Líbej mě (2011)

Na severských filmech se mi obecně líbí tempo a hudba, ani kamera a střih nebývají nudné. Tento film to opět potvrzuje. Škoda pro mě, pocitově, nedotažený scénář.

Láska je láska (1998)

Pamatuju si, jak jsem na tenhle film šla v roce 2001 v Paříži do cinematéky. Seděli jsme tam s kamarádem, venku pršelo, tak jsme si řekli, že dáme film. Trochu nás děsil originální název, ale nakonec to byl zážitek. Skándinávská kinematografie umí!

Nos jours heureux (2006)

Skvělá komedie o francouzském letním táboru. Úplně se mi vybavují tábory, na které jsme jezdili my jako malí.

Zakladatel (2016)

Zajímavý film o jednom člověku, který byl, jako téměř každý úspěšný velkopodnikatel, ha*zl. Neukradl jen myšlenku, název a systém, ale hlavně nebyl gentleman, protože nedodržel, co rukou dáním odpřísáhl. Bratrů McDonaldových je mi líto. Myslím, že by Ray měl pořád dost, kdyby jim vyplatil, co slíbil. Je mi smutno z takových lidí, ale bohužel ti tvoří čísla v byznysu, jenž hýbe světem. Keaton hraje výborně a celý ansámbl s ním, ale bude to stačit?

Táta, nebo máma 2 (2016)

Nasmála jsem se. Málokdy stojí pokračování za něco, ale tohle je opravdu vtipné.

Svatý otec František (2015) (TV film)

Byť nevěřící, tento dokument mě zaujal. Papež František je velmi skromná a charismatická osobnost.

Smrt v přímém přenosu (1980)

Romy se narodila pro to, aby hrála v dramatických snímcích. Škoda, že i její život byl takový... Byla skvostnou herečkou...

Spojenci (2016)

Za smích i slzy musím dát 5, i když jsem to nečekala.

Le Goût des merveilles (2015)

Tenhle film je oáza klidu a pohody od začátku do konce. Líbí se mi kamera, exteriéry i interiéry, hudba a hlavně dokonalý rytmus svénáře a vyřčených slov. Quel calme!

Jak se zbavit nevěsty (2016)

Skvělé obsazení, docela bídný scénář, škoda, ..., ale na večer, kdy hrozí, že u filmu i usnete, to není špatné. Bohužel, doufala jsem v lepší děj a dialogy.