Batman navždy (1995)

Úvod je super a pak se z toho stane rodinná komedie a VKV ( Velmi křehké vztahy ). Joel Schumacher, podotýkám výborný režisér, neměl zřejmě svůj den nebo mu dali producenti nůž na krk, aby natočil z neznámého důvodu parodii na Batmana?!

Batman se vrací (1992)

Ještě více komiksovější než předchozí díl. Spoustu vychytaných momentů a hlášek. Keaton jako netopýr zase skvělý, Danny DeVito mrazivý děsivý stydlík s kulometním dešníkem, který nesnáší ovoce, Michelle Pfeiffer mňouká, škrábe, kope a je tak trochu psycho a Walken by mohl vyhazovat lidi z práce na potkání :-) Přesto, že Tim Burton potěšil, další díl už nenatočil a taky to šlo potom z kopce.

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Dobře. Čím začít? Návaznost na Muže z ocele fajn. Ta očekávaná konfrontace mezi nimi je megafajn. Ben Affleck jako nový Batman BOŽÍ. Doporučuji prodlouženou verzi. Ale v dnešní době mi přijde, že usmířit se dá trochu jinak, ne tak blbě a naivně. Po prvním zhlédnutí kinoverze jsem byl zklamán, protože se z filmu ještě před premiérou dělal humbuk a šeptalo se o nejlepším filmu všech dob. Možná i ona reklama trochu uškodila. Po další a hlavně delší, krvavější projekci sice neměním názor na scénář, ale jako akční jízda je to nátěr!

Batman začíná (2005)

Prospěl restart a delší časová pomlka. Přišel Nolan a naservíroval nám reálného Batmana, ve kterém nám důkladně vysvětlil jeho vznik a výcvik, potom následný návrat jako hrom. Tleskám ve stoje!

Beetlejuice (1988)

Mačo supero kvalito! Alec Baldwin + Geena Davis tvoří krásný posmrtný pár a Michael Keaton přímo exceluje svým výkonem! Hláška střídá hlášku a je tak nechutně vlezlý jako veš! :-D Tim Burton je borec a ví jak na mě :-) Winona Ryder taktéž paráda, málem bych na ni zapomněl :-)

Bejvalka ze záhrobí (2014)

Film ze života obohacen prokletím a pár vtípků + jedno nechutné sežrání. Čekal jsem víc, dostal jsem...trochu nudu.

Bez slitování (1994)

Thomasovi Ianovi Griffithovi zabijou mladšího bratra, který byl policistou v nesprávnou chvíli na nesprávném místě. Od té chvíle následuje pronásledování a nalezení zabijáků, co jsou zač atd. Krásná srdeční záležitost, ze které uchcávám doteď.

Běžící muž (1987)

Kultovní srdeční záležitost, která je dokonalá s původním VHS dabingem. Arnold Schwarzenegger uteče z vězení, aby se pak posléze na útěku dostal do televizní show, ze které je možnost vykoupení. Musí si to v ní ale rozdat s nemilosrdnými zabijáky. Pořádně jsem se zasmál u scény, kdy Arnold podepíše papíry a pero následně bodne do zad jednomu z blbečků, který mu nabídne právě své záda jako pevný podklad k podepsání a pronese parádní hlášku: POŠLETE MI KOPII :-D :-D

Běžící Terč (2000)

Dal jsem tomu šanci kvůli mému oblíbenci, ale už to nebylo ono. Špatné, hodně špatné.

Black and Blue (2019)

Ano, je to ohrané, je to předvídatelné, ale taky je to zábavně pojaté. Nesrovnávám s podobným, i když se to nabízí, hodnotím, to co vidím. Byl jsem zvědavý, ale nechtěl jsem být namlsaný, abych nebyl nakonec zklamaný. Naomie Harris zvládá táhnout s Tyresem Gibsonem, Frank Grillo opět předvádí, to co po něm všichni chceme - drsného týpka :-)