Skyfall (2012)

Jediná výhrada je úvodnímu songu. To je prostě nuda.

J. Edgar (2011)

Dlouhá ale nudná řemeslná práce. Ani dobré herecké výkony nezachrání mdlý scénář.

Sráči (2011) (TV film)

Pokud se přenesu nad některé nelogičnosti (policajt oddělá vlastní loveckou kulovnicí lupiče a projde mu to, zaměstnanec bezpečností agentury plánuje malou domů a přitom je jasné, že bude první podezřelý...) V celku koukatelné. Nejvíce mne ovšem překvapil Petr Čtvrtníček. Tak civilní (ne parodický) projev u něj nepamatuji. Norbert Lichý... neumím si představit, že by to mohl hrát někdo jiný. Jaroslav Plesl je uvěřitelný téměř pořád, na rozdíl od Jiřího Bartošky. Nejméně věrohodně působí jeho vystupování jako motivujícího otce svých dcer (vůbec to rodinné zázemí je vyjádřeně nějak nevýrazně, jako by šlo o vatu). Na televizní formát je to celkem ujde.

Sanctum (2011)

Sliboval jsem si, že tímto filmem trošku poškádlím svou (mírnou) klaustrofobii. Potenciál ten film měl, ale nějak se vytratil. Jako diagnostikovaný klaustrofobik zodpovědněně prohlašuji, že to se mnou nehlo. Proto **, kdy by to to se mnou hlo, mohlo to být za ***. Opět nevyužité 3D.

Světová invaze (2011)

Když si odmyslím blbé scény jako například recitaci čísel mrtvých vojáků z předešle akce, salutování s malým chlapcem a naprostou absenci humoru (až na hlášku "Kdo je John Wayne?", opravdu jediné místo kde jsem zasmál), zůstane akce, řežba, skvělý zvuk. Prostě oddechovka, když si chcete odpočinout od mediální masáže s DPH, HDP, tsunami, ... Prostě zapomenete na všední starosti... tři hvězdy jsou akorát.

Drive Angry (2011)

Nic moc jsem nečekal, takže jsem to ani nemohl dostat. Cage předvádí (spíš to má vrozené) psí oči, i když tentokrát předvedl i psí oko :-)). Pro milovníky muscle cars, rockové muziky je do chuťovka. Nejlepší herecký výkon předvádí William Fitchner (nutno dodat, že jeho role dostala prostoru tak akorát, méně by to byla škoda, více asi parodie). Amber Heard tu ranařku nevěřím. Když chce někdo hákovat, nesmí mít ohnutá zápěstí. Ve 3D to nemá význam, moc efektní to nebylo.

Bezstarostná jízda (1969)

Když mě na to kdysi vytáhl spolubydlící z koleje, nadával jsem jaká je to blbost. Pak mě jiný kamoš zasvětil do muziky šedesátých let a pustil si to znovu. A dnes patří mezi mé nejoblíbenější (a vlastně jediný) road movie. Co jsem kdysi nechápal a nepřijal (střih, lehká nedějovost a brutální závěr), je dnes přednost. Odpověď Nicholsona na pobýdnutí špeka "Ne díky, mám dost problému s chlastem" s oblibou používám v obměnách dodnes. Musím vyzvednout překlady písní (v titulcích) tuším že od Ondřeje Hejmy. Naopak výrazně nedoporučuji verzi nadobovanou televizí Nova, to je opravdu hnus.

96 hodin (2008)

Jako fanda bojových systému musím složit poklonu. Dobře udělaná choreografie bojových scen (žádné pseudo frajeřinky v podobě kopů ve výskoku, super jumpy) . Má to spád, rytmus. Jediná výhrada je lehce okoukaný úvod, kdy je hlavní aktér v pozici nechtěného/nedobrého otce. Naštěstí to netrvá dlouho.

A-Team: Poslední mise (2010)

Jakmile se v akčňáku začne citovat Mahátma Gándhí a začnou padat hlášky typu "Vaše Muay Thai je ještě horší než Vaše Jiu Jitsu" (nebo naopak, už přesně nevím), začal jsem přemýšet, jestli v tom výčtu Akční / Dobrodružný / Thriller nechybí parodie.