• Krátkometrážní

Inženýrská odysea (1979) (seriál)

Pro tenhle seriál mám slabost. Pomalu melancholicky ubíhá, i přes občasné Kostkovy výbuchy trpí naprostým nedostatkem energie... takže ji vysává z diváka a ten je pak pomalu propracováván do stavu vyrovnanosti a klidu, který nabývají jogíni až usilovným dlouholetým cvičením. U nás toho dosáhnou Sokolovský s Dietlem už po pár minutách. Dalším plusem tohohle seriálu je, že hlavní představitel vypadá jako můj táta za mlada a že je absolutně neagresivní a pozitivní, místo aby se v něm řešily hovadiny jako to bývá dnes, řeší se v něm zásadní a vážné věci.

Irenka (2007) (studentský film)

Ze všech účinkujících měl nejvyšší IQ ten bazén.

Ivana v útoku (1963)

Á tak už je mi jasný proč Poborský nosil dlouhý nakulmovaný vlasy, Baroš tangáče a ostatní se gelují o sto šest... Viděli v tomhle filmu, že holky jsou ve fotbale jasně lepší!

Ivan Martin Jirous - 23 záběrů (2002) (studentský film) odpad!

Ožrala blábolí v nemocnici a otravuje tamější personál. Ožrala hajluje na zastávce. Ožrala falešně vyzpěvuje jakési písně. Ožrala ukazuje holou panímandu a koupe se kdesi v rybníku. Ožrala týrá koně tím, že se na něm snaží jezdit, nedbaje svého obrovského břicha. Nevidím ani jeden důvod, proč by si snímek zasloužil vyšší hodnocení než odpad.

Jabloňová panna (1973)

Výtvarné zpracování tématu úplně dokonalé, příběh nutící k zamyšlení. Princ na lovu potká krásnou krasavici, oluzen jejím zjevem (zejména patrně oblastí mezi krkem a pasem, kterou ona tak nestydatě vystavuje) jí okamžitě slíbí svatbu, aniž by blíže poznal její povahu. Veze si ji do zámku, po cestě se cosi přihodí, to není podstatné, každopádně při svatebním obřadu zjistí, že pod závojem se skrývá ošklivá bytost. A on je okamžitě smutný. Prostě princ prokazuje takovou povrchnost, orientuje se čistě podle zjevu. Co když ta krasavice byla povahově naprosto odporná a ta ošklivá měla zlaté srdce? Že tomu tak samozřejmě není, páč se jedná o pohádku, je věc jiná.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

K zavedeným úslovím "nosit dříví do lesa", "nosit sovy do Athén" a "nosit koblihy do diskuze na novinkách.cz" bych zařadil nové "psát pochvalný komentář na Jáchyme".

Já jsem Stěna smrti (1978)

Jo jo. Z rebela s příčinou se po zásahu ženské se sny o domečku a klavíru stane orel, co se vejde do slepičí posady, že ani kosinka nečouhá.

Jak dal sedlák študýrovat vola (1980)

Se vždycky pobavím, jak jsou ty pohádky relativní. Bohatý napálí (=okrade) chudáka => zlo, potrestáno. Chudý napálí (=okrade) boháče => dobro, nepotrestáno. Sedlák podvede druhého sedláka (tj. rovnocenného soupeře) => většinou zlo, pokud ovšem ten napálený není Němec, že, v tom případě je to záhodné a my toho chytráka velebíme. Jinak z toho závěrečného "poučení" nijak odvařenej nejsem, jako výrok "vůl zůstane volem, i kdyby uměl hrát na housle" musel vymyslet ale pořádný vůl.

Jak dostat tatínka do polepšovny (1978) (TV film)

Když vidím tenhle film, mám vždy slzy v očích... Ach, kde jsou ty krásné doby, kdy ženské hezky doma lítaly po domácnosti, vařily, uklízely, zastaly zkrátka všechny ty otravné práce, a muži se mohli pouze vesele bavit. Zatracené feministky!

Jak chameleon ke štěstí přišel (1987)

1. Ideově poněkud pochybené, chameleona do politiky dotlačila omezenost a přízemnost jeho okolí, které mu nedovolilo živit se zahradničením a řízením tramvají. 2. Závěr taky není moc k zamyšlení. To, že neustále roste počet chameleonů, není nic zlého, naopak, až bude každý člověk chameleon, nebude existovat nikdo, komu by to vadilo. 3. Zatímco pravou tvář miliardáře Petra Kellnera nezná téměř nikdo, po zhlédnutí tohoto filmu každý ví, jak vypadá tvář a dokonce i ňadra jeho ženy. No, jde to.