Liga spravedlnosti Zacka Snydera (2021)

Nevidel som verziu z roku 2017, ale možno si ju pozriem na porovnanie. Ak človek nehľadá vo všetkom nejakú logiku, ale nechá sa iba unášať decentným fantasy, tak tento film rozhodne splnil svoj účel. Dáva si to načas, dozvieme sa tam dosť o všetkých postavách, čo považujem za jeho najlepšiu prednosť. O všetkých hlavných postavách je tam toho dostatočne, čiže ich samostatné filmy mi ani moc nechýbajú. Dialógy sú tiež ok, a hlášok tak akurát. Má to rozhodne Snyderovsku atmosféru, ktorá tak chýba iným DC filmom. Škoda že si ich všetky nezobral pod svoju taktovku. Príbehovo je to ale priemer a žiadne vau efekt to nie je. Bavilo ma to ale od začiatku dokonca.

Muž z oceli (2013)

Všetko super, len záver trochu zdĺhavý a prepálený. Páči sa mi, ako tu bol podrobnejšie prepracovaný Krypton. Nato, že to je komiksový film, azda najlepšie scény boli tie ''ľudské''. Henry Cavill je dokonalý Superman.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Nebyť obrovského prešľapu v castingu Lexa Luthora, nezmyselnej motivácii, jeho stvárneniu a vlastne celkovo jeho postava tu bola úplne zle, tak toto mohol byť kľudne aj 5* film. Zack Snyder má obrovský zmysel pre epickosť a tony ohromne nápaditej obrazovosti. Že je to temné, s menej humorom a farebnosťou ako Marvel, mi vôbec nevadí, skôr je to plus.

Wonder Woman (2017)

Miestami divné dialógy, okrem iného aj hlavný záporák na konci hláškuje jak nejaký "final boss" z video hry. Jeho motivácia videná už tisíce krát v asi každom hollywoodskom block busteri (naposledy v poslednej Godzille). 2* za zopár dobrých momentov a sympatické postavy z hlavnej partie protagonistov. Rozmýšľal som nad 3, ale to som dal Batman v Superman a to bol v mojich očiach oveľa lepší film.

Blade Runner 2049 (2017)

Videl som parádne sci-fi ktoré je veľkou poctou pôvodnému filmu, ale zároveň ho aj rozširuje a ide si tak trochu svojím vlastným štýlom ktorý je odrazom našej éry. Stále sú tam ale tie pocity temnoty, úzkosti a nádherné audiovizuálne skvosty, ktoré umožňujú dnešné technológie. Kopa skvelých nápadov a dokonca sme sa v niektorých prípadoch vyhli rôznym Hollywoodskym klišé, ktoré sa vo filmoch stávajú tak otravnými. Príbeh nebudem spoilerovať, ale dočkali sme sa filmu ktorý niekde začína a má aj uspokojivý koniec. Ryan Gosling je ako Keanu Revees. Nemusí moc toho hrať lebo dáva do toho vlastnú charizmu a plní to svoj účel. Ford vynikajúci aj keď čakal som že bude vo filme viac. Rovnako Jared Leto a ostatní. A ten soundtrack...som strašne rád že použili Vangelisove pôvodné motívy a kto iný ako Hans Zimmer by ich takto pekne aplikoval do dnešnej podoby. Film roku a jednoznačne najlepšie sci-fi od Interstellar!

Dunkerk (2017)

4* hviezdičky po prvom zhliadnutí. Uvidíme čo prinesie IMAX. Ak tento film nedostane Oscara minimálne za zvuk a kameru tak potom už neviem čo.

Želvy Ninja (2014)

Hviezdička za scénu vo výťahu. Dopozeral som iba preto, že sa mi nechcelo vstávať z gauča.

Sebevražedný oddíl (2016)

Po druhom vzhliadnutí hodnotenie padá. Scenár je otrasne odfláknutý len aby nasilu dal nejakú úlohu jednotlivým postavam a celý príbeh viac menej nedáva zmysel. Extended verzia tomu nepomohla. Tri hviezdičky iba za vizuál, soundtrack a samozrejme Willa Smitha.

Rick a Morty (2013) (seriál)

Did you get any of that?

X-Men: Apokalypsa (2016)

Toto že natočil Singer? Keď už aj cameo s Wolverinom je nahovno tak bude niečo zle. V tomto filme sa všetko udeje proste len tak bez zmyslu aby sme sa posunuli ďalej a nahralo to digitalnym efektom. Scéna s Quicksilverom opäť dominuje no aj tá je len akousi kópiou z predošlého dielu. Všetko stále dokola to isté.