Schindlerův seznam (1993)

Nejvýznamnější, nejkrutější, ale také nejkrásnější film Stevena Spielberga. Díky tomu, že snímek čerpá ze skutečných výpovědí lidí, co holocaust přežili, se jedná o jeden z nejsilnějších filmových zážitků vůbec.

Viděl jsem ďábla (2010)

I když s ďáblem tančíš , ďábla nezměníš, ďábel změní tebe...

Univerzální voják (1992)

Nejlepší film tohoto belgického karatisty. Na hraní polorobota toho moc zkazit nejde, takže pokud někdo nemůže vystát Van Dammeovo herectví, tady by neměl mít problém ho zkousnout. Akční scény jsou slušné a rozhodně jich není málo. Scénář sice není bůhví jak promakaný, ale ani neurazí. No a přiznejme si, že důstojnějšího protivníka než je Dolph Lundgren, bychom v Jean Claudovo filmech hledali jen těžko.

Critters (1986)

Tyhle nenažrané koulející se potvory mi v dobách mého děství náhěněli strach, stejně tak jako způsobovali záchvaty smíchu. Zastaralé triky dnes již sice nevyděsí, ale díky tomu snímek působí ještě o to vtipněji. Ty jejich rozhovory v critterštině jsou stejně nejlepší :-)

Moucha (1986)

Jeden z těch hororů, které nikdy nezesastárnou. Ani ve 21. století neztrácí Moucha své kouzlo a mě osobně děsí víc, než většina novodobých hororů a vyvražďovaček. Je to hlavně tím, že z počátku se snímek jako horor vůbec netváří. První půl hodinu divák sleduje romantickou sci-fi povídku o vědci, který se snaží změnit svět k lepšímu. Až v momentě, kdy se do experimentu vloudí ona "chybička", atmosféra značně přitemní. Od té chvíle již napětí a strach vzrůstá ve stejném tempu, v jakém se stupňuje Sethovo proměna. Skvělá režie, mrazivá hudba a velmi dobře zvolení herci. Žádné filmové monstrum ve mě nevyvolalo tak silný odpor i lítost zároveň.

Ďábel (2010)

Má to být horor, ale pokaždé když nějaká scéna začne budovat napětí, vystřídá ji nelogické chování některých postav, nebo úsměvné pokusy o navození strachu. Scéna s chlebem mě pobavila asi nejvíce. Vyzdvihnout lze snad jen kameru s hudbou a zajímavé úvodní titulky.