Stalingrad (1993)

Pohled z druhého konce, který vypadá, že nefungoval jako celek. Našel se v něm zlomek, který si nepřál to, co vůdce zamýšlel, proto se choval, tak jak mu bylo rozdáno. Klasika, po které si člověk řekne, že všichni nemuseli být zlí, ale chtěli také jenom přežít.

Stan a Ollie (2018)

Těšil jsem se. Možná je trochu škoda, že mohli ukázat jejich začátek, pád a krásný konec, kterým se rozloučili a mě tím dojali. Hlavní duo Steve Coogan + John C. Reilly - PARÁDA!

Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

Je to čím dál víc digitální, ale mně to nevadí. Co v dnešní době digitální není? :-D Dobře, jdu hodnotit. Anakin nám vyrostl, zamiloval se. Čumy z pumy se začíná projevovat pomalu ale jistě! Kdo sleduje důkladně, tak nejspíš očekává nepřekvapen, i když o to víc přemýšlení, si může vychutnat konečnou řežbičku a pana Yodu :-)

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Proč být přehnaně emotivní? To, co bylo slíbeno, bylo splněno. Pohled na malého Anakina - šikulku + finální souboj mezi třemi bojovníky... Navíc Natalce to tak krásně sluší :-)

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

Dnes již nemá cenu komentovat a prozrazovat tuhle klasiku. Můžu snad jen dodat, že na svou dobu a možnosti, je film přelomový a nastartoval dlouhou ságu, která mě nikdy neomrzí. Kdo neviděl a je vyznavačem žánru, musí chybu napravit.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Dnes pátý, pro nás co viděli chronologicky tak druhý, ale to je teď fuk. Každopádně pokračování tehdy šokující, temné se skvělým scénářem, režií, hudbou a humorem v jednom. Tenkrát málokdo tušil vztah mezi .... neprozradím :-) Podle mě asi nejlepší díl z celé ságy. Doporučuji všem milovníkům dobrodružství :-)

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Chápu, že asi snad každý na konci ukápl slzičku, poněvadž vše krásně zapadlo do sebe, samotné finále bylo nakonec dokonáno smysluplně a jako zakončení důstojné. Oproti dokonalému Impérium vrací úder krok zpět, ale když se na to dívám zpětně, oceňuji propracovanost a týmovou sehranost :-)

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Lepší než předchozí sedmý díl, přesto mám pořád pocit, že to na prvních 6 filmů + Rogue One nedosahuje. Ale už tomu chybělo málo. Jeden moment mě totálně překvapil. Je to Carrie Fisher. Kdo viděl, pochopí.