• Krátkometrážní

Blame (2017)

Spíš podprůměrný snímek, ale chápu, že už jsem asi stará na to, abych byla cílovým divákem. Mrzí mě, že nebyly postavy více rozpracované, prostoru pro to bylo dost. FIlm se hrozně vleče a obsah je minimální, přitom ale myslím, že motivů, kterými by se v tomhle příběhu dalo zabývat bylo dostatek, jeden velký se vlastně objeví úplně v závěru, kde sice plní svoji funkci, ale je to takový výstřel do prázdna mi přišlo.

Blaník (1997) (divadelní záznam)

Nazvěte mě klidně nevzdělanou, nekulturní nebo nevlasteneckou, ale tohle mě vskutku nebavilo, teda až na několik vtipnějších momentů, ale těch se (pro mě) našlo jen pomálu.

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Obyčejně neobyčejná romantická komedie. Chvíli se člověk směje a chvíli přemýšlí nad složitostí vztahů a odhaluje jak se původně "jasný" příběh zamotává a pak znovu rozmotává. Atmosféra je příjemná, herci jsou hodně dobří a jako perlička tam pobíhá Ryan v obleku...

Bláznivý (2001)

Vztek, strach, zoufalství a možná i naděje. Vše syrově naservírované a nechané na divákovi- at si to vezme, jak uzná za vhodné. A Joseph Gordon-Levitt vše posouvá ještě o level výš.

Bling Ring: Jako VIPky (2013)

Barevné luxusní a nafintěné. Začátek mě hodně bavil, ale potom se už nedělo téměř nic nového. Jednou, možná ani dvakrát mi nevadilo prohrabávání všech těch kabelek, cetek a oblečení a potom následná zběsilá jízda a oslavná "mega párty", ale když se na to má člověk koukat hodinu...Herci se ale nicméně povedli - Emma Watson a Taissa Farminga byly skvělé a povedená byla i žánrově vychytaná hudba. Kdyby byl scénář trochu pestřejší a děj nebyl jen povrchním opakováním podle jednoho schématu, takl bych šla s hodnocením asi výš.

Bouřlivé výšiny (2011)

Nádherně poeticky a syrově naservírované. Podle mě skvěle vystihuje pochmurnou a místy hrozivou atmosféru knihy. Hodně tomu přispívá skvělá kamera ( nádherná příroda) a zvuk- který není během filmu doprovázen žádnou hudbou, což je právě hlavní příčina toho, proč všechno působí tak syrově. Jediné co bych snad vytkla jsou (občas) pokulhávající dialogy a taková jazyková slátanina- trocha moderního přístupu, což trochu kazí celý dojem. ...Tenhle film rozhodně není pro každěho, nebo to chce mít možná jen správnou náladu, ale mě rozhodně sedl.

Boy Culture (2006)

Vyprávěcí pojetí je pecka. Film ukazuje, že i nikterak bravůrný příběh může být fajn, když se propracují postavy, přidá se něco originálního co zaujme (tady podle mě to vypravování) a přidá se trochu humoru. Váhám mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.

Brimstone (2016)

Už dlouho mi nebylo z něčeho tak špatně, jako z tohohle filmu. A teď to nemyslím vůbec tak, že je to špatný film. Naopak, je asi až moc dobrý. Ten příběh je strašný. Atmosféra je děsivá, bezútěšná a chladná ve všech kapitolách, na které je film členěn, bez ohledu na to kde se zrovna děj odehrává. když si říkáte, že horší už to nebude, přijde další kapitola...psychicky nemáte možnost se nějak vzpamatovat, drtí vás to dál. Nemohu posoudit nakolik je film realistický a na kolik je to vyšperkované, aby to působilo přesně tak, jak to na mě působilo.Nicméně, moc se mi líbilo poskládání do kapitol, herci byli skvělí. Celkově z toho mám trošku rozporuplné a zděšené pocity, nevím jak tenhle film vlastně ohodnotit.

Británie má talent (2007) (pořad)

Při srovnání s tímto poředem, vypadá trapná česká napodobenina nehorázně uboze a bez jakékoli úrovně. Lidé, kteří postoupí skutečně něco umí a není to jen o tom, kdo předvede "super zábavnou" show. A konečně porota ? Tak ta se nedá absolutně srovnávat a moderátoři zrovna tak. Skvělá zábava a na určité úrovni bez trapných a oplzlých rádoby vtipů.

Budoucnost nejistá (2013)

----"Take risks.- Fat bitch. Step out of your comfort zone. Successful people think big and act big...why men pull away?...remember that success does not guarantee happiness. Accept life is unfair. Are my hips normal? Fact: Eggs can live for up to two days...Don't give up. If you don't give up, you can't fail."----Na začátku jsem si myslela, že to bude hodně povedený snímek. Prvních 15 minut jsem byla uchvácená. Nádherná příroda, zajímavá citlivá a detailní kamera, hodně povedená hudba a zajímavě se rýsující postavy. Pak se všechno otočí o 180 stupňů. Říkala jsem si, že je to škoda, že to mohl být hodně silný filmový zážitek, ale on celkem i byl i když v úplně jiném smyslu, než jsem na začátku čekala. Je pravda, že okolo poloviny je dějová linka slabší a snímek trochu ztrácí své kouzlo. Ale v druhé půlce začíná být děj zase zajímavějším. Nicméně by to chtělo vychytat a to zejména v logické sféře příběhu. Chápu, že kdyby se mělo všechno vysvětlovat, bude snímek nejméně o dalších 30 minut delší, ale všechny ty drobné "kraviny" (pardon za ten výraz) ubírají na celkové uvěřitelnosti a realističnosti filmu. (Jako třeba jakým zázrakem člověk přežije 5 dní ostré chůze bez toho aby se napil, nebo najedl...)Ocenila bych větší uvedení do problematiky celého konfliktu, ale chápu, že to nebyl stěžejní záměr. To co mě mezí nejvíc je, že postavy nejsou více rozvinuté i když se snímek v úvodu a i závěru tváří, jakoby to bylo celou dobu to nejhlavnější- tedy vystihnout psychologii (minimálně) hlavní postavy. Abych to shrnula motiv je hodně slušný, zpracování už jen slušné. Neurazí, ale ani nenadchne. A ještě na závěr musím vyzdvihnout kameru, herecké obsazení a celkovou atmosféru filmu, protože to je to, co drží celý snímek pohromadě a kvůli čemu jsem chvíli váhala, že dám i čtyři hvězdičky. ----" I thought if I could control myself, then maybe the world around me would start to make sense. I guess I was prettty naive back then."----