Joker (2019)

Jeden z tych vynimocnych filmov, pri ktorych si budete do smrti pamatat tuto navstevu kina a pocity, s ktorymi ste z neho odchadzali.

Jsem máma (2018) (seriál) odpad!

"Modrokoníkovská" blbosť adresovaná hormónmi zblbnutým matkám (tak ako Farkašová). Farkašová žije v iluzórnej predstave, že robí seriálový klenot. Radšej nech píše svoje blogy typu "cukor je smrť", "očkovanie spôsobuje autizmus" a pod....a točenie seriálov/filmov nech prenechá niekomu, kto to vie.

Mečiar (2017)

Pre človeka, ktorý sa aspoň na priemernej úrovni zaujíma o politiku, tento dokument neprinesie nič nové. Je to akési "zhrnutie" tých najpodstatnejších vecí v chronologickom slede. Azda akousi nadhodnotou sú len zábery z Elektry, ktoré vzhľadom na takmer bezobsažné rozhovory, nadobúdajú len charakter bulvárnej senzácie. Diváka tam skôr zaujíma "ako to tam vyzerá", ako to "čo hovorí". Autorka zámerne nešla do konfliktu s Mečiarom na "jeho pôde". No človeku, ktorý o mečiarizme toho moc nevie, tento dokument umožní si urobiť aspoň základný prehľad o temnom období našich politických dejín. Tento dokument je skôr pre mladú generáciu a rozhodne by som ho asi púšťal aj na školách...zrejme sa tak aj stane. Čo je vzhľadom na mladú autorku celkom pekný úspech. :) Ako odrazový mostík móóóóže byť. :)

Můj bratr Simpel (2017)

Nemecka verzia Simonovho Vesmiru. Severania to spracovali lepsie...no nemozem si pomoct, Kross ma rozosmiaval viac (na rozdiel od Skarsgarda) svojim cute stvarnenim mentalnej retardacie.

Nadaný žák (1998)

Z vykonu Brada Renfra mi isiel mraz po chrbte. Opat sa raz ukazalo, ze Kingovky su akoby stvorene na adaptaciu. Divaka drzi film cely cas v napati, v podstate som cakal takmer v kazdej scene kedy "Brad" sa utrhne z retaze. Finale nesklamalo.

Patrick Melrose - Špatná zpráva (2018) (epizoda)

Patrick Melrose is the new Bernard Black!!! Pre mňa zatiaľ TOP tejto sezóny. Prehnane cynické, čierny humor je tu v obludných rozmeroch (scéna s "rozbaľovaním otca" bola ultimátna!) a do toho high Benedict, ktorý podľa mňa exceluje. Niekedy to je na hrane, ale mne to sadlo. Za mňa 5/5. Benedict ukazuje, že je jeden z najvýnimočnejších hercov súčasnosti. A filmársky tiež kvalitka.

Sexuální výchova (2019) (seriál)

Mile prekvapenie na zaciatok roku 2019. Tento serial mi sposobuje ku podivu nostalgiu...nostalgiu za Skins, ktoremu je tento serial velmi podobny. ERIC je uplne...ako hovoria bratia Cesi..."Božííí!"

Surfaři (2007)

Príliš nadhodnotený film vzhľadom na ohlasy, ktoré vo vzťahu k tomuto filmu kolujú. Všetko negatívne tu už bolo vytknuté, počnúc kamerou, obsadením až po otrepaný scenár s nudnými dialógmi. 80% je prílišné preceňovanie. U tohto filmu mi chýbal dolorizmus, pesimizmus, depresia ako tomu je u inych kvalitnejších snímkov s gay tématikou, napríklad ako A love to hide, Prayers for bobby, Single man etc. Shelter je jednoducho sentimentálna a patetická romantická drama s predvídateľným koncom. Film mi nič nedal a preto dávam s otrepanými ušami 3*.

To (2017)

Prečítať 1000 stranového Kinga dalo zabrať a sfilmovať to, je naozaj ťažký oriešok. Napriek nesporným kvalitám tohto filmu, očakával som viac. Do kina som išiel s tým, že sa budem v kine báť ako pri Conjuring. To mi nebolo na (ne)šťastie dopriate. Čakal som, že to bude horor takého rangu, pri ktorom si poviem "prečo som si ho ja debil vôbec zapol"? Toto vôbec nenastalo. Vôbec som sa pri tom ani nebál. Napriek tomu to je remeselne zvládnuté bravúrne. VIAC SI VŠAK VIEM PREDSTAVIŤ IT AKO SERIÁL NETFLIX... a tajne dúfam, že sa raz takého seriálu aj dočkám. Film totiž postráda hlbšie prepojenie priateľstva medzi Richiem, Benom, Beverly, Eddiem a samozrejme koktavým Billom. IT je o prekonaní strachu, fóbií, nástrah života skrz silu priateľstva. A táto sila priateľstva by bola umocnená v seriálovej forme, kde jednotlivé príbehy zomkli túto päticu. Taktiež rôzne vedľajšie príbehy IT sú hodné seriálovej formy. Samotná kniha je akousi dejovou mozaikou, ktorá si priam pýta seriálové sfilmovanie! A absolútne nechápem, prečo sa dejová línia s deťmi odohráva v 1988, keď v knihe bol rok 1958. Aspoň takúto základnú vec mohli dodržať. Za mňa 3 hviezdičky s otrepanými ušami.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Film perfektne ukazuje viktimizáciu obetí trestného činu, konkrétne pozostalých. Človek chce za každú cenu dosiahnuť potrestanie páchateľa, je to dané ľudskej prirodzenosti. McDonagh vykreslil krásne psychológiu pozostalých, ktorí sú ochotní vziať spravodlivosť do vlastných rúk a potrestať podozrivého páchateľa aj za cenu toho, že to nemusí byť on. Cieľom je len jedno, dosiahnuť aspoň nejakú satisfakciu.