Bony a klid 2 (2014)

Tenhle film bych tím jak je natočený přirovnal ke svému nedávnému rannímu zážitku na wc, kdy jsem večer předtím připravoval fajitas s česnekovým dipem a má střeva to lehce nepobrala. Pro nechápající jsem měl brutálně rychlou sra*ku a takhle je ten film natočený. Všechno se tam děje hrozně rychle, Bíny s Martinem během asi 10 minut 600x změní místo svého pobytu a svejch kšeftů. Ovšem příběh jako takový není vůbec špatný, pár nostalgických záběrů z prvního filmu, které doprovází dupačka Relax... ale je to prostě uplně blbě natočený, rád bych se na to podíval znovu ale ať to někdo natočí jinak. Příběh klidně ať zůstane. Dávám 2*, za mě tu uplnej shit nebyl, možná bych dal i 3*, protože když vidím tady to hodnocení a pak se kouknu na rádoby vtipnou tupou sra*ku Revival, která má 70% tak nechápu nic (asi to bude tím že jsem běžný divák a né profesionální režisér jako 90% uživatelů tady). 3* ale nedám, protože znova už to vidět nemusím. Natočte to někdo znova. Dík.

Česká pivní válka (2014)

Obsahově to není nijak poučné, člověk se z toho nic moc nedozví (mimo to, že Plzeň patří Africe - úlet, to jsem netušil), sledujeme příběhy tří různých chlapů se společnou vášní, dle názvu to logicky asi nebude absinth. Příjemně se na to kouká, sem tam člověk něco postřehne o malovýrobě pívečka ale jinak nějaký fakta, jako třeba proč se to tak děje, proč europivo atd z toho nejsou vůbec jasná. Ale je to celkově takoví příjemný, proč ne.

Čtvrtá hvězda (2014) (seriál)

Za mě super, mě k úsměvu na tváři stačil pohled na ,,veksláka´´ Trojana, díky kterému tomuto seriálu dávám s klidem 5 hvězd, dobře jsem se bavil.

Dál nic (2014)

Zajímavý pohled 3 stran na stavbu velmi známé české dálnice. Pohled Stavbyvedoucího dálnice, obyvatelů, kteří žijí v oblasti, kde denně projede nesčetně automobilů a hlavně kamionů a kde by jim otevření celého kusu dálnice dost ulevilo, no a pohledu až fanatického ,,grínpísáka´´ nějakého děcka země, který nechce, aby se při výstavbě tohoto projektu ničila příroda (zároveň varuje, že část dálnice leží v kriticky nestabilní oblasti - viz fakt hustej závěr dokumentu). Dokument byl super v tom, že na mě působil strašně nezávisle, diváka nenutil, že někdo z těchto lidí má pravdu a že bych se k nim měl přiklonit. Názor si musí udělat každý sám, každopádně je fakt směšné, spíše smutné, co se tady v téhle zemi může dít. 5* nedávám proto, že mi to přišlo zbytečně zdlouhavé, mohlo to být tak o 20 - 30 min kratší. Jsem zvědav, jestli bude něco podobného na Pražskou Blanku :-)

Dead Snow: Rudý vs. Mrtvý (2014)

Druhý díl předčil ten první. Tohle prostě není žádný umění, žádný pídění se po ,,úžasných tazích kamerou´´ atd... to si nechte na jíný filmy. Jde tu o totální bezmozkovou šílenost, která mě osobně strašně baví, ač některé scény jsou už fakt i na ubožáka jako jsem já moc. Tohle prostě nesmíte brát vážně, upustit se od všech předsudků na dementní humor a nechat se tím omámit těch 100 minut.

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Do kina jsem šel bez jakýchkoliv předsudků a očekávání, jelikož jsem před tím četl zdejší komentáře, nechtěl jsem se jimi nechat ovlivnit. Ale bohužel, stalo se to, co píše většina lidí. Film začne pohřbem Vlastičky, který z povzdálí sleduje ,,Irenka´´ a kde by měli být asi některé hlášky zpívajících babiček vtipné, nebo nevím proč vůbec mluvili. Bohuš nepije a začne zase chlastat. Zamiluje se do herečky, chce koupit zámek, na chvilku ho zavřou do blázince, objeví se božský Kája, koupí zámek... no a to je všechno. Film je prostě uplně prázdný... Já jsem se vážně uplně nudil... nějak to do sebe celé nezapadá a je to celé uplně bez nápadu, bez pointy. Dost mě to mrzí, Bolek Polívka je můj oblíbený herec ale tohle se prostě nepovedlo. Přiznávám, asi 4x jsem se zasmál ale už ani nevím čemu a to je nejhorší. Pokud bych to měl porovnat s prvním filmem, který patří mezi mé oblíbené odpočinkové filmy a u kterého se pořád směji, tak je to totální propadák. Fakt mě to hodně zklamalo, už je to druhý film s Bolkem který jsem za posledních pár měsíců viděl, který byl totálně o ničem (ten první byl Revival)

Díra u Hanušovic (2014)

Díra u Hanušovic je fakt uplně prázdná díra. Stejně jako děj toho filmu. Tohle fakt ne. 1* za ty postavy, který tu nudu hráli docela přesvědčivě.

Divoké historky (2014)

Divoké historky jsou ze začátku hodně divoký, nejlepší je asi hned úvodní scéna v letadle a příběh manažera v audi vs burana v piksle, s každým dalším příběhem se ovšem historky stávají předvídatelnými a už mě tak nedostali, jako zmiňované úvodní scény. Historky ale rozhodně stojí za shlédnutí, proud emocí, který se v nich mění jako současné jarní počasí je úžasnej..... a umí stejně překvapit.

E.A. Poe: Podivný experiment (2014)

Je lepší být spokojeným koněm, nežli nešťastným člověkem - odpověď Dr. Lamba na dotaz lékaře Edwarda, proč se blázny nesnaží vrátit do normálu - tím si mě ten film získal hned v podstatě na začátku. Komediálně - thrillerový příběh z prostředí ,,hororového´´ blázince vedeného blázny, s překvapivým koncem... jako proč ne! Příběh tak 70%, ovšem závěr za 100%. Celkem za mě 85%. Až mi jednou cákne z práce, chci skončit v tomhle ústavu!

Equalizer (2014)

Příběh o tom, jak jeden nesmrtelnej nigga vlastně uplně náhodou vyhladí ruskou mafii kvůli neznámí šlapce z ameriky kterou skoro nezná. Nejlíp to tu vystih verbal, jeho komentář mě narozdíl od tohohle filmu pobavil.