Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Dobrodružný
  • Krátkometrážní

Atlas mraků (2012)

Nabízí se otázka, jestli tenhle snímek vznikl za účelem kvalitního pobavení diváka, nebo jestli bylo cílem přenést všechna ta životní moudra a možná někoho lehce popostrčit aby si ze snímku odnesl něco do svého života. Ať už to kdokoli pochopil jakkoli...teda ať už jste si "jen" užili tenhle film, nebo jestli jste se na chvíli zamysleli nad tím co říká, myslím že tak i onak snímek zaujal, pobavil a nenudil. Co se týče té filozofické linie nebudu se moc vyjadřovat, myslím, že je to věc každého jak se s tím "vyrovná" a jak mu tahle (dalo bys by se říci i ) "životní filozofie" sedne, řeknu snad jen to, že ačkoli se neztotožňuji se všemi myšlenkami, které ve filmu zazněly, musím uznat, že podáno to bylo perfektně. Nedovedu si představit, jak složité muselo být skládání téměř 3 hodinového snímku s tolika prolínajícími dějovými liniemi. Navíc se tedy ještě podařilo postupně odkrývat celou tu filozofickou stránku věci a zároveň stupňovat napětí, aby se divák nezačal nudit. Pokud jde o technickou stránku filmu, tak i ta byla povedená- dobrý střih, hudba a v neposlední řadě herecké výkony. Důvod proč nejdu s hodnocením výš je ten, že kvůli velké komplikovanosti celého snímku nemohla být věnována dostatečná pozornost jednotlivým "epizodám" (nazvu-li to tak). Takže v určitých okamžicích působil snímek celkově velmi prostě a emocionálně ploše, jako celek to funguje, jen by mi osobně víc vyhovovalo ubrat na složitosti a složenosti a přidat na hloubce jednotlivých pasáží.

Attenberg (2010)

Nemám ponětí co to vlastně bylo. Snímek působí přitaženě za vlasy a silně nerealisticky. Snaha o poetizaci a dramatizaci filmu prostřednictvím občasných zajímavých záběrů, celkem originálního prostředí a minimem hudby-vychází nazmar. Pokusy o hluboké scény na mě působily jako parodie na filmy o duševně chorých. Nechápu co měla být pointa, nechápala jsem postavy, to co se tvářilo jako perfektně přirozené na mě působilo mega uměle- možná by prospělo, kdyby nebyla snaha o nenucenost tak velká. Dokoukala jsem to až napotřetí a do budoucna se tomuto filmovému zážitku chystám rozhodně vyhnout.

plakát

Atypický (2017) (TV seriál)

Jak divné vlastně jsou všechny ty věci, které normálně děláme, pravidla kterými se řídíme a způsob jakým komunikujeme s lidmi ? Vlastně to nejsou divné věci, než se nad nimi člověk zamyslí trochu z jiného úhlu pohledu...----"What do I have to do to get you to go to the dance? " "Ask them to turn off the music, so that it was silent, that would be nice." "A dance without music would be a dance without people." "That sounds pretty good too."----

plakát

Bang, bang, seš mrtvej! (2002) (TV film)

Váhám mezi 5 a 4 hvězdičkama. Nakomec dávám pět hlavně za ten pocit, co jsem měla hned po shlédnutí. Je to prostě síla.

Bathory (2008)

Člověk by se na to neměl dívat jako na historický/životopisný film, ale jako na fantasy / historický film, protože pak je všechno hned jasnější. Já jsem naštěstí nečekala žádnou extra pravdivou teorii, takže jsem ani nebyla tolik zklamaná. Ale že bych byla nadšená to taky nejsem- v některých momentech jsem myslela, že snad odejdu a ani to nedokoukám jak se to vleklo a jindy jsem si říkala jestli se tam bude taky dít něco jiného než sex. Na druhou stranu je to jeden z mála filmů z české produkce na který jsem se poslední dobou nakonec vydržela dívat (a neskončil v odpadu).

Being Charlie (2015)

Byla jsem na tenhle film hodně zvědavá a docela mě zklamal. Začalo to celkem slibně, ale pak se to nějak zvrtlo a nemohla jsem tomu všemu věřit, což se čím dál tím víc stupňovalo. Navíc mi přišlo, že se místy nic neděje vůbec a některé scény na mě dělaly jen dojem "vycpavače času". Na druhou stranu Nick Robinson nebyl špatný. Pokud ale hledáte něco silného s touhle tématikou, tak tu jsou mnohonásobně lepší filmy(třeba The Basketball Diaries, nebo z trochu jiného pohledu Lord of War). Za mě to jsou dvě trošku silnější hvězdičky.

Belle (2013)

Krásně vizuálně pojaté. Skvělé interiéry, kostýmy, prostředí. Povedená hudba, sympatické obsazení a silný příběh. Trochu jsem se bála, že to bude jednoduché a předvídatelné. Nějaké velké překvapení se tedy rozhodně nekonalo, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo, možná proto, že ten příběh jakkoli byl předem jasný a možná trochu přeslazený, tak se nedá tvrdit, že to co ukazuje je hloupé, bez podnětů k zamyšlení, nebo umělohmotné . Slabší čtyři hvězdičky.

Beware the Gonzo (2010)

Přesto, že je celá tahle záležitost silně přitažená za vlasy (a vyhnaná do nereálně působících extrémů) jsem se celkem dobře bavila. Příběh je překvapivě originální i přes to že by se jednotlivé aspekty a momenty mohly zdát klišé. Myslím, že tím hlavním důvodem, proč jsem se u tohoto celkem jednoduchého snímku nenudila byly herecké výkony. Ezra Miller, který je mým oblíbencem od doby co jsem ho viděla jako Kevina mě nezklamal a Jesse McCartney mě stejně jako ve filmu Keith mile překvapil. Co se týče hodnocení, tak váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami. Pokud bych měla hodnotit jen v rámci žánru, tak bych neváhala a dala tři, protože ve svém žánru se rozhodně jedná o nadprůměrný snímek. Z globálního hlediska mám sice velké dilema, ale nakonec dám asi taky ty tři se zavřenýma očima a kvůli Ezrovi :)

Bez kalhot (2012)

No, tak popravdě na tenhle film jsem opravdu nešla kvůli jeho ději- a aspoň že tak protože ten opravdu nebyl nic extra. Ale ani to nebylo žádné klišé podobné step up-u, nebo něco takového. A potom samozřejmě v neposlední řadě Alex a Channing, kteří nejenže vypadají tak jak vypadají ( nemluvě o tom, když hrajou striptéry) ale ještě hrajou celkem dobře.

Bezvadíkyještěprosím (2010)

Upřímný, prostý, a svým vřelým způsobem opravdový film, i když druhá půlka byla podle mě trochu zbytečně zamotávána a zase rozmotávána. Co mi trochu vadilo, bylo málo prostoru pro jednotlivé postavy, vůbec mi nevadilo, že se ve snímku proplétají 3 více méně samostatné příběhy, jen bych byla šťastnější, kdyby místo dějových zamotanců bylo věnováno více času pro jednotlivé charaktery postav. Dialogy jsou vtipné, herci taky nejsou špatní a já jsem se celkově bavila. S hodnocením jsem na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami a nakonec se pravděpodobně přikloním k těm čtyřem. Pokud hledáte pohodový, vtipný film na večer, pak vězte, že je tohle dílo rozhodně nadprůměrem ve svém žánru.