• Krátkometrážní

Chlapi sobě (2004) (seriál)

Snaha byla, pár scének je opravdu povedených, ale myslím, že je po zhlédnutí každému jasné, proč tenhle seriál skončil po 19 dílech. Ukrát to na krky, prdy a chlapský nepořádek po celém domě prostě dýl nejde.

Jarmark marnosti (2004)

Nic víc jsem ani nečekala. 700 stran prostě do 137 minut nenarvete a s béčkovými herci moc parády nenaděláte, ať už si má Reese Witherspoon roztomilej ksichtík jak chce. A ta interpretace románu mě štve úplně nejvíc. Bylo to nutné? Nemohli to režisér a scénárista po Thackerayově vzoru nechat na divákovi? Takhle si o Becky každý, kdo knihu nečetl, bude myslet, jaká to vlastně byla krásná chudinka. Ne, ne a stokrát ne! Jedna hvězdička je za kulisy a kostýmy, film jako takový si zaslouží odpad.

Joey (2004) (seriál)

Je to vtipné, milé, zábavné... ale něco tomu chybí. Nebo naopak přebývá? Lámu si hlavu tím, jestli by seriál nedopadl lépe, kdyby hlavní roli hrál někdo jiný než LeBlanc a nehrálo si to na volné pokračování přátel. Třeba by pak mohlo být víc dílů a seriál by byl známější. Pro ty, kdo do toho ale mají chuť, se jedná o příjemně strávený čas. Za mě 80%.

Osudový dotek (2004)

Úžasný mysteriózní thriller, o kterém jsem přemýšlela ještě několik týdnů po zhlédnutí. Film, na který se můžete podívat několikrát, a vždycky v něm objevíte něco dalšího, nového, skrytého... Ashton Kutcher nepatří k mým oblíbencům, ale tady podává skvělý výkon. Je to trochu podobné Londonově Tulákovi po hvězdách, ale v některých ohledech mnohem drsnější a syrovější. Snímek, který vás donutí zamyslet se nad tím, zda existuje jen jeden osud, nebo zda si vybíráme z několika možných osudových linií... nebo je všechno jenom náhoda? 95% P. S. Doporučuji nekazit si tenhle úžasný zážitek dalšíma dvěma filmy, které vznikly jako volné pokračování...

Oxygen (2004)

Krásná pomůcka pro výuku chemie, škoda, že je to tak krátké a že není víc dílů. Jinak opravdu originální kraťas, který je dobře zpracovaný a pro ty, kteří měli k chemii stejný vztah jako já (fffuuu), by to bylo do hodin více než příjemné zpestřední, díky kterému by možná i něco uměli... :-)

Podezření nula (2004)

Červený "mysteriózní" filtr mě teda spíš štval, klidně bych ho z filmu vypustila. Jinak to byla celkem slušná detektivka, proč ne. Jen si proboha nepouštějte český dabing - ten, kdo je zodpovědný za překlad věty "You!re welcome, Tom" jako "Jsi vítán, Tome", by si vážně zasloužil oprátku.

Sex ve městě - Loučení (2004) (TV film)

Zábavné, dojemné, ze života. Nádherný "film o seriálu", který skládá poklonu všem jeho tvůrcům, hladí fanoušky po duši a umožňuje jim připomenout si, proč vlastně na tenhle seriál nikdy nezapomenou a budou se k němu stále dokola vracet. :-)

The Eel (2004) odpad!

V první řadě bychom se asi měli ptát, co tahle věc (odmítám o ní mluvit jako o filmu nebo hudebním klipu) sakra dělá na čsfd?!

Ztraceni (2004) (seriál)

Ztraceni mě vtáhli do děje víceméně od prvního dílu a nepustili ze svých spárů celé čtyři série. Jenže potom začalo mé nadšení ochabovat a přiznám se, že na začátku šesté série jsem to vzdala a seriál prostě nedokoukala. Jak už zde bylo řečeno, Abrams těží z jednoduchých a dosti okoukaných nápadů, které sice fungují skvěle, ale tvůrcům se to nejspíš zdálo málo. A tak začali ke všem těm vynikajícím ingrediencím přidávat další a další koření, některé poměrně originální, jiné silně vyčpělé, ale každopádně výsledek je pro mě přemrštěný mix všech chutí světa, se kterým se prostě nedokážu ztotožnit. Bohužel... 6/10

Harvie Krumpet (2003)

Jednoduše geniální! Na tak malé ploše je zachycen život od začátku až do konce s takovou prozaičností, až se tomu nechce věřit. Ano, takhle to v životě vážně chodí. “The Bible was written by the same people who thought the Earth was flat.”