• Krátkometrážní

The Voice UK (2012) (pořad)

Konečně pěvecká soutěž na úrovni a porota, která ví o čem mluví a ve svém oboru je dostatečně kvalifikovaná.

The 7.39 (2014) (TV film)

Až děsivě reálné lidské opravdové a neobyčejně obyčejné když se nad tím člověk zamyslí. Ve svém žánru určitě na špičce. A skvělý výběr pro mě neznámých herců. Tenhle televizní počin se povedl.

Thor (2011)

Místy vtipný, místy lehce primitivní (řeknu-li to okázale). Bezpochyby to je ale povedený moderní fantasy snímek, kterých moc nevzniká, takže jsem ráda, že jsem se odhodlala ke shlédnutí. Povedená vizuální stránka, promyšlené a vychytané bojové scény. Vtipné a autenticky působící propojení fantasy-mytologického motivu a "našeho" světa. To co mě ale drželo u snímku až do konce je herecké obsazení Hemsworth a Hiddleston (možná dokonce i v obráceném pořadí :D) si ztvárnění super-hrdinů evidentně užívali. Prostě to zahráli hodně dobře a dobře se na ně taky dívalo. To co lehce kazí dojem je dějová linka- trochu slabší ve srovnání s celkový zpracováním. Ale rozhodně jde o vysoce nadprůměrný film v rámci svého žánru. Co se týče hodnocení tak jsem na hraně mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. Asi se nakonec přikloním k těm třem, ale vězte, že jsem se ani chvíli nenudila a pokud vám nevadí fantasy, tak vřele doporučuji ke shlédnutí.

To Claire; From Sonny (2010)

Lehce prvoplánovitý a jednoúčelný snímek, jehož cílem je vás dojmout. Je pravda, že mě závěr lehce překvapil, ale to je asi tak všechno. Chápu, že pro romantické duše se slabostí pro "tragické love-story" to může mít nějaký význam a že si v tom pravděpodobně dokáží najít cosi- co pro ně má cenu. Já to ale bohužel zřejmě nedokážu ocenit. To co se mi jako jediné vážně líbilo byla kamera.

Tohle je náš svět (2016)

Tenhle film mě mile překvapil, ale i tak myslím, že úplně nenaplnil potenciál svého motivu. Do kontrastu se tu dostává velmi syrový začátek v lesích a "normální" konzumní život. (Kontrast je možná o to větší, že se jedná o USA, ale možná se jen zde nepohybuji v těch "správných" kruzích, nevím.) Na snímek se dá určitě koukat jen za tím účelem, aby člověka pobavil a to celkem originálním způsobem, nebo se za tím vším dá hledat nějaké hlubší sdělení, ohledně našeho způsobu života, výchovy dětí, zamyšlení nad tím, co je vlastně normální, co je morální a co je správné. Myslím, že by bylo fajn, kdyby se film zabýval tím co nakousl více do hloubky. Samotný děj je vlastně relativně prostý a spád děje nijak urputný, alespoň v první polovině filmu to funguje dobře. Druhá půlka mi ve všem přišla slabší, jakoby paradoxně sklouzávala k nějakému konvenčnímu- konzumnímu způsobu vyprávění příběhu. Po technické stránce se mi všechno moc líbilo, kamera je fajn, hudba taky, prostředí na začátku se mi moc líbilo a všechno má vůbec (hlavně tedy v první polovině) moc hezkou atmosféru. (A bus "Steve" je parádní!) Za mě to jsou slabší čtyři hvězdičky. ----"My face is mine, my hands are mine, my mouth is mine, but I'm not. I'm yours."----

Tohle je válka! (2012)

Taková příjemná oddychovka u které se člověk pobaví a může na chvíli vypnout. Rozhodně od toho nečekejte žádnou nadupanou akci...

To nejdůležitější (2009)

S takovou lehkostí a lidskostí-mluvit o něčem tak hrozném- na to by si troufl jen málokdo a i pak nemusí platit, že risk je zisk. U tohohle filmu se to ale povedlo. Námět a herci jsou tak dobří, že vynahradí i to, že samotný děj je prostší i když to nemění nic na tom, že pojednává o smrti 15 letého kluka. Takže to jediné co mě mrzí je, že se děj více nerozvinul a to hlavně kolem Robbieho nedozvíme se moc o tom, jak se cítí, co doopravdy musí v těch chvílích prožívat, ani jestli má vůbec nějaké emoce (kromě jedné jediné scény)- Troufám si tvrdit, že kdyby se děj více rozvinul - pak by tehle film mohl být naprosto famózní. Každopádně i tak je to bezpochyby nadprůměrná záležitost a doufám, že se třeba někdo inspiruje a natočí něco podobného- o trošku složitějšího. A ještě na závěr- ta angličtina je nádherná a liverpoolský přízvuk tomu dává vážně grády. Slabší 4 hvězdičky.

Tormented (2009)

Béčkový horor, který je snad lepší vynechat protože přestože jsem se většinu doby nenudila tak ten zbytek trvání jsem byla lehce znechucená a otrávená. Začátek vypadal zajímavě ale potom už se tam nic novýho neobjevilo a závěr taky nic moc. Samotný příběh je klasická slátanina středoškolského prostředí, pomsty a zombie - bez originální myšlenky. Takže za mě to je tak 1,5 hvězdičky.

To Save a Life (2009)

----"Is there something more?"---- "What do you want your life to be about?"---- Mno, takže tohle nebylo zrovna takové, jaké jsem si to představovala. Protože spíš než o drama se jedná o napínavou pohádku, která by mohla být součástí propagace církve na středních školách ( nebo tak něco). I když na začátku se to jevilo úplně jinak... Nicméně je to natočené tak, aby to z člověka vydojilo co možná nejvíc dojemných slz a děj kapánek pokulhává a padá a ty dvě hodiny se tam nic neděje. Kdyby se to sestříhalo o půl hodiny, tak by člověk o nic nepřišel a možná by navíc nebyl tak znuděný a otrávený...A závěr, nebo i celá poslední čtvrtina je vážně stupidní a stejně tak je stupidní i hlavní postava i když se možná ze začátku mohlo zdát, že není. Takže, pokud nejste silně věřící (nic proti :)) tak vám vřele doporučuji tenhle film vynechat. Dávám jednu hvězdičku za ten slibný začátek.

Touha po moci (2014)

Knihu jsem nečetla. Co se týče filmu, tak povedený podle mě není. Je to nemastné neslané nezáživné a nezajímavé. Nevím nakolik je to samotným příběhem a nakolik nepovedeným scénářem. Z hlavních postav mi nebyl sympatický nikdo, mohl to být i záměr ale pochybuju o tom. Postavy byly charakterizovány jen několika málo znaky a působilo to naivně lacině a nereálně. Nechápu že se Cooper a Lawrence upsali k tomuhle veledílu, oba je mám za dobré herce ale tady to stejně nefungovalo. Chtěla jsem dát původně dvě hvězdičky, nevím pořádně za co by byla ta druhá a po tom klišé nudném a silně umělohmotném závěru (a vůbec celé druhé polovině) SPOILER ve stylu hurá sláva to je náš kladný hrdina mě vážně přešla chuť.