• Krátkometrážní

2001: Vesmírná odysea (1968)

Jednotlivé scény jsou povětšinou dokonalé jak trikově, tak zejména uměleckým laděním (barvy & hudba), člověk by nevěřil, že se jedná o film víc jak 40 let starý. Dokonce bych řekl, že reálnější zpracování kosmických lodí a vesmíru jsem ještě neviděl, takhle nějak si představuji, že by to mohlo být. Režisér si je výjimečnosti scén vědom, takže je téměř každá bohužel protahovaná do těžko snesitelné nudnosti. Tím pádem tak na děj zůstává jen málo času a je poněkud chudý, myslím si, že např. to velmi zajímavé psycho, když se zbláznil hlavní počítač, si zasloužilo víc propracovat. No a ten pseudointelektuální nesrozumitelný závěr už radši vůbec nekomentuju, neb jsem vcelku slušný člověk.

2001: Vesmírná prda (2000) odpad!

Tohle bylo horší, než když jsem na posezení snědl celý kelímek směsi palmového, slunečnicového, světlicového, bavlníkového, řepkového, rýžového oleje, který se prodává pod krycím názvem nugeta.

40 let panic (2005)

Dávám za pět, protože se jedná o film, který poučí víc jak jakýkoli dokument na ČT2. Až mi vyhrkly slzy dojetí, konečně dílo, které popularizuje, byť poněkud nevtipnou, téměř až trapnou formou, nesmírně závažnou knihu páně Batisty "Samohana a její následky". Neboť filmový výrok "Andy vypadá o deset let mladší než my, ačkoli je o deset let starší, to je tím, že z něj ještě žádná žena nevysála energii!" je geniálním shrnutím obsahu výše uvedené knihy. Taky onen tragický závěr filmu, kde se hlavní hrdina konečně dočká a pak zmateně pobíhá na louce a zpívá nějakou neméně zmatenou píseň, zcela odpovídá jednomu z postřehu pana Batisty, totiž že kvůli sexuální aktivitě se "člověk, který byl již od mládí mdlého rozumu, stává politováníhodným blbcem" (tak teď nevím, jestli bych neměl pípat, je blbec sprosté slovo nebo né? Na svou obranu uvádím, že nejsem sprostý já, ale pan Batista!). Tím pádem tahle pravdivá scéna představuje další plus pro tvůrce filmu, většinou komedie končí nějakým trapným hepijendem.

7 trpaslíků (2004)

Plus dva body za Sněhurku s krásnou velkou červenou pusinkou a mínus jeden bod za toho mimořádně nechutného vytáhlého bílého trpaslíka s obrovskou hubou.