Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Dokumentární
  • Animovaný

Poslední recenze (1 832)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022) 

Zdá se, že zde zase jednou půjdu proti proudu, jelikož paradoxně právě díky zklamaným recenzím jsem šel do kina s velkým časovým odstupem a nulovým očekáváním, přičemž možná právě díky tomu jsem si nakonec snímek tak moc užil. Jistě, příběh je děravá přehlídka předvídatelných událostí, avšak pokud se nad tento neduh dokážete povznést, čeká na Vás úžasná komiksová jízda se sladce návykovou hororovou příchutí, jejíž audiovizuální stránka Vás dokonale ohromí. Lví podíl na tom má samozřejmě slovutný Sam Raimi, který do krystalické komiksové látky vnesl své typické hororové kouzlo, což působí mimořádně osvěžujícím dojmem. Bylo vážně skvělé sledovat všechny ty Raimiho “trademarky” v něčem, co na první pohled vypadá jako další generická komiksová záležitost. Celé látce, potažmo i samotné postavě Doctora Strange to dodává zcela nový a dosud netušený rozměr. Musím zde samozřejmě také zmínit i vydařenou zápornou postavu, jejíž motivace hmatatelně prosakují skrze plátno až přímo k divákovi. Ve finále tedy dostaneme další vydařený MCU zářez, který sice znatelně pokulhává po scénáristické stránce, nicméně to opravdu velmi bohatě kompenzuje svým inovativním přístupem, hrátkami s paralelními světy a načrtnutými novými směry, kterými se Doctor Strange a celé Marvel univerzum může v budoucnu vydat. Skvělá práce! PS: Některá camea mi doslova vehnala slzy dojetí do očí! (Viděno v kině CineStar Čtyři Dvory České Budějovice) „Just because someone stumbles and loses their way doesn't mean they're lost forever.”

plakát

Seveřan (2022) 

Režisér Robert Eggers mě zaujal už při svých starších projektech, takže když byl oznámený The Northman, neměl jsem pochyb o tom, že opět dostaneme mytologickou podívanou, na jejíž skryté významy si divák musí přijít sám. A měl jsem pravdu. The Northman je totiž nekompromisně brutální podívaná s výrazným mystickým podhoubím balancující na hraně halucinace a snu, která v epických sekvencích vyobrazuje trnitou cestu za pomstou a přijmutím svého nevyhnutelného osudu. Režisér zde pak dokonale snoubí onu mystičnost se surovou akcí, což v úchvatných reáliích Islandu vypadá zkrátka monumentálně. Přičtěte si k tomu i precizní kameru a dostanete něco, od čeho zkrátka nedokážete odtrhnout zrak. Samostatnou kapitolou je zde pak atypicky úderný soundtrack, který patřičně dokresluje atmosféru celého snímku. Nesmím zde samozřejmě opomenout herecké výkony ústřední trojice v podání Alexandera Skarsgårda, Anyi Taylor-Joy a Nicole Kidman, jejichž animálnost a éterická křehkost se po celou dobu stopáže dokonale doplňuje a vytváří nečekaný dějový oblouk. Co tedy dodat na závěr? The Northman určitě není pro každého, nicméně pokud máte v oblibě vikingskou mytologii a předchozí filmy režiséra Eggerse, tak Vám stopáž čítající 136 minut uteče až podezřele rychle. Tohle se totiž vážně moc povedlo a už teď se nemohu dočkat, až si tuto brutální mýtickou epopej pustím znovu. Výborná práce! „You must choose between kindness for your kin, and hatred for your enemies.”

plakát

Ztracené město (2022) 

Extrémně nezajímavá, utahaná a scénáristicky dutá záležitost, která vyjma malé, ale epické role Brada Pitta nezaujme vážně ničím. The Lost City je snad ještě horší než loňský “Red Notice”, což už je vážně něco, jelikož i tam byla kvalitativní laťka snad jen několik mikrometrů nad zemí. Nebrat. „My father was a weatherman.”

Poslední hodnocení (3 975)

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

19.05.2022

Seveřan (2022)

18.05.2022

Ztracené město (2022)

16.05.2022

Volejte Saulovi (2015) (seriál)

08.05.2022

Ježek Sonic 2 (2022)

07.05.2022

Rošťáci (1985)

06.05.2022

Jaderná havárie v Three Mile Island (2022) (seriál)

04.05.2022

Red Rocket (2021)

27.04.2022

Smrt na Nilu (2022)

26.04.2022

Reklama

Reklama

Reklama