• Krátkometrážní

Sezame, otevři se (1969) (pořad)

Dovolím si oponovat některým zdejším komentářům - takhle se show pro děti dělat NEMÁ! Nudné, trapné, ty postavičky jsou odfláknuté, příběhy postrádají děj... Nudila jsem se jako dítě, nudím se jako dospělý. 30%

Rosemary má děťátko (1968)

Jeden z nejoriginálnějších satanských hororů / thrillerů, natočený podle nejlepší knihy geniálního spisovatele jménem Ira Levin. A právě proto, že se jedná o adaptaci, nemůžu dát plný počet v hodnocení. Atmosféra je perfektní, scénář podle knihy zachovaný, ale to NĚCO, co dokázal Levin vdechnout své knize, mi tady jaksi chybí. 80%

Spalovač mrtvol (1968)

Kdo by si pomyslel, že jedna z nejlepších filmových adaptací knižní předlohy bude natočena v tom našem malém rybníčku? Perfektní herecké výkony, Hrušínský tomu samozřejmě suverénně vévodí, až mrazí. Dokonale vybroušená atmosféra, která si s tou knižní v ničem nezadá. A nesmíme zapomenout na kameru, která je i v dnešní době unikátní - vždyť se to točilo ručně a přesto tomu není co vytknout! 100%

Bolek a Lolek (1963) (seriál)

Bolek a Lolek je některými vynášen do nebe, některými naopak zatracován. Já patřím spíš k té druhé skupině - ani jako dítě mě nebavily jejich příběhy a vadila mi odfláknutá animace. 40%

Méďa Béďa (1961) (seriál)

Méďu Béďu a malého Bubu jsem jako dítě milovala, a ačkoliv jsou příběhy jako přes kopírák, stále mě dokáží pobavit a pohladit po duši. :-)

Cesta do pravěku (1955)

Film mého mládí, ani nespočítám, kolikrát jsem do svých asi patnácti viděla. Jako každé dítě (skutečně jenom dítě? asi spíš jako každého člověka) mě fascinovali dinosauři a vzrušovala představa, že by bylo možné vrátit se do minulosti a vidět je zblízka. Triky jsou na svoji dobu zcela jedinečné a mně se vlastně i dnes líbí Zemanovi dinosauři víc než většina těch počítačově vytvořených! Doufám, že tenhle film osloví stejně i další generace dětí, protože bez něj by dětské sny a fantazie byly asi o něco chudší.

Králičí péče (1953)

Tak tohle byl hodně úchylný večerníček. Není to určené pro děti, že ne?! aneb "Emičko, udělej mi bouličku." :-D

Vzpoura hraček (1946)

Čekala jsem něco jako Toy story, ale to jsem se spletla. Hlavní myšlenka tohohle krátkého filmu je někde úplně jinde, což je super, protože si tam najdou svoje děti i dospělí. Ty hračky jsou parádní a hudba nemohla být napsána lépe. Na svoji dobu opravdu skvělý počin. Jen mě mrzí detaily, které nebyly dotažené - např. hasiči a požár. 80%