K.B.L.

K.B.L.

okres Praha

32 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Harold a Maude (1971)

  Perfektní filmový zážitek. Tento film mi sedl jak hrnec na pr..l. Hladina černého humoru, komických scén, skvěle zapadající hudby a celkového dojmu z netradičního příběhu ve mně zanechala hluboký dojem. Rozhodně každému doporučuji. Podle mě jde o dokonalý film, kterému nic nechybí a ani nepřebývá. Nejlepší scéna: když si Harold usekne ruku.

 • poster

  Co děláme v temnotách (2014)

 • poster

  V Bruggách (2008)

 • poster

  Jackie Brown (1997)

  Podle mě nejpovedenější Tarantinův film, který mě velmi pravděpodobně bude pronásledovat do konce života. Nikdy jsem neviděla podobný film, kde bych tolik obdivovala hlavní postavu. Pokud nemáte rádi filmy, kde jsou ženy fňukny a neumí si ani objednat jídlo v restauraci, tak je tento film pro vás. Miluji filmy, kde ženy nepanikaří, jsou charismatické a jakékoliv situace řeší s ledovým klidem. A to ani nemluvím o dokonalé zápletce, kdy až do posledních okamžiků nevíte, za koho Jackie kope.

 • poster

  Adamova jablka (2005)

 • poster

  Malá Miss Sunshine (2006)

  Absolutně famózní tragikomedie, která mi snad byla ušitá na míru. Tragéd vedle tragéda se svym vlastním a neotřesitelným pohledem na svět. Po dlouhé době film, který mi k mému velkému překvapení dokázal vymáčknout slzu z oka a posléze způsobit hlasitý a upřímný smích. Nenápadný humor, který rozesměje milionkrát víc, než do očí bijící rádoby děsně vtipý skeč.

 • poster

  Lost Highway (1997)

  Pozor - zřejmě se jedná o spoiler! Je Fred/Pete schizofrenní? Má Renee dvojče? Kdo je mrtvý a kdo žije? Co udělal Pete tak hrozného, že mu to rodiče nechtějí říct? Existuje Mystery Man, nebo je to jen Fredova imaginární představa? Existuje Lynch? Existuje logické vysvětlení celého příběhu? JÁ TO VÍM! (Koho to zajímá, tak najde odpověď v mém "Deníčku") Každopádně smekám! Tento film pro mě asi navždy zůstane oblíbeným, protože žádný jiný mě nedonutil takovou dobu nad ním dumat a lámat si hlavu (což není dobrý nápad zejména před spaním, kdy vás z krásného spánku probudí parádní noční můra) a říkat si, že se musím co nejdřív podívat znovu. Podle mě je to tím, že právě nic není vysvětleno, příběh je zamotán a zacyklen. Mě osobně baví například horory jen do té doby, kdy neznám vraha, nebo nevidím, jak nějaké to strašidlo vypadá. Jakmile je vše odhaleno, film se stane většinou ihned nudným a všedním. Tím, že zde k žádnému odhalení nedojde, přetrvává u mě stále pocit nadšení a neupokojené touhy pochopit příběh, což je pocit, který jsem z filmu v takové intenzitě asi ještě nezažila. Když jsem před shlédnutím filmu četla některé komentáře, které většinou zněly-film se mi líbil, ale celou dobu jsem ho nechápal, říkala jsem si, co je to za blbost? Jak to může někoho bavit, když neví, o co jako celou dobu jde!?!? Nyní chápu:)

 • poster

  Quills - Perem markýze de Sade (2000)

  Mám vždy nesmírnou radost, když shlédnu film, který mě naprosto pohltí a nadchne. Nyní mám nesmírnou radost. Ačkoliv jde o vcelku úchylný příběh (markýze de Sade), je natočen dle mého názoru vkusně a v jakýsi mezích. Další veliké plus za brilantní obsazení, kdy jsem si s definitivní platností oblíbila herce Joaquina Phoenixe. A v neposlední řadě musím vyzdvihnout jeho milostnou scénu, kterou hodnotím jako jednu z nejpůsobivějších a nejerotičtějších filmových milostných scén.

 • poster

  Vetřelec (1979)

  TOP 10 - mé zvrácené já. Když mi bylo něco kolem jednociferného čísla a já toužila shlédnout tento film, maminka říkala, ať se nedívám, že to pro mě není. Neuposlechla jsem a od té doby jsem hrdou fanynkou Sigourney Weaver (a jí podobných žen, které na vše stačí samy) a nesmrtelného vetřelce.

 • poster

  Rocky (1976)

  TOP 10 - mé drsňácké já. Zřejmě navždy zde bude mít své místo. Sic děj velmi jednoduchý, nepřekvapivý a zcela čitelný, ale na mě to fungovalo (a to jsem ten film viděla poměrně pozdě). Když odmyslím komičnost celého filmu, občas je fajn se podívat na film, kde si někdo jde tvrdě za svým vítězstvím. Člověka to občas se zněním Eye of the Tiger v uších pekelně nabudí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace