Nebožtíci přejí lásce (1972)

Prijemne, mile, s inteligentnim humorem, politickymi vtipky, ktere zustavaji stale aktualni, prekvapive odvazne co se tyce prirozene nahoty tel- ja si to uzila moc.

Rozchod Nadera a Simin (2011)

Výborný scénář i herecké výkony, je prima jednou vidět film, kde žádná postava není černobílá.

Amazing Race: O milion kolem světa (2001) (pořad)

Výborný nepředvídatelný "scénář", skvělá kamera, přesný a dynamický střih, úžasné lokace - až na někdy protivné "herce - neherce" super "film".

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Skvěle propojená fikce s historickými podklady, dobová atmosféra a herecký ansámbl, který se musel při natáčení pořádně bavit = výborná podívaná.

Šmoulové 2 (2013)

Dalo se to přežít. Nejvíc z celého filmu se mi líbil dabing malé záškodnice Terezy Voříškové, její hlas je fakt sexy.

John a Mary (1969)

Skutečně nestárnoucí, místy velmi trefný a vtipný scénář a k tomu roztomilý Dustin Hoffman.

Perfect Days - I ženy mají své dny (2011)

V porovnání s běžnou českou produkcí musím dát čtyři hvězdičky - ač příběh ne příliš uvěřitelný, dívalo se mi na to pěkně, nic, co by mě extra rozčilovalo

Revival (2013)

Jednoduchý příběh, tři hvězdičky za původní muziku a Vojtu Dyka, Jenovéfu Bokovou a pana Krobota.

Ztracený víkend (1945)

Stale pusobivy pohled do zivota zavisleho, ac dnes by vse bylo mnohem syrovejsi, na tehdejsi dobu poradna depka. Skoda, ze netopyrem to neskoncilo, film by zanechal vetsi dojem.

Oněgin (1999)

I kdyz po hříchu neznám předlohu, čekala jsem silné emoce, stržení příběhem velké nenaplněné lásky a dostalo se mi "jen" působivé kamery, ostatní, včetně hereckých výkonů, mě nějak minulo. Škoda.