Vymítač ďábla (1973)

Po prečítaní komentárov k tomuto filmu som sa naň veľmi tešil. Keď som ho púštal mal som strach, veď to predsa mal byť jeden z top hororov. A ako tak pozerám tak strach postupne opadával a opadával. Ku koncu som už len rozmýšľal ako to dopadne (dopadlo to dosť divne), o strachu tu fakt nemohlo byť reči. Moderné horory s hodnotením 40-60% majú pre mňa oveľa hustejšiu atmosféru. Takisto obsahujú množstvo ľakačiek ktoré podľa mňa k hororu patria. Tu som buhužiaľ za 2 hod zažil len 1-2 a ani tie neboli také silné. Takže poriadne sklamanie.

Kriminálka Miami (2002) (seriál)

Určite to nie je nič revolučné a ani kvalitatívne výnimočné ale aj tak z CSI ma Miami bavilo najviac a vždycky som si pri tom skvele oddýchol. Veľkú zásluhu na tom určite majú aj herci, ktorí mi boli rozhodne sympatickejší ako v Las Vegas.

Kick-Ass (2010)

Neskutočný film! Po zhliadnutí traileru som nemohol vydržat kým ho uvidím ale taktiež som sa trochu bál či nedopadne ako veľa iných komédií kde sa všetky vtipné momenty ukážu už v upútavke a v kine potom už nedokáže nič prekvapiť. Chvalabohu nestalo sa a je tu pre mňa druhá najlepšia komédia vôbec. Množstvo nových nápadov, štýlová akcia, skvelá hudba, herci a dej, ktorý prakticky nemá hluché miesta. Vaughn skutočne vie ako sa majú točiť filmy, a vie to oveľa lepšie ako dosť režisérov ktorý ich majú na konte oveľa viacej. A záver filmu je tak nabúchaný že sa mi chcelo hulákať nadšením. Dúfajme, že tu čoskoro bude dvojka:-D Spolu s Inception pre mňa film roku.

Legenda o sovích strážcích (2010)

Asi najlepší animák čo som videl. Snyder opäť nesklamal, film má fakt neskutočný vizuál a každá scéna je potešením pre oči. Sovy sú sympatické, hudba skvostná a slovenský dabing slušný. Taktiež dejová stránka bola celkom zaujímavá. Kratšia minutáž filmu vôbec neuškodila, naopak urobila ho plynulým, fantastickým zážitkom.

Útěk na Horu čarodějnic (2009)

Priemerný zlepenec od Disneyho, s lacnými trikmi a nie príliš zaujímavým dejom ktorý však zachraňuje herecké obsadenie, na čele s Annou Sophiou Robb a Dwaynom Johnsonom. Hlavne vďaka nim som sa pri filme nenudil a možno by som šiel s hodnotením vyššie, nebyť mne protivného Alexandra Ludwiga.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Je pravda že ako dieťa som bez toho nemohol zaspať a aj teraz sa na tom občas pobavím ale vždycky ma z toho treskotu, škrekotu, buchotu,a cinkotu rozbolela hlava:)

Walker, Texas Ranger (1993) (seriál)

Je to hovadina na pohľadanie ale keď vidím ako Chuck mláti všetkých naookolo a pritom sa v telke ozývajú zvuky ktoré zodpovedajú skôr búchaniu do páperového vankúša, tak sa aspoň zasmejem:-)

Machete (2010)

Brutálny nárez. Skvelý herci, vtipné hlášky, surová brutalita, takmer neustála akcia... Proste všetko čo by mal mať dobrý akčný film. Hlavne scéna kde sa Danny Trejo zhúpol o poschodie nižšie na črevách svojho oponenta mi ostala v pamäti na hodne dlhý čas. Škoda len že stred filmu bol trochu nudný a Seagal vyzeral pri poslednom súboji akoby potreboval ísť na toaletu:) Ale inak inak veľmi slušná pecka. P.S. Najviac ma pobavila scéna kde Machete leží na lôžku na pokraji smrti a o pár sekúnd zmasakruje skoro celú nemocnicu :)

Na vlásku (2010)

Po Shrekovi je to určite rozprávka s najsympatyckejšími hlavnými postavami. Ak mám pravdu povedať, rozprávky v ktorých sa príliš spieva ma moc neberú, preto som od Tangled nečakal príliš veľa. Ale bol som veľmi prekvapený. Skladby boli skvelé, pri niektorých som bol dokonca dojatý!:-) Celé sa to rezko hýbalo ku predu, ani chvíľu nebola nuda a 90 min. v kine ušlo tak, že som ani raz nestihol kuknúť na hodinky. Slovenský dabing pohoda, oveľa lepší ako český a 3D stálo skutočne za to. Ešte k tomu tie super vlasy, koňopsa a panvicu a je to na 10/10:-)

Černá labuť (2010)

Depresia na počkanie od majstra Arofonskeho. A najlepšie spracovaná vnútorná premena človeka z toho, čo som zatiaľ mal možnosť vidieť (bohužiaľ moc toho nie je :)