X-Men: Budoucí minulost (2014)

Moje očakávania na film vychádzali z reakcií ľudí okolo mňa. Úvodná akčná scéna mohla byť trochu lepšia, ale inak sa očakávania začali plniť celkom sľubne. Príchodom do minulosti do začalo byť všetko ešte zaujímavejšie, no čím to išlo ďalej tým to bolo horšie. Do prekazenej osudnej vraždy to bolo super, hlavne Flash vynikal. Škoda, že nedostal viac priestoru, aj keď je pravda, že je hodný celého filmu. Po tejto vražde, kedy Magneto začal byť zase zlý, to už bolo o čom? Zase o tom istom súperení, ktoré tu už bolo. Charlesova postava bola perfektná, len ten Magneto akosi zaostal. Ukázal sa iba pri invázii do robotov a keď si niesol štadión. Mimochodom, túto scénu považujem asi za najzbytočnejšiu vo filme, ale asi vystal rozpočet. Celkové pocity? Pri porovnaní s inými x-menmi to bolo podarené (First Class nerátam, lebo by išla ešte hviezdička dole), no pri celkovo pohľade to nebolo príliš ono. Po videní mi zostalo veľmi veľa otázok, a nie na všetky som našiel odpoveď. Ale druhým videním sa to možno všetko zmení, kto vie. 65%

Smrtihlav (1998)

Parádny námet, to sa musí uznať. No scenár už nieje taký dobrý. Niektoré nedomyslené, nevysvetlené alebo zle vysvetlené veci boli najväčšia brzda. Neboli zase veľké, ale bolo ich viac. Napríklad spánok ľudí mohol byť zobrazený inak, a prebúdzanie bolo na tom asi horšie. No možno keď si nieked pozriem druhý krát tento film, tak mi to bude pripadať výborné. Kto vie. Vedel som, že tento film je podobný Matrixu, ktorý za najlepší film vôbec, tak som išiel s vysokými očakávaniami do tohto filmu. a z väčšej časti zostali naplnené.

Robocop (2014)

Vizuálne a psychologické zobrazenie bolo dobré, čo je najväčší plus filmu. No dej je príliš plytký a to je naopak najväčšie mínus. A do toho tie postavy, z ktorých ani jedna nebola tá, ktorá by ma zaujala. Na konci filmu mi bolo jedno kto zomre. Ale politika bola dobre zobrazená, až na ten prehnaný patriotizmus.

Spalovač mrtvol (1968)

Originálny film s mrazivou atmosférou, pochmúrným dejom a desivým rozprávaním. To všetko dopĺňa vynikajúca hudba, strih a kamera. No napriek tomuto ma film príliš nenadchol.

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

Vynikajúco natočené so všetkým čo k tomu patrí. Akurát že tam je jedenásť najtvrdohlavejších porotcov, akých som videl.

2012 (2009)

Vizuálne dobre spracovaný film, ktorý ma prvky režisérskej geniality ale aj debility. Jazda limuzínou cez rozpadajúce sa mesto patrí k tým najhorším, aké si pametám. A niektoré tupé a blbé dialógy, poznámky a výrazy mohli ostať radšej vystrihnuté, ako aj zázračné vyšplhanie sa Jacksona z jamy lávovej. Toť zlé veci. Teraz tie dobré. Film celkom prekročil moje očakávania, ktoré pri Emmerichovom štandarte nemôžu byť vysoké. Myslím, že je dobre vystihnuté reagovanie ľudí, hľavne predávanie lístkov. Len škoda, že z amerického prezidenta sa stal mučeník. A naviac som sa tešil na Archu, lebo som si celý film nevedel predstaviť ako by mohli vyzerať. A čo som uvidel bol vynikajúce riešenie. Celkovo zhrnuté: nebyť tých niektorých debilných riešení deja a postáv, mohlo to byť veľmi dobré.

Památkáři (2014)

Obraz, ktorý je považovaný za umelecké dielo, vidím ako obyčajný obraz a nikdy nepochopím tie ich neuveriteľné hodnoty. Sochy a podobné celkom berem, aj keď neviem po čom idú. A toto je asi najväčší rozpor s filmom. Kým hlavné postavy sú ochotné dať za záchranu diel život, ja by som kvôli nim ani nepohol prstom. Je pravda, že tu treba niečo nanechať ďalšej generácii ale až takto obetavo by som to nevidel. Samotný priebeh filmu bol trochu slabí, niekedy som sa nudil, ale na druhej strane mi bolo veľmi ľúto keď zomreli dvaja. Trochu som sa strácal v deji okolo postavy Matta Damona, hlavne pri jeho ceste Francúzskom. Ale celkovo je film stráviteľný, niektoré scény sú veľmi vydarené (vylodenie v Normandii, mína, ...), ale myslím, že ho nebudem príliš odporúčať a sám si ho už druhy krát nepozriem.

Pláž (2000)

Začiatok bol celkom slušný a vyvolával vo mne veľké napätie, čo sa bude diať, a čo vlastne nájdu na tej pláži ak ju vlastne najdu, ale to čo tam našli malo zostať radšej pochované niekde v sklade ako nepoužiteľný materiál.

Loupež po italsku (2003)

Filmy tohto typu začínajú a končia skoro rovnako. Začínajú nejakou ukážkovou akciou ako sa to robí, alebo rozlúčkovou, ako v tomto prípade. A končia tak, že sú hlavný protagonisti vysmiaty niekde na útese a prípadne fajčia cigarety. A niečo medzi tým sa snažia autori vždy obmeniť. Ale aj tak je to stále ten istý vzorec. Vymyslieť čo najlepší plán, pričom ideál je ho pred divákom ukázať až v poslených desiatich minútach, alebo sa vysporiadať čo najlepšie s nečakanými zmenami. Tento film vidím ako mix Dannyho jedenásky a Fast Five. Partia celkom inteligentných ľudí sa preháňa na Mini po meste. Dannymu som dal tusím 4*, Fast nemal ďaleho od odpadu.

47 róninů (2013)

Starý a ošúchaný námet premený na niečo ťažko zabudnuteľné. Všetko bolo správne nastavené a zobrazené.

Časové pásmo bylo změněno