Lovci duchů (2005) (seriál)

Když mi bylo 12, tak jsem viděl první díl "1x15 The Benders" a každý mi říkal, že je to hororový seriál, kde jsou duchové a podobné příšery, ale zde byli jen lidé, takže mě to sice nadchlo, ale čekal jsem něco víc. Tudíž jsem přestal sledovat a dostal s k tomu až asi před dvouma rokama, kdy jsem zhltnul několik sérií najednou až do doby než začala 6. série. Začal sjem na ni koukat, ale už mě prostě nenadchla a ve třetim díle jsem přestal zase koukat. Rozhodl jsem se, že Supernatural uplně vymažu, ale stejně mi to nedalo a nedávno jsem se podíval na 4. díl 6. série, který mě do toho zase vtáhl, jelikož byl uplně perfektní. Takže pokud koukáte hodně vášnivě a 6. série vás odradí stejně jako mě, tak se vykašlete na první dojem a koukejte dál, jelikož to stojí za to. Já dávám seriálu 5 hvězd. Někdo si řekne, že je to až moc, ale na seriál to má perfektní efekty a jak zde někteří píšou, že zápletky jsou jednoduché a ohrané, tak zřejmě Supernatural nesleduje poctivě a často, jelikož takové zápletky jsou jen v tomto seriálu. Takže to co tu někteří píšou jsou totální žvásty. Zároveň brzy vyjde 7. série, která by to měla vše uzavřít a podle traileru, to bude možná i nejlepší série. :) Sledujte.

Dexter (2006) (seriál)

Víte co je největší noční můrou pro zločince? To, že je někdo jednou najde a pošle je do vězení. Jenže se vždycky najde někdo, kdo uteče systému a policie je na něj krátká. Už si říká, že vyhrál nad zákonem a v pohodě připravuje svůj další zločin. Ale netuší že někde v zákoutí čeká osoba, která ho nepošle do vězení, ale do hlubin čistého moře v černém pytli. Poslední co zločinec uvidí jsou vražedné nástroje Dextra, který ho nemilosrdně pošle na druhou stranu, na stranu mrtvých. Dlouho jsem odmítal tenhle seriál a nehodlal se na to podívat, ale jednou jsem si řekl, že za jeden díl nic nedám, ale netušil jsem, že mě seriál Dexter tak chytne a už nepustí. Nelituji toho, že jsem začal na tenhle seriál koukat a musim vám všem říct, že tenhle seriál by měl být ještě výš než na 11. místě. Nebudu vám říkat nic o příběhu, protože to musíte zhlédnout vy. Avšak vám Dextera vřele doporučuji.

Glee (2009) (seriál)

Nikdy jsem na muzikály nebyl, a proto jsem si nikdy nedokázal oblíbit Muzikál ze střední, ale toho nelituju. Jen jsem teď rád, že jsem se odvážil podívat na Glee. Normálně bych se na to nepodíval, ale jelikož jsem byl nemocný, tak jsme to zkusil a během toho dne jsem viděl hned 9 dílů. A to já jsem ohledně seriálů hodně vybíravý, takže si asi představíte, že když jsem viděl během jednoho dne hned 9 dílů, tak to asi bude opravdu dobré. Ale nebudu vám říkat, jak skvělé to je, protože si opravdu myslim, že tenhle seriál se bude líbit jen určitým skupinám lidí a ostatní to budou odsuzovat. Avšak mě dostal výběr písní, jelikož se zaměřili jak na staré divadelní písně tak na moderní písně, které můžeme slyšet v rádiích, a proto se mi to tak líbí, jelikož už mě omrzely písně z rádia a v Glee, kde to zpívaj jinym stylem a hlavně jiní lidé, tak se mi to opravdu líbí. Postupně si v celém seriálu můžete všímat, že na začátku jsou na škole skupinky, jako jsou typičtí fotbalisté, kteří šikanují chytré a nebo nějak zranitlné lidi, což je další skupinka. Pak jsou zde samozřejmě rostleskávačky, které propadají z předmětů, jelikož jediné co je zajímá jsou kluci a roztleskávání a pak jsou zde samozřejmě obyčejní lidé, kteří mají však nějaký talent, ale ten neví jak ukázat. Proto se Will rozhodne znovu vytvořit sbor Glee a nabere sem lidi, o kterých ví, že jsou talenti a od té doby si pomalu všímáte, že šikana od fotbalistů uplně vymizela a všechny skupinky lidí se propletly na tolik, že se všichni berou jako přátelé. Podle mě je to takový odpočinkový seriál, který však stojí za zhlédnutí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Absolutně nechápu proč lidi píšou, že to bylo nudné. Možná to byla část, která nebyla naplněná obrovskými boji, ale byla naplněna smutnými scénami, které sem psát nebudu, abych nenaštval diváky, kteří to ještě neviděli a chystají se na to. Možná mám k tomuto filmu kladný vztah jelikož jsem divák, který neuvěřitelně miluje smutné scény a těch zde bylo dost. Film se podle mě zabíval hlavně pocity postav, kde Ron nedokázal překousnout, že Harry je ten vyvolený a připadal si odstrkován, a proto vybuchl. Hermiona podle mě byla vystavena těžkým volbám, kdy musela vybírat mezi Harrym a Ronem, což nikdy není zrovna lehké a Harry si uvědomoval, že to on je ten, kdo to musí zastavit a porazi Voldemorta. Výběr hudby byl podle mě velice dobrý a udělali dobře scénu, ve které naše oblíbená trojce utíká před lovci a v tu chvíli je uplně zvuk vypnut a jediné co se ozývalo bylo křupání větví a zvuky kouzel, což mi přišlo uplně perfektní a tu scénu jsem uplně hltal. Viděl jsem tento film o premiéře v kině a také na dvd a ikdyž mám radši filmy v kinech, tak tohle bylo perfektní na dvd a druhá část bude pro mě nejočekávanější film tohoto roku a jeden z mála, na který se pojedu opět podívat do kina. Pokud jste fanoušci Harryho Pottera, což jistě jste, tak vám tento díl vřele doporučuji a rozhodně si všimnete prvků z druhé světové války a to se mi líbilo, jako nostalgický snímek. zde je podle mě 5 hvězdiček na místě.

Hořící Mississippi (1988)

Ačkoliv mě samotného to opravdu velice překvapuje, tak jsem tento film viděl teprve nedávno, což teď už se divim, jaktože jsem o tomto filmu vůbec nevěděl. No co si budem povídat, film je opravdu drsný a nejhorší na tom je, že se to tak opravdu dělalo. Docházelo zde na scény, při kterých si holky, které seděly vedle mě, dávaly dlaně před obličej, aby nemusely koukat na tu hrůzu, kterou tam páchali členi Ku-Klux-Klanu. Myslim si, že 6 nominací na oscara byly uděleny právem, jelikož ačkoliv je film starší, tak je opravdu dobře zpracovaný, ať ze strany hereckého obsazení a kamery, tak i po stránce příběhové. No mně osobně se více líbila postava herce Hackmana, jelikož dostal povahu agenta, který se nebál obejít zákony a s "těmi zlými" se opravdu nepáral. No nebudu vám zde popisovat příběh, jelikož si myslim, že to opravdu stojí za to si to pustit. Osobní rada: Doporučuji tento film s původním znění a s titulky.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Jak už je známo, tak většinou film, který má více dílů, tak jsou vždy poslední díly trošku horší než první a bohužel je tomu tak i v tomto případě. Možná se většině nebude můj názor líbit, ale to jak tam provedli, že Jacků Sparrowů tam bylo více a byli v jakési bílé krajině, to mi naprosto znechutilo film. A to jak následně přijel po krabech, tak to už mě tuplem odradilo, že jsem si říkal jestli náhodou film nepřešel do Sci-fi žánru. Nejhorší na tom je, že se kvůli téhle trojce bojim odhadnout, jak na tom bude nový 4. díl. Jelikož tam nebudou dvě hlavní postavy a to myslim nedopadne moc dobře. Samozřejmě třetí díl měl také vtipné scény, které ten film vylepšily. I kamera byla dobrá, ale příběh už se mi zkrátka nelíbil tak jako první a druhý díl. Ale jedno musim uznat Johny Depp to opět zahrál famozně.

Počátek (2010)

Myslim si, že každý z nás když přijde z práce nebo ze školy, tak je rád za večer, kdy si v klidu lehneme do postele, pustíme nějaký film nebo otevřeme knihu a pak v klidu usneme. Usínáme s pocitem bezpečí, že se nám nic nestane když jsme doma, ale co když je sen zrovna to nejnebezpečnější, co nás může potkat? Co když vůbec nejsme v našem snu, ale jsme v někoho jiného snu? Jistě se ptáte co to tady žvanim, ale jedná se o jakýsi náhled do filmu, ve kterém se pojednává hlavně o snech. Já osobně film viděl nejdříve v angličtině a ikdyž je má angličtina docela slušná, tak jsem měl problémy ten film pochopit, jelikož je složitý a než se zorientujete, tak je půlka filmu pryč. Ale pak jsem to viděl v češtině a vše jsem hned pochopil, takže i přes nechuť, že vše radši vidim v originálnim znění a s titulky, tak tenhle film všem doporučuji v češtině nebo slovenštině. K efektům nemám žádné negativní hodnocení, protože efekty se mi velice líbili. Herecké obsazení je také velmi dobré a herci to zahráli opravdu dobře, hlavně Leonardo, který se díky tomuhle filmu dostal mezi mé oblíbené herce. A hudba? No tak tam se v určitých úsecích hodila jiná hudba, ale to už je spíše o vkusu jednotlivce, takže mi to nepřísluší hodnotit. No pokud dáte na můj názor, tak doporučuji zhlédnout.