• Krátkometrážní

Ďáblův sluha (2007) (seriál)

Zbytečné, teenagerovské, hloupé a trapné. A ti "herci" už nemohli být vybraní hůř. Mám ještě něco dodat? 30%

Detektiv Varg Veum: Hořké květy (2007)

První film z téhle detektivní série mě o její výjimečnosti příliš nepřesvědčil. Ano, norská krajina je nádherná, ale čekala jsem tam těch severských kouzel trochu víc. Vyšla z toho spíše průměrná detektivka s nepříliš sympatickým hercem v hlavní roli. Ještě že to další díly trochu napravily. :-)

Hvězdný prach (2007)

Parodie na všechna filmová klišé, která neskutečně dobře funguje a drží pohromadě, ačkoliv se ve své podstatě nejedná o nic víc než o scény nalepené na sebe. Ne že by to nemělo děj, ale přiznejme si, že zrovna na něm tenhle film postavený není. Možná proto, že Gaiman sám ho přepracovával z původní komiksové podoby. Už dlouho jsem se takhle nezasmála. Film i přes dlouhou stopáž velmi rychle utekl a já se teď marně snažím najít něco, co by mi tuhle jedinečnou podívanou a nadmíru příjemné překvapení alespoň trochu připomínalo.

Jak nežít svůj život (2007) (seriál)

No, tak na tohle asi nemám moc žaludek. Dan Clark je maximálně nesympatický, odporný a oslizlý, fuj, na to se fakt nedá dívat. Ale některé vtípky a scény se tvůrcům opravdu povedli, a po druhé sérii musím říct, že jsem se přes nesympatie ke Clarkovi občas i přenesla a ležela smíchy. Hlavně díl s návštěvou bohatých rodičů jeho milenky je prostě bomba. 75%

Léto s liškou (2007)

Je to příjemné, idylické, naivní, zkrátka klasický rodinný film s jedním zvířecím a jedním dětským hrdinou. Klidně bych dala i čtyři hvězdičky, protože film ve mně celkově vyvolal přesně tu pohodovou náladu, ve kterou jsem doufala. To by tu ovšem nesměla být dvě velká ALE: Vypravěčka v podobě dospělé ženy mě po většinu času opravdu rušila, nepomohl tomu ani konec, ve kterém se ukáže, že to vše vypráví hlavní hrdinka již jako matka. Navíc některé momenty mě donutily velmi silně se zamyslet nad tím, jestli Luc Jacquet ví něco o výchově dětí. Nechat totiž dítě, aby v lese udělalo ohníček a pak od něj odešlo, a nedodat k tomu žádné poučení - prostě se nic nestalo, kdo to asi uhasil?! - to je na pár facek.

Můj život není romantická komedie (2007)

Hloupé, trapné, nevtipné, neromantické... Špatná kamera a hudba tomu jen nasazují korunu. Jedna hvězdička za krásný úsměv Marie Gillain, jejíž herecký výkon ovšem také nepatří mezi nejlepší. Tohle že je francouzský film?!

Nový kluk (2007)

Vtipné, poučné a zároveň děsivé.

Paranormal Activity (2007)

Celá série Paranormal Activity je opravdu úžasná komedie na dlouhé večery. :-D Hororového na tom není nic, ale smíchy se opravdu budete popadat za břicho. Schválně, kolikrát je tam dlouhý noční záběr na bazén? :-D

Private Practice (2007) (seriál)

POZOR, SPOILERY! Ne že by mě to nebavilo - baví a to hodně. Nicméně je to taková telenovela z lékařského prostředí. Na to jsme sice u spousty seriálů zvyklí, ale čeho je moc... Ve 2. a 3. sérii se hlavní postavy prakticky nemění, nepřichází nikdo nový. A aby se udželo drama a napětí, každý spí s každým, dospělí lidé jsou každou chvíli zamilovaní do někoho jiného, žádný porod hlavních postav nemůže proběhnout bez extra komplikací (jednou je to šílená ženská, která vyřízne dítě z těla své terapeutce a nechá ji málem vykrvácet, podruhé autonehoda cestou do porodnice, při níž dojde k poranění páteře), snad do každé ženské musí být naráz zamilovaní aspoň dva kolegové, zatímco ona se nevyzná ve svých citech... atd atd... Zkrátka - chytne vás to, bude vás to bavit, budete s postavami prožívat každý dramatický moment - ale objektivně budete muset uznat, že je to takový mydlinkový průměr, bohužel.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Seriál, který mi hodně připomíná můj oblíbený film Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod. Některé scény, dialogy a především vypravěč jako by mu z oka vypadly. Místy by to klidně mohlo být temnější, uvítala bych trochu víc zabroušení do burtnovského stylu, ale i tak se jedná o naprostou pecku, která mě velmi mile překvapila. 90%