Srážka s mimozemšťanem (2011)

Paul je ten nejzábavnější a nejsympatičtější emzák v celé galaxii. A důvodem je paradoxně to, že se jako mimozemšťan vůbec nechová.

Vetřelci vs. Predátor 2 (2007)

Kdyby se vetřelci a predátoři o tomhle filmu dozvěděli, tak by zakopali válečnou sekeru a společnými silami nás vyhladili.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Příběhově o něco bohatší než jednička, viuzálně o dost horší. CGI animace mi svou kvalitou připomněla hry z prvního playstationu a v kontrastu s kreslenou animací vypadala ještě hůř. Jako horor Aftermath dost zaostává, nicméně jako příběhový most mezi hrami funguje.

Mizerové II (2003)

Způsoby vyšetřování a předpisy, kterými se řídí miamská policie jsou ještě bizarnější než v prvním díle. Mám takový dojem, že Mike a Marcus udělali skoro tolik přestupků, co všichni zločinci ve filmu dohromady. Ale ani jednička se nepyšinila inteligentním scénářem. Šlo především o akci, komediální výstupy a hláškování. A v těchto ohledech ji druhý díl několikanásobně překonává. Sakra Michaele, už se vykašli na ty robotí zápasy a dej nám Bad Boys 3.

Mizerové (1995)

Díky svižné akci, nadprůměrnému soundtracku a vtipným situacím, lze odpustit tu občasnou nelogičnost ve scénáři. Will a Martin jsou skvělá dvojka. Hrát tam kdokoliv jiný, nebylo by to tak dobré. Na jejich sehranosti a dialozích stojí skoro celý film. Škoda, že jejich spolupráce není častější.

Hrdina (2002)

Většina bojových filmů má příběh, který existuje jen aby vyprávěl akční scény. Hrdina má akční scény, které existují aby mohli vyprávět poetický příběh s nádhernou pointou. Obsazení tvoří čínská herecká elita a taky to podle toho vypadá. Barevně hypnotická vizuální stránka v kombinaci s překrásnou hudbou, tvoří dohromady nezapomenutelný filmový zážitek.

RocknRolla (2008)

Zábavně laděný příběh z londýnského podsvětí, vytvořený za pomoci osvědčených ingrediencí. Chytře propletená zápletka, zajímavé postavy, skvělé dialogy. Sice je výsledný mix o něco slabší než předchozí gangsterští bratříčci, ale stále se jedná o kvalitní podívanou. Toby Kebbell hraje zfetovaného rockera tělem i duší a na mě působil ze všech postav nejvýrazněji. Jeho promluva o cigaretách proložená klavírem je moje nejoblíbenější scéna. No a Wild Bunch je sympatická partička, kterou bych moc rád viděl znovu. Doufám, že film získá potřebné pozitivní ohlasy k tomu, aby mohla vzniknout plánovaná trilogie.

Můj soused Totoro (1988)

Krásný výlet na venkov ve společnosti lesních strašidel, které svou roztomilostí musí vykouzlit úsměv na tváři snad každému. Snímek je sice určen pro nejmladší publikum, ale není natočen tak infantilně, aby si ho nemohli vychutnat i dospělí. Já se na chvíli zase vrátil do svých dětských let, a ke konci se mi nechtělo zpět.

Highlander (1986)

Velmi slušné fantasy, které se ani dnes nemusí za nic stydět. Na souboje plné jiskřících mečů se kouká hezky a hudba od Queenů se poslouchá ještě lépe. Píseň who wants to live forever už budu mít asi navždy spojenou s Connorem MacLeodem. Hlavní záporák je ten správní mix šílence a slizouna a rozhodně bych si nepřál aby mi šel po krku. V tomto díle je ještě mytologie nesmrtelných tajemná a ne úplně vysvětlena a tak to i mělo asi zůstat, protože to znásiľňení námětu v dalším pokračování je zločin.

Trosečník (2000)

Působivý snímek, po jehož shlédnutí jsem si na chvíli vážil všech drobností, které dělají můj život tak snadný. Kéž by mi to vydrželo. R.I.P. Wilson