci začali z Arrowa dělat nového Batmana. Když se na to podíváte, tak vše, co se děje a jak se Arrow chová, tak je úplná kopie Batmana. Celý seriál si ale i přes to všechno drží svou kvalitu krásně do finále 2. série. Každopádně se není čemu divit! Jak chcete překonat hlavního záporáka: Deathstroka, který nám ukázal, jak má přesně vypadat zlá postava? To zkrátka nejde. Proto se tvůrci rozhodli sáhnout po nejobávanějším vrahovi Ras al Ghulovi, se kterým mysleli, že předči Deathstroka - to se však nestalo. Akorát naštvali spoustu fanoušků komiksů, protože z Arrowa během třetí série chtěli udělat Batmana, milovníka všech žen, chudinku, nekompromisního vraha, tvůrce geniálních plánů a tak podobně. Ačkoliv od začátku seriálu tvrdili, že se chtějí držet dál od nadpřirozena, tak ať se drží dál nebo ať se toho prostě nebojí a rozjedou to s nadpřirozenem na plné koule (což by podle mě nebyla chyba a naopak by to seriálu prospělo, když už jsme si si stejně zvykli na Flashe). První série byla naprosto geniální. Nástup Dark Archera a následné finále celé série? Super S01: 80%. Druhá série byla ještě lepší. Zřejmě nejlepší záporák a zároveň super flashbacky, Nekompromisní jednání Deathstroka těsně před finálem? Pecka S02: 90% a přejdeme na třetí sérii. Celkem výsměch. Nelogická řešení, nekonečná romantika mezi Felicity a Oliverem (WTF? Jednou mluvíte o temné atmosféře, tak si rozjíždějte romantiku v Super Drbně), Časté úmrtí a zase oživení, Hloupý Ras al Ghul v závěrečném atentátu na Starling City a to nejhorší: Flashbacky z Hong Kongu - Jako vážně? S03: 65%

Gotham (2014) (seriál)

Díky, opravdu děkuji za tento seriál! Jsem milovníkem komiksů a tohle je přesně ten seriál, který mi chyběl. Můžeme koukat na Arrowa, který si hraje na zeleného Batmana. Na Flasha, který si zatím celkem drží kvalitu. Blíží se nám Supergirl, která bude podle mě dost tragická, pokud se bude odvíjet pilotním dílem. Sice je komiksových seriálů mnoho, ale žádný nemá kvalitu jako Gotham, který se zaměřuje hlavně na dějovou linku všech postav a není to epizodový seriál, jako byl třeba Smallville (Na každý díl jeden záporák a hlavní dějová linka až u konce série). Palec nahoru za výkon Tučňáka, který i když působí dost nechutným dojmem, tak je tahounem celého seriálu. Mě osobně dost překvapilo to, že jsem si dokázal oblíbit krysu a slizouna, ale nejde tomu odolat - skvělá postava. Dále doufám, že si seriál udrží temnou atmosféru, která k DC prostě patří a popravdě: Tvůrci Arrow a Flash by si měli vzít trochu případ z Gothamu, protože pokud o Arrow říkají, že je to seriál s temnou atmosférou, tak se dost pletou. 1. série: 85%

Bojovník (2015)

Já jakožto člověk obdivující herecké výkony Gyllenhaala, filmy s tématikou boxu a kruté životní cesty - musím tento film ohodnotit maximálním počtem hvězdiček, protože tomu skutečně nemám co vytknout. Příběh, herecké výkony, soundtrack, graduace atd.. > Vše je pro mě naprostá špička. Jediné, co mi přišlo poněkud matoucí a hektické je hlavní dějový zvrat, kdy Hope ztratí svou ženu, protože tam pořádně nevidím, kdo to vlastně udělal. Každopádně tento film je opět stavěný hlavně na Gyllenhaalově výkonu, což je v poslední době většina filmů, kde Jake hraje. A dokáži si představit to, že by film nebyl tak dobrý, kdyby hlavní postavu hrál někdo jiný.