Podfukáři - Eye of the Beholder (2005) (epizoda)

Výborný díl - anglické korunovační klenoty, většina dílu je samotná akce (loupež století), no a ten závěr? Vypéct policajty jejich vlastním večírkem... Samozřejmě dokonale propracované už od začátku a do nejmenšího detailu a ani to pak není příliš nevlastenecké. A závěr série jak má být, to by prostě nebyl Danny :)

Druhá republika (2018) (TV film)

Je až děsivé, jak je to aktuální - jak se různé historické motivy opakují. Navíc jsem rád za spoustu nových (konkrétních) informací, které se člověk o této přehlížené etapě našich nejnovějších dějin dozví. Jen další z příkladů, který rozbourává klasickou českou zaprděnou vlastnost, že jsme vždy byli jen obětí dějin, že nás vždy někdo cizí drtil - nejdřív Habsburk, pak Hitler, pak Stalin a teď ta zlá EU. Blbost. V každém období je nejdominantnější vlastností Čechů být papežštější než papež, takže většinu zla na sobě rádi pácháme sami, aniž nás k toku někdo vyloženě nutí. Stačí nám vždy jen ten pocit, že by se to v Berlíně (či Moskvě či Bruselu či Vídni...) někomu mohlo líbit a šup - desítky, stovky, tisíce lidských osudů jsou zničeny. Stačí, ještě se zbytečně rozčílím. Jako Opavák jsem rád, že tak skvělý dokument má na svědomí právě pan Aleš Koudela.

Podfukáři - Old Acquaintance (2005) (epizoda)

Pro mě trošku slabší díl v tom, že dokonale promyšlenou zápletku podfuku na hejla či rovnou několik hejlů tady autoři vyměnili za jednoduchý příběh někdy až zbytečně tlačený na sílu a city a na můj vkus až příliš náhodně improvizovaný závěr...

Podfukáři - Missions (2005) (epizoda)

Je jasné, že od začátku by se nikdy s policajtkou nespojili, že na ni něco chystají, ale to, co na ni nachystali, je opravdu dokonalý podfuk. Jo a Stacey je snad ještě lepší kapsářka než Danny :)

Podfukáři - The Lesson (2005) (epizoda)

Jeden z nejlepších dílů vůbec. Parádně zamotaný až do úplného závěru a asi největší podfuk na diváka, jaký Podfukáři předvedli. A nejlepší hláška: "... ale poslat na něj hned Alberta, to je jako rozbíjet ořech parním válcem." Chudák, na koho byl poslán...

Podfukáři - Confessions (2005) (epizoda)

Místy si až říkám, nakolik to pro Dannyho bylo těžké předstírat, ale plán B nikdy nezklame. Hlavně o něm divák nesmí vědět :)

Podfukáři - Gold Mine (2005) (epizoda)

Hlavní je mít plán B. Souboj Mickeyho s Dannym poprvé. Hejl parádně slizký a takový ten typ, co není vrahoun, takže i závěr co by mohl projít. Navíc trochu historická zápletka a zároveň pomsta za kamaráda.

Podfukáři - The Last Gamble (2004) (epizoda)

Dokonce dva hejlové. Každopádně zápletka není nijak nová. Tváří se jako pocta klasického Podrazu, ale je to jeho čistá kopie. Nicméně úplný závěr v letadle a rozlučka je příjemná, zvlášť s vědomím, že ještě je dalších sedm sérií.

Podfukáři - A Touch of Class (2004) (epizoda)

Asi nejdramatičtější a nejhlubší díl. Ne vždy se vše povede, jak má. A jako v minulém díle - opět Mickey není ten hlavní tahoun, naopak ten nejslabší článek party... a Tamzin Outhwaite je pekelná mrcha. Nebo není?

Podfukáři - Cops and Robbers (2004) (epizoda)

Aneb o síle party. To je asi hlavní poselství tohoto dílu. Že Mickey sice může být Pašák, ale bez ostatních je nic.