Podfukáři - Getting Even (2007) (epizoda)

Lidsky asi nejdopornější hejl ze všech 48 dílů. O to víc potěší opravdu citové nasazení všech členů party a i docela hlubší zásah do historie postav, tady do Albertovy minulosti.

Podfukáři - Signing Up to Wealth (2007) (epizoda)

Dostihy jsou oblíbené podfukářské prostředí. Klasika s přemalovaným koněm je tady trochu ozvláštněná a samozřejmě nic nedopadne tak, jak má, když tomu šéfuje Danny.

Podfukáři - As One Flew Out of the Cuckoo's Nest, One Flew In (2007) (epizoda)

Bez Mickeyho to sice nemusí být pro někoho úplně ono, ale zase se o to víc může předvést šílený Danny. Jeho plány (předbíhám i k dalším dílům) nejsou tak precizní, o to jsou bláznivější, kreativnější a intuitivnější. Tenhle se mi líbí i za závěr, který patří k uvěřitelnějším, kdy hejl po nich opravdu pak nepůjde.

Podfukáři - Law and Corruption (2006) (epizoda)

Nejklasičtější díl - policie po nich jde, musí s ní spolupracovat, přesto je jasné, že ji podfouknou, i když je to opět "nemožné". Naštěstí Albert je opravdový král podfuků.

Podfukáři - The Hustlers News of the Day (2006) (epizoda)

Ze všech 48 dílů je tohle díl (maximálně jeden ze tří pro jistotu) s absolutně nejlepším závěrem. Strefovat se do bulváru? Kéž by všude byli takoví podfukáři, kteří začnou ničit bulvární noviny.

Podfukáři - A Bollywood Dream (2006) (epizoda)

Protivný odporný hejl, který těží z ponižování lidí. Takoví potřebují co nejvíce oškubat, o to víc mě vždycky štve ten závěr...

Podfukáři - Whittaker Our Way Out (2006) (epizoda)

Příjemné grotesky a další několikanásobný několikavrstevnatý podfuk pana x na pana y. Kdo je pan x a kdo je pan y se musíte podívat. Chamberlain si svou epizodku určitě užil.

Podfukáři - The Henderson Challenge (2006) (epizoda)

Další podfuk nejen na diváky, ale i na mnoho dalších... Každopádně souboj Danny Mickey má pro mě jasného vítěze - Dannyho, ale Pašák Mickey je prostě Pašák Mickey. Holt, učitel je učitel. Ale kdo je vlastně v tomhle díle ten učitel? :)

Podfukáři - Price for Fame (2006) (epizoda)

Krásně promyšlený díl, opět s výborným plánem B. Na plné hodnocení tentokrát jdu i proto, protože nesnáším rap, hiphop a všechnu tu "negerskou" muziku a feeling a tak dál... A tady se celému tomu světu bílých kožichů, zlatých řetězů, hloupých textů, popsaných tepláků, obrovských tenisek, o pětčíselvetších triček a mávajících rukou mohu krásně vysmát :)

Železný věk (2018) (seriál)

Zatím zhlédnuto pět dílů z šesti a jsem (jakožto vystudovaný učitel historie) spokojen. Tvůrci se nepustili ani na vratkou půdu ryzího dokudramatu či historické fikce, na druhou stranu to nejsou ani hodinové mluvící hlavy, které člověka vždy po deseti minutách zaručeně uspí. Zlatá střední cesta, zajímavý výběr postav a informací, občasné hrané scény dávají lépe pochopit popisované události. V rámci filmové zkratky jsou i historická fakta víceméně v pořádku - hlavní je zde příběh a souvislosti. A těch příběhů je tady navíc docela dost a zajímavě se prolínají. Oceňuji obzvlášť první díl o českém povstání a čtvtý díl, kde zase výraznou roli hraje Albrecht z Valdštejna. A těším se na díl poslední.