The Silent Scream (1984) odpad!

Co je tohle proboha za hodnocení? Už dávno bylo dokázáno, že film je pouze pseudovědeckou demagogií, snůškou polopravd a lží. Kdysi byl promítán ve školách jako studijní materiál, dnes už je jeho použití pro tyto účely zakázáno. Téměř všichni přední lékaři ho odsoudili. Nechápu, jak může někdo ještě v dnešní době něco podobného uznávat. Nikomu tu nechci brát jeho názor na potraty, k tomu tyto stránky neslouží, ale propagovat jako vhodný dokument tuhle pakárnu může jen stejný fanatik, jako byli její tvůrci. Němý výkřik je z hlediska kvality odpad, z hlediska dopadu na společnost odpad toxický a nebezpečný.

Nostalgie (1983) odpad!

No jo, on je to Tarkovskij, tak tomu radši všichni dáme plný počet, aby to nevypadalo, že jsme nevzdělanci, kteří nedokáží docenit umělecké dílo. To je jedno, že jsme to nepochopili (jak tu i většina lidí přiznává). Od začátku mi to přišlo jako nepochopitelná a neskutečně nudná blbost, ale při závěru se svíčkou, to už jsem si myslela, že si dělají tvůrci legraci.

Klub příšer (1981)

Velmi vtipně natočené jednotlivé povídky i rámec filmu. Slabší je jen upírská povídka, která je příliš parodická a nepřináší nic originálního. Bát se asi nebudete, zato se příjemně pobavíte.

Šmoulové (1981) (seriál)

Jeden z oblíbených animáků mých dětských let. Stejně jako na všechny ostatní, mám strach se na něj podívat teď v dospělosti, abych si nezkazila vzpomínky.

ABBAmánie (1977) odpad!

Když to tehdy dávali v televizi, čekala jsem film. ABBU jsem nikdy nemusela.

Rocky Horror Picture Show (1975)

Hudebně to alespoň na parodii není ku podivu úplně od věci, ale jinak na tom neshledávám nic zábavného. Tyhle filmy, kde se tvůrci snaží do časového úseku nacpat co nejvíce úchyláren a bizarností, mě neskutečně nudí.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Chápu, proč to většina lidí nedovede dokoukat do konce. Je to taková kun.ovina, že by je jinak unudila k smrti. Kdyby se Pasolini raději více držel předlohy a pokusil se ji hlouběji propracovat, než zplodit tento přehled nechutností, který stejně zlu a zvrácenosti původního textu nesahá ani... no, nikam.

Metráček (1971)

Není to ani zábavné, ani poučné. Nebo si snad někdo myslí, že po zhlédnutí takového filmu začnou děti ze základní školy vnímat u "metráčků" vnitřní krásu? Ve své době tomu asi tvůrci věřili, neboť podobně výchovných filmů byla celá řada.

Spalovač mrtvol (1968)

Kniha mě zklamala, film byl proto příjemné překvapení.