Tři mušketýři (2011)

Já nevím jaký je originál nebo ostatní verze, takže nemůžu hodnotit objektivně, ale i když je film až příliš kýčovitý nakonec jsem dala čtyři hvězdičky! Totu je zase případ filmu, kde je skoro všechno špatně, ale přesto mě děj tak zaujme, že mi to ani nevadí! No tři mušketýři mi přišli celkem nevýrazní, jediný který mě zaujal byl Athos a to jen proto, že jsem si celou dobu říkala odkud znám ty oči (v polovině filmu jsem si vzpomněla:)) trochu mě překvapilo, že D'Artagnan byl ten mladý klučina (vážně nevím jestli to tak má být i v originále:):):) Vážně si budu muset tu knížku už přečíst). Navíc filmu nechyběli i vtipné scény, které měl na starosti Ludvík, i když celá ta móda byla fakt příšerná!!!:) Teď jsem jen zvědavá jak moc změním názor na film až si přečtu knihu :)

Andaluský pes (1929)

Musím se omluvit géniům ( a možná i trochu bláznům :)) jako byl Salvador Dalí a Luis Buňuel, ale já surrealismu nikdy nepřijdu na chuť, takže pro mě takový film nemá žádný význam, pro mě to je jen 'nesmysl', kde ženě řežou oko a scény mi absolutně nedávají smysl...:)

Královna Viktorie (2009)

Tenhle film má všechno, přesto mě celkem zklamal. A to z jediného důvodu...nezaujal mě děj! Nějak jsem se do toho nemohla vžít a proto mě většina děje prostě nebavila! Jinak ale není co vytknout! Perfektní doba, nádherný soundtrack a skvělí herci. Emily Blunt mám jako herečku ráda, bohužel vždy hraje ve filmu, který mě až příliš nezaujme. Za to Rupert Friend je bezvadný herec a touhle rolí se v mém žebříčku posunul o dost nahoru! :) Vždy mě mrazí při scéně, kdy je Viktorie korunována a je u toho ta 'královská' hudba :):):) Opět jsem váhala mezi třemi až čtyřmi hvězdičkami, nakonec jsem usoudila, že na čtyři to bohužel nemá, takže jsou to lepší tři hvězdičky a určitě jde o nadprůměrný film:)

Králova přízeň (2008)

Já mám prostě ráda historické filmy a to z jakékoliv doby! Přesto dobu vlády anglického krále Jindřicha VIII., od shlédnutí Tudorovců, mám v oblibě! Bohužel už jsem si právě z Tudorovců zvykla na Annu Boleynovou v podání Natalii Dormer, která je nenahraditelná, proto mě Natalie Portman opět nepřesvědčila, že je tak skvělá herečka, jak se o ní říká! Za to jsem si docela oblíbila Scarlett Johansson v podání Mary Bolenové (kterou si snad každý divák oblíbí víc než její sestru). Pokud bych ale měla film srovnat s Tudorovci, není na takové úrovni jako seriál, ať už se jedná o kostýmy nebo o herecké výkony.

Lidice (2011)

Film, kterému nemám co vytknout! Naprosto vše zde sedělo! Film neměl žádný zdlouhavý děj, měl vynikající herecké obsazení, skvělou kameru a hudbu! Lidice je velice smutný příběh, který dojme snad každého. Navíc tímto filmem jsem si nejvíce oblíbila Karla Rodena, který je prostě jako herec bombastický! Myslím, že film je pro každého nějak zajímavý a každý si aspoň připomene, co museli prožívat lidi za války!

Oněgin (1999)

Evžen Oněgin je snad moje nejoblíbenější klasické dílo a proto asi mám k filmu několik výhrad. Neříkám, že film se mi nelíbí, naopak opět jsem se vžila do toho krásného příběhu, který si nemůžu vynachválit, ale jelikož příběh vlastně vzali z knižní předlohy, musím hodnotit nejen děj. Oba hlavní herce mám ráda, takže mi ani jeden nevadil, ale moc se mi nelíbilo, jak pojali chování Oněgina. Ze začátku mi vůbec nepřišlo, že žije tím bohémským životem, jakým to je popsáno v knize, až poté, co se po šesti letech vrátí do Petrohradu mi už Oněgin připadá stejný jak v knize. V knize je popsáno jak se jeho chování změnilo a ve filmu mi to ani moc nepřijde. A poslední věc, která se mi na filmu nelíbila je, že mi přišel až příliš zdlouhavý a proto někdy může diváka nudit. Ale přesto všechno je zde několik scén, které jsou stejně úžasné jako v knize, hlavně musím vyzdvihnout závěrečnou scénu, kdy Oněgin přijde za Taťánou.

FC Barcelona - víc než jen klub (2006) (TV film)

Barcelona, més que un club! Nejsem žádný velký fanoušek fotbalu. Jediné, co ve fotbalu sleduji, je právě FC Barcelona. Z dokumentu se člověk doví spoustu zajímavých informací o svém oblíbeném týmu, ať už se jedná o informace z historie klubu nebo třeba jen o tom proč zrovna Barcelona, tolik láká všechny hráče, a proč pro každého malého fotbalistu je snem hrát za ní. Škoda, že dokument je z roku 2006 a proto tu nejsou ty nejnovější úspěchy klubu. Možná mě toto tak zaujalo už jen proto, že jsem před čtyřmi měsíci mohla na vlastní oči spatřit Nou Camp, projít si celým muzeum, kde jsem spatřila všechny ty poháry, sáhnout si na ten zelený trávniček, podívat se do šatny a poté navštívit i ten obrovský fanshop, kde se dalo koupit opravdu cokoliv!!

Červená Karkulka (2011)

Snad nejpodivnější film, co jsem viděla. Na jednu stranu jsem nechápala, jak někdo mohl takovou slátaninu natočit, ale zase na druhou nemůžu popřít, že jsem se později do děje vžila a byla zvědavá, kdo nakonec ten vlk je!

Pouta (2009)

Po přečtení některých komentářích se až divím, v čem jsou moje názory podobné jako u ostatních. Tak například herec v hlavní roli Ondřej Malý mi svým hereckým výkonem připomínal mého oblíbeného herce Karla Rodena ( a já si celý film říkala, koho mi on jen připomíná:)) a druhá věc je ta, že celý film mi přišel zajímavý až na konec, jak už zde někdo psal, přišlo mi, že scenaristé nevědí, jak vlastně film ukončit. Přesto film byl poutavý a jak už jsem psala i zajímavý, i když jde o drama u pár scén jsem se zasmála. Bylo zvláštní vidět hrát Oldřicha Kaisera zrovna takovou roli, jakou měl. Ale největší radost jsem měla, když se na plátně objevil můj oblíbený slovenský herec Lukáš Latinák, který hraje prostě fantasticky!

Etiketa (2004) (seriál)

Pořad, který Vás zábavně naučí etiketě!:) vždy si pamatuji, jak nám ho pouštěli ještě na základní škole v rodinné výchově :) Myslím, že tento pořad by se měl pouštět každému ve škole, mládež by potom aspoň věděla, jak se chovat ve společnosti!