Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny (2018)

Tak toto už bola veľká slabota. Celé sa to ťahá, v podstate mi bolo jedno čo sa deje, o postavy som sa nebál a koniec je pekné psycho a zbytočný kolotoč zvratov čo fanúšikom pôvodných knih nebudú dávať žiaden zmysel. Mlok už začína pôsobiť že onedlho bude postava do počtu a séria sa zmení na príbeh Dumbledora a Grindelwalda. Sú nám tu predostreté veľké veci do budúcna a to je asi jediný dôvod prečo dám ešte Fantastickým zvieratám šancu. Bojím sa ale že diváci postupne nebudú mať trpezlivosť tolerovať scenáristické perly akých ešte určite pár bude.

Přichází Satan! (1976)

Určite ma viac zaujal Exorcista ktorý je natočený v rovnakom období ale vedel oveľa razantnejšie pracovať s príbehom. Toto má tiež svoje silné stránky, no atmosféra ani napätie nie sú na takej úrovni ako som čakal podľa ohlasov. Goldsmithovú hudbu si ale môžem pustiť hocikedy.

Maverick (1994)

Skvelá ukážka toho ako dať humor a akciu do jedného balenia bez toho aby jedno zaostávalo. Ešte k tomu aj s vtipnými a sympatickými postavami, peknou westernou výpravou a zamotanými zvratmi. Donner toto vedel a Gibson hraje jednu z najlepších postáv kariéry.

Domek z karet (2013) (seriál)

Asi som jeden z mála ktorému House of Cards nesadlo. Kevin Spacey a Robin Wright sú topoví a asi jedny z najlepších charakterovych postáv čo som kedy v seriáloch videl. Tematicky ma to tiež chytilo, časom som ale nedával moc zložité zvraty vysvetľované hlavne protredníctvom dialógov a zaobelené v politickom slangu. Pri druhej sérii sa slabšie časti u mňa striedali s najlepšími čo som tu videl, ajtak som ale po skončení nemal moc veľkú chuť sledovať ďalej. A to bolo asi rozhodujúce. Ajkeď príbeh vyzeral premyslený, zručne natočený a postrihaný, serál ma nevedel vtiahnúť aby som sa tešil a nepozeral ho len zo zotrvačnosti.. 1.séria 6/10 2.séria 6/10

Jason Bourne (2016)

O málinko lepšie ako Bournov odkaz, no nato že je späť Damon aj Greengrass tak príbehovo slabé. Film sa snaží vyždímať posledné kúsky nápadov ako by mohla séria pokračovať. Opäť tu máme skvelú akčnú stránku kvôli ktorej máme Bourna všetci radi, no pocit že už to nie je ono vo mne pretrváva aj dlho po dopozeraní.

My a Giulia (2015)

Príjemný odpočinkový film na ktorom som sa zasmial viac ako som predpokladal. Postavy sú ale stereotypné, príbeh ničím výnimočný a oproti iným Talianským komédiám sa tu išlo na pól plynu. Verím že niektorým divákom táto partička idiotov bude liezť na nervy, no šancu si zaslúžia.

Quantum of Solace (2008)

Začiatok trochu netradičný, roztrasená kamera, rýchlejší strih, akcia ale ajtak celkom prehľadná. Postupne sa zoznamujeme s novými postavami a dej plynie bez výrazného spomalovania, lokality sa rýchlo striedajú a určite sa nebudete nudiť. V podstate som bol teda spokojný no chýbali mi silnejšie scény čo naozaj zarezonujú ako napríklad pokrový turnaj v Casino Royale. Finále na mňa pôsobilo ako skromnejšia misia v Hitman hre a keby tu bolo menej akčných scén išlo by o jednu zo slabších a obyčajnejšich bondoviek. Quantum of Solace je svižná jazda čo sérii nerobí hanbu ale ani nevyčnieva.

Dannyho parťáci 2 (2004)

Herecké osadenstvo ostáva, no ajtak druhá časť pôsobí menej atraktívne. Scenár je už moc prekombinovaný a zmena prostredia tiež neprospela, Skôr naopak. Zachraňuje to opäť charizma hercov, pár fungujúcich vtipov, ajkeď menej tých ktoré si zapamätáte aj po dopozeraní. Jednotka nastavila laťku moc vysoko.

Spojenci (2016)

Výpravou nadštandartne pútavé, dostatočne akčné ale fungujúce aj ako dráma o vývoji vzťahu dvoch postáv. Zemeckis opäť potvrdil že je skvelý rozprávač a spojenie viacerých žánrov do jedného mu vyšlo bezchybne. Veľmi sa mi páčil koniec a pocitovo radím Allied k tomu najlepšiemu čo kedy pán režisér natočil. A to už toho teda natočil hodne.

Dannyho parťáci (2001)

Silná herecká zostáva, scenár prešpikovaný originálnymi nápadmi a veľké vyváženie decentnej akcie s humorom. Toto je najlepšia časť série bez debát. Plán lúpeže bol dobre vyskladaný, extrémne zábavný a po pravde som nenašiel vôbec nič čo by mi len trochu vadilo. A to sa nestáva často. V detstve som film pozerávaľ veľmi často, škoda že ani jedno pokračovanie kvalitou nenadviazalo.