Americká krása (1999)

Kultový snímok ktorý je ťažšie žánrovo zasadiť. Kevin Spacey opäť nesklamal a celková atmosféra mi sadla. Satirické vsuvky mixnuté s ťažšou drámou málokedy vidíte takto vyvážené. Verím že to nesadne každému, ide o zvláštny film ktorý opisuje jednoduchosť života originálne. Ani ja som nebol úplne odpálený, no rád sa vraciam k opakovaným vzhliadnutiam.

Warcraft: První střet (2016)

Bohužiaľ len ďalší priemer v rámci fantasy. Extrémne farebný, čo možno až tak nebolo treba, no zato vizuálne a trikovo pútavejší ako napríklad posledný Hobit. Jones vytvoril svet ktorý si ma nezískal ale nemôžem mu uprieť dušu. Vlastnú tvár a náznaky originality. Akcia je svižná, no za celý film som si nevybudoval vzťah k postavám a keby Warcraft nefungoval v rámci zábavnosti ako príjemná blbotina tak sa v konkurencií úplne stratí. Aj príbeh je až moc jednoduchý. Nie som dotknutý hrami, takže možno aj pre to som nebol úplne spokojný.

Liga výjimečných (2003)

Obrovský prúser a škoda Conneryho na takto debilný film. Liga Výnimočných má v základoch pár dobrých nápadov, no výsledok je Van Helsing z Bollywoodu. Príbeh je nudný, bez iskry, s povrchne spracovnými postavami a scenárom z 3. ligy. Strata času aj na písanie dlhšieho komentára.

Žiješ jenom dvakrát (1967)

Moja najmenej obľúbená Bondovka s Connerym. Ku koncu tu bolo až moc vecí čo iritovali (Bondov Japonský výzor), ajtak ale pozerateľné. Stále dostatočne akčné, no nie tak atraktívne ako v minulých častiach.

Star Trek: Do neznáma (2016)

Najviac podobné starému Star Treku, mne ale lepšie sadli predošlé Abramsove časti. Príbeh je svižný, efekty super, dizajn prostredia oku lahodiaci, ale vážnejšie podanie aké sa nastolilo už absentuje. A to mi trochu chýba. Justin Lin natočil jednoduchú popcornovku čo vsádza viac na zábavu ako dramatický podtón ktorý som si obľúbil hneď ako sa reštartovala séria.

Není čas zemřít (2021)

Tak a je tu koniec jednej éry. Podobne ladená bondovka ako Skyfall a Spectre, len bohužiaľ s nevyužitým potenciálom u záporaka. Herec takého kalibru ako Malek mohol byť dominantnejší a prepracovanejší. Paradoxom je že Waltz ako Blofeld sa mi tu páčil oveľa viac ako v Spectre kde mal byť hlavným ťahúňom. (a to tu dostal minimum priestoru) Inak už ale nemôžem nič iné zlé povedať. Scenár ma pripravených veľa nečakaných zvratov, dosť často som sa bál o postavy, čo sa mi stáva v tomto žánri málo a koniec vás dostane. Určite by som sa ale vyhýbal spoilerom aby bol zážitok intenzívnejší. Fukunaga vie presne kedy ma zrýchliť a kedy spomaliť dej, funguje aj fanservis ale nepôsobí to umelo. Daniel Craig je po tomto filme jediný Bond čo po sebe zanechal výraznú dramatickú stopu a dozvedeli sme sa o ňom najviac z jeho súkromia.

Zeiten ändern Dich (2010)

Bezchybný film ktorý by dramaticky obstál aj keby nešlo o životopis. Pôsobiaci neuveriteľne autenticky, plný emocií a silných scén. Koncert na konci ako highlight celého príbehu je niečo čo si viem pozrieť hocikedy len tak. Srší z toho špinavá dráma ale aj hudobný film, všetko v jednom celistvom balení. Bushida ani moc nepotrebujete poznať, stačí mať ako taký vzťah k rapu a budete spokojní.

Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže (2006)

Trebalo by to skrátiť a orezať dej do jedného skromnejšieho, ale o to funkčnejšieho celku. Jediné dve postavy ktoré za niečo stoja sú Johnny Depp a Bill Nighy, ostatné sú nevýrazne o dosť viac ako minule. Stále je to zábava, no po druhý krát nevyšiel moment prekvapenia akým bolo Prekliatie čiernej perly. Druhý diel je zbytočne komplikovaný miesto toho aby vsadil na jednoduchosť ktorá by bola podľa mňa efektívnejšia.

Dračí srdce (1996)

Pekná a nesílena akčnejšia rozprávka ktorá mi trochu pripomínala Robina Hooda. Pridaná o fantasy elementy vďaka drakovi, no stále tak isto dobrodružná. Dobre som sa zabavil, nejakú výnimočnosť alebo nebodaj kultovosť som tu ale nevidel.

Černá smrt (2010)

Roztrasena kamera, vizual porovnateľný so študentskými filmami, nulová atmosféra a nudný scenár kde sa nič prevratné nedeje. Nedokázalo to udržať moju pozornosť a chcem rýchlo zabudnúť že som film videl. Námet by si zaslúžil remeselne zdatného režiséra. Toto je len podpriemerna blbosť pôsobiaca ako prvotina televízneho tvorcu.