Margerie

Margerie

okres Praha

4 body

• 11.9.2012  15:02
    Timon a Pumbaa (TV seriál) (1995)

Není to úplně pitomé, možná i místy vtipné, ale jako dítě jsem se u toho prostě nebavila, a podle toho se přece pohádky hodnotí... 50%

• 11.9.2012  15:01
    Správná Susan (TV seriál) (1996)

Český název se tedy moc nepovedl, vůbec o seriálu nevypovídá. Já jsem se ale královsky bavila, nechápu zdejší nízké hodnocení. Suddenly Susan má všechno, co by povedený sitcom měl mít - příjemné a zároveň střelené postavy, vnitřní příběh propojující jednotlivé díly a vtipné scény a dialogy, které jsou opravdu inteligentní. A oceňuji to, jak se tvůrci vyrovnali se ztrátou jedné z hlavních postav, klobouk dolů. Seriál příjemně graduje a myslím, že s každou další sérií je na tom líp a líp. Proto také 75%.

• 11.9.2012  14:56
    Pět dětí a to (TV seriál) (1991)

Příjemné rodinné fantasy, které by sice mohlo být o dost lepší, ale taky jsou to 90. léta, takže nemůžeme chtít zázraky. Ale já jsem se vždycky ráda podívala, když jsem na to v televizi náhodou narazila. 60%

• 11.9.2012  14:55
    Jak nežít svůj život (TV seriál) (2007)

No, tak na tohle asi nemám moc žaludek. Dan Clark je maximálně nesympatický, odporný a oslizlý, fuj, na to se fakt nedá dívat. Ale některé vtípky a scény se tvůrcům opravdu povedli, a po druhé sérii musím říct, že jsem se přes nesympatie ke Clarkovi občas i přenesla a ležela smíchy. Hlavně díl s návštěvou bohatých rodičů jeho milenky je prostě bomba. 75%

• 11.9.2012  14:53
    Můj přítel Monk (TV seriál) (2002)

Je to jiné, je to nové, ale je z toho vymáčknuto málo, námět má mnohem větší potenciál. Ale ta Monkova pedantičnost a veškeré fóbie mě vždycky pobaví. 65%

• 11.9.2012  14:51
    Bolek a Lolek (TV seriál) (1963)

Bolek a Lolek je některými vynášen do nebe, některými naopak zatracován. Já patřím spíš k té druhé skupině - ani jako dítě mě nebavily jejich příběhy a vadila mi odfláknutá animace. 40%

• 11.9.2012  14:50
    Kancl (TV seriál) (2005)

Trapný seriál, který je bohužel málokdy vtipný. Chystám se na originál, doufám, že britský humor tomu dodá ten správný šmrnc. Nicméně tohle se prostě nepovedlo, a handycam tomu jenom ubližuje. 60%

• 11.9.2012  14:47
    Famílie (TV seriál) (2010)

Rozhodně nečekejte další Gilmorky. Parenthood je seriál o skutečném životě jedné poměrně rozvětvené rodiny, která se navzájem podporuje, ale občas si i (vědomě nebo nevědomě) hází klacky pod nohy. Lauren je samozřejmě stále skvělá, ale na mě tady mluví trochu pomalu. :-D Kouká se na to příjemně a hlavně je to konečně seriál, který vypovídá něco o skutečném světě. 80%

• 11.9.2012  14:44
    True Blood: Pravá krev (TV seriál) (2008)

Vypadá to na sexy upírskou podívanou, realita je trochu někde jinde. Já jsem v půlce první série přestala mít chuť dívat se dál, protože mě nebaví hloupé dialogy ani zvláštní výběr herců. Hlavně Anna Paquin mě neskutečně irituje. Oceňuji originalitu v přístupu ke zpracování upírského námětu, ale to je tak všechno. Kdo ví, třeba jsem to vzdala brzy a až se jednou budu hodně nudit a rozhodnu se dívat dál, možná si mě to získá. Prozatím 65%.

• 11.9.2012  14:40
    Chlapi sobě (TV seriál) (2004)

Snaha byla, pár scének je opravdu povedených, ale myslím, že je po zhlédnutí každému jasné, proč tenhle seriál skončil po 19 dílech. Ukrát to na krky, prdy a chlapský nepořádek po celém domě prostě dýl nejde.

• 11.9.2012  14:39
    Moje rodina (TV seriál) (2000)

Povedený britský sitcom, který si celkem zdárně udržuje nastavenou laťku od začátku až dokonce. Vynikající suchý humor, který asi nesedne každému, ale kdo má tohle rád, určitě si přijde na své. Herecké výkony Lindsaye a Wanamaker jsou opravdu na dobré úrovni. 80%

• 10.9.2012  18:24
    Krok za krokem (TV seriál) (1991)

Klasika, kterou miluji už od svých dětských let. Vždycky jsem se těšila, jestli bude přidaná scéna za titulky. :-) S odstupem času si samozřejmě uvědomuju, že to není až tak geniální, ale pět hvězdiček k mému sentimentu prostě patří... a navíc jsem, já šprtka nenapravitelná, chtěla být jako Dana... ;-)

• 10.9.2012  18:20
    Frasier (TV seriál) (1993)

Příjemný sit-com, který působí trochu britsky, čímž je hned sympatický. Některé nápady jsou super, díl s "moučnými dětmi" mě naplno rozesmíval ještě týden po zhlédnutí, baví mě i neviditelný přízrak Nilesovy manželky, který se vznáší každým dílem, lechtá vás pod bradou, ale přesto nikdy není spatřen. 80%, jsem velmi příjemně překvapena.

• 10.9.2012  18:18
    Dexter (TV seriál) (2006)

Excelentní! Naprosto brilantní seriál, který nemá obdoby. Pak že se dnes netočí kvalitní seriály, když se chce, tak to jde, a Dexter je toho jasným důkazem! Je to vtipné, je to zvrácné, má to napětí a hlavně neskutečný šmrnc a tah po celou dobu. Pozor, je to taky silně návykové! :-) 100%, já opravdu nemám co vytknout!

• 10.9.2012  18:15
    Deník zasloužilé matky (TV seriál) (2001)

Fajn komediální seriál, který vás zabaví, k žehlení a podobným nudným domácím činnostem je jako dělaný, stejně jako k pauze mezi učením se na zkoušku... ale jinak je to spíš slabší průměr, jediný, kdo pořádně hraje, je Reba, a ty střelené a hlavně neskutečně hloupé postavy vás po čase opravdu začnou dohánět k šílenství.

• 10.9.2012  18:13
    Rozvedený se závazky (TV seriál) (2010)

Louic C.K. mi nikdy úplně neseděl, navíc tohle je opravdu až příliš fekální a zvrácený humor, který mě ve většině případů spíš znechutil, než pobavil. O některých tématech se zkrátka podle mého názoru nežertuje. Slabší povahy by se proto seriálu měly vyhnout obloukem. A taky ti, kteří na sebe nechávají nalepit depku kapající z televizního monitoru. Komedie? To fakt nevím, asi o tomhle žánru mám jiné představy. 50%

• 10.9.2012  18:04
    V těle boubelky (TV seriál) (2009)

Super oddechovka, která si na nic nehraje, ale přesto (a proto?) mě zaujala a bavila po celou dobu sledování. Brooke Elliott je mi hodně sympatická a celkový koncept seriálu je promyšlený tak, aby se v nejlepším mohlo skončit a nic se zbytečně nenatahovalo. Kdyby se vypustila ta taneční a pěvecká čísla, zvedla by se úroveň ještě o trochu nahoru a červené barvě v profilu tohoto filmu by už nic nebránilo. :-) Za mě ale i tak 75%.

• 10.9.2012  18:00
    Ďáblův sluha (TV seriál) (2007)

Zbytečné, teenagerovské, hloupé a trapné. A ti "herci" už nemohli být vybraní hůř. Mám ještě něco dodat? 30%

• 10.9.2012  17:58
    Dům loutek (TV seriál) (2009)

Zajímavé, tak trochu orwellovsko-huxleyovské sci-fi, které se ale postupně propadá až příliš do řešení osobních pohnutech hlavní hrdinky. Kdyby se tvůrci trochu víc drželi nestranného pohledu na Dům loutek, mohla by to být opravdu pecka. Ale i tak 75%.

• 10.9.2012  17:55
    Castle na zabití (TV seriál) (2009)

Jak už tu bylo řečeno, tenhle seriál nepřináší nic nového. Krásná žena v roli detektiva, spisovatel, který pomáhá policii, klasické vraždy, sem tam nějaké to drámo s pronásledovatelem jednoho z hlavních hrdinů... ale to jiskření mezi Katic Fillionem! Huh, z toho se vám podlamují kolena i jako divákovi. ;-) A kvůli tomu ten seriál stojí za to. Stana Katic je dle mého názoru nedoceněná herečka (vlastně Herečka). Díky tomu odpustíte Castlovi jakékoliv klišé, dokonce i dcerku čistou jak padlý sníh, který samozřejmě v dnešní době nikdy bílý nevydrží, k čemuž měli tvůrci přece jen trochu přihlédnout. :-) 90%

• 10.9.2012  17:49
    Mrtví jako já (TV seriál) (2003)

Seriál, který vás ze začátku opravdu chytne, jenže po zhlédnutí poloviny první série zjistíte, že vlastně nepřináší už nic nového. Zkrátka jedna šablona pro všech 29 dílů. Ellen Muth vám nakonec začne připadat strašně nesympatická... a ve výsledku zjistíte, že jste vděčni tvůrcům, že nenatočili víc než dvě série. Aspoň v tom tedy měli dostatek soudnosti. Jediné, na co se v novém dílu těšíte, jsou ty úžasně úchylné smrti, a i těch pak začne ubývat, protože jsou nahrazovány osobními problémy hlavních hrdinů. Na druhou stranu - existuje řada mnohem horších seriálů. Tohle je aspoň originální. :-)

• 10.9.2012  17:45
    Nešika (TV seriál) (2011)

Prvních pár dílů vypadalo hodně slušně a donutilo mě dát čtyři hvězdičky. Jenže pak se seriál začne propadat do nudné šedi klasických teenagerovských seriálů a z oddechové komedie je tu rázem sága o těžce životem zkoušených středoškolácích, kteří se navzájem šikanují, ukazují veřejně nepatřičné části těla, milují se a hned zase nenávidí, jsou neustále ztrapňováni svými rodiči... a sladkobolně u toho všeho vzdychají. Vnitřní monology hlavní hrdinky jsou v druhé sérii už natolik trapné, že se mi až nechce věřit, že dávám celé tři hvězdy.

• 10.9.2012  17:41
    Mr. Bean: Animované příběhy (TV seriál) (2002)

Na hraného Mr. Beana to samozřejmě nemá, ale i tak jsem se slušně bavila. Chce to teda ztišit zvuk, páč to co se line z repráků je občas fakt příšerný a za těch 10 minut by vás sousedi asi zabili. :-) Ale jinak je to povedený seriál, u kterého trochu nechápu poměrně nízké hodnocení. Animace je slušná, Mr. Bean si je hodně podobný i mimikou a gesty, a zase to posunuje jeho hranice trošku dál, protože co si budeme povídat, tužka a papír toho občas snesou víc než film - viz hned první díl. 75%

• 10.9.2012  02:38

Kdyby to bylo animované nebo dokonce hrané, nestálo by to za nic a jen by se to zařadilo do plejády nudných a zbytečných teenagerovských horůrků, kde hlavně musí stříkat krev. Ale ta plastelína tomu dodává zvláštní kouzlo, kterému se prostě nedá odolat. Opravdu jsem se pobavila, je to morbidní, ale je to tak.

• 10.9.2012  02:31

Hezká animace, taková čistá. Jenže na 10 minut je tam málo vtipných scén a nevyužitý potenciál z toho přímo čiší.

• 9.9.2012  23:45
    V pasti (2005)

Napsat, že i s malým kašpárkem se nechá zahrát velké divadlo, by tady asi vyznělo hodně ironicky. Ale přesně takový mám z tohohle dramatu o dvou hercích pocit. Luxusní herecký výkon podává především Ellen Page. Škoda, že je to tak natahované, protože to celkový dojem spíše kazí a sráží to hodnocení. V pasti je neskutečně syrový film, který vás celou dobu drží v napětí - udělá to, co slibuje? a kdo je tedy vlastně ten špatný či psychicky narušený? Prostříhat pár scén by stačilo k tomu, aby to napětí v divákovi nepřerůstalo do natolik neúnosných mezí, že film raději stopne a posedí si chvilku se skleničkou džusu na balkóně, než se k němu vrátí. Nicméně oceňuju fakt, že se tvůrci skutečně drželi daného žánru a nesklouzli k béčkovému krvavému hororu. 70%

• 8.9.2012  01:23
    Oxygen (2004)

Krásná pomůcka pro výuku chemie, škoda, že je to tak krátké a že není víc dílů. Jinak opravdu originální kraťas, který je dobře zpracovaný a pro ty, kteří měli k chemii stejný vztah jako já (fffuuu), by to bylo do hodin více než příjemné zpestřední, díky kterému by možná i něco uměli... :-)

• 8.9.2012  01:11

Stále charismatický Richard Gere a roztomilý pes v asi nejdojemnějším filmu, který jsem zatím viděla. Možná proto, že zvířecí city jsou o něco čistší, než ty lidské. Někteří kritizují, že film nemá žádný děj, já si dovolím tvrdit, že i film relativně bez děje může být kvalitní. Někdy je to čistě o pocitech, které ve vás film vyvolá - a v tomto případě i zanechá na hodně dlouhou dobu.

• 8.9.2012  01:04

:-D Jo, aspoň že to má na prvním místě uvedenou komedii. Ovšem mám pocit, že jsem se smála spíš tvůrcům, než filmu samotnému. Film, který láká na svůj eroticky laděný název a plakáty slibující podívanou na pár vychytrlých holek. Nic víc taky nečekejte.

• 7.9.2012  22:28
    Cestující (2008)

Zmatené a plné logických lapsů... jeden z nejhorších mysteriózních thrillerů, které jsem kdy viděla... 40%, a i to je možná moc...